Piątek 29 marca 2024

glowne
Choć zimy za oknami jeszcze nie widać, to drogowcy z Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie są już na jej ewentualne ataki dobrze przygotowani. Na placach w obwodach drogowych w Szczercowie i Kalisku zabezpieczono do zimowego utrzymania dróg 200 ton soli i 500 ton piasku, oraz 890 ton mieszanki piasku i soli drogowej.
glowne
Pracownicy placówek powiatowych, działających w obszarze polityki społecznej, spotkali się na uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Ponad sześćdziesiąt osób odebrało z rąk starosty Waldemara Wyczachowskiego dyplomy gratulacyjne za wzorowe pełnienie trudnej służby.
2
Jest szansa na poprawę bezpieczeństwa na niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej numer 480 z drogą krajową numer 74 w miejscowości Grudna (gmina Szczerców). Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Krzysztof Kamieniak, wójt gminy Szczerców, spotkali się z Maciejem Tomaszewskim, dyrektorem oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.
23-11-2017

Pomoc z nakrętek

glowne
Zobaczyć radość w oczach chorego dziecka i jego rodziców – bezcenne! A takie właśnie pozytywne emocje towarzyszyły uczestnikom podsumowania akcji zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”, odbywającej się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. W Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, które koordynowało akcję, uroczyście przekazano profesjonalny pionizator dla Amelki i podziękowano najbardziej zaangażowanym uczestnikom.
glowne
Bełchatowianin Filip Mielczarek to najlepszy pływak wśród strażaków na świecie. Z kolei Wiktor Blada z Wolicy to aktualny Mistrz Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Obaj sportowcy otrzymali od Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego gratulacje za osiągnięte wyniki i promowanie powiatu bełchatowskiego.
dps glowne
Dziś Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wszystkim osobom pracującym w obszarze polityki społecznej składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności.
ekologia glowne
Mikroskop, projektor, interaktywna tablica, globusy, pojazd solarny – to wszystko do dyspozycji otrzymają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
zaloba
Ze smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci Mariana Sobutkowskiego, działacza sportowego, uhonorowanego za swoją aktywność społeczną wieloma wyróżnieniami, w tym tytułem „Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego”, przyznanym przez radę powiatu w 2006 roku. Ostatnie pożegnanie Mariana Sobutkowskiego odbędzie się 21 listopada o godz. 13 na bełchatowskim cmentarzu.
glowne
Już po raz szósty spotkali się przedstawiciele jednostek realizujących zadania przeciwdziałania przemocy w rodzinie na Powiatowej Konferencji pt. „Razem przeciw przemocy w rodzinie”. Organizatorem konferencji jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.
glowne
Na terenie naszego powiatu istnieje około 400 organizacji pozarządowych. Spektrum ich działalności jest bardzo szerokie, ale niekoniecznie znane szerokiemu gremium. Starostwo powiatowe zaproponowało stowarzyszeniom, by chwaliły się swoimi osiągnięciami, głównie tymi nieobliczonymi na zysk. Jest taka możliwość, np. prezentacji zdjęć w holu urzędu czy w artykułach prasowych na stronie internetowej powiatu.