Piątek 29 marca 2024

glowne
Powiatowa maskotka – Gryfinek, wcielił się w rolę świętego Mikołaja i wraz z Waldemarem Wyczachowskim, starostą bełchatowskim, odwiedził małych pacjentów oddziału chirurgii dziecięcej i oddziału pediatrycznego Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, częstując słodkościami.

gaworska
Dwudziestu trzech zawodników i siedmiu trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2017 r. Wyróżnieniami doceniono dwunastu zawodników. Najwyższa nagroda wyniosła 1750 zł.
glowne
Czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to moment refleksji i często też spontanicznych, ciepłych odruchów serca. Wiele osób chce w tym czasie pomóc potrzebującym, jednak ważne jest, aby pomoc była niesiona rozsądnie i przynosiła pożytek i zadowolenie obdarowanych, a także obdarowujących.

glowne
Ordynator Kliniki Wolmed w Dubiu, dr n. med. Sławomir Wolniak, został nagrodzony statuetką popularnego magazynu „VIP" w kategorii ochrona zdrowia. Kapituła magazynu w taki sposób rokrocznie wyróżnia przedsiębiorców, menadżerów ochrony zdrowia i samorządowców, aktorów, piosenkarzy. Statuetka jest wyrazem uznania dla ich sukcesów.
glowne
Aż 365 uczestników zgłosiło się do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2017, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Przesłuchania trwały aż dwa dni, 29 i 30 listopada.
glowne
Przestronne, jasne pomieszczenia przebudowane za ponad 338 tysięcy złotych, profesjonalny sprzęt diagnostyczny zakupiony za 250 tysięcy złotych – to krótki opis pierwszej w Bełchatowie, nowoczesnej pracowni samochodowej, która od września funkcjonuje w pomieszczeniach Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie. Dziś Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski wspólnie z Andrzejem Jędrzejczykiem, dyrektorem CKP-u oraz Piotrem Mielczarkiem, dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3, zaprezentowali możliwości sali zebranym dziennikarzom.
główne 1

Zgodnie z tradycją, mieszkańców Bełchatowa o świcie obudziła orkiestra bełchatowskiej kopalni. O godz. 9.00 w intencji górników i ich rodzin została odprawiona msza. Po niej górnicy wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli na uroczystą galę, która rozpoczęła się o godz. 12.00. Wzięli w niej udział m.in. Adam Kwiatkowski - Sekretarz Stanu w gabinecie Prezydenta PR, Antoni Macierewicz - Minister Obrony Narodowej, posłowie i senatorowie, władze samorządowe oraz władze GK PGE na czele z Henrykiem Baranowskim, prezesem zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Sławomirem Zawadą, prezesem zarządu PGE GiEK.

- Jesteśmy spółką, która łączy tradycje górnictwa i energetyki. Pozycja PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w branży węgla brunatnego, a także w sektorze wytwórczym, daje nam poczucie ważnego i strategicznego partnera w gospodarce krajowej, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa energetycznego - mówił podczas dzisiejszej Barbórki w PGE GiEK Sławomir Zawada, prezes zarządu spółki.
glowne
Dzięki przychylności Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie oraz ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów odbyła się 30 listopada „Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich” z udziałem drużyn reprezentujących kilka placówek szkolno-wychowawczych z powiatu. Inicjatywa stowarzyszenia „Kuźnia życzliwości”, adresowana do osób niepełnosprawnych, miała nie tylko bawić, ale kształtować postawę otwartą na pomoc, współpracę, budować poczucie przynależności do grupy oraz zrozumienie i wzajemną akceptację.
glowne
Najpierw znaleźli pomysł, potem założyli własną firmę, a na jej rozkręcenie dostali wsparcie finansowe z urzędu pracy. Opłacało się, i to podwójnie. Ci, którzy wzięli udział w konkursie „Moja firma, moja przyszłość” pochwalili się swoim sukcesem i dostali nagrody.
glowne
Stu pięćdziesięciu zawodników, dwadzieścia drużyn i prawie czterdzieści meczów, takie liczby podsumowują turniej piłki nożnej „Strzel gola dla Karola”. To sportowe wydarzenie, objęte patronatem starosty bełchatowskiego, zorganizowali bełchatowscy księża sercanie.