Piątek 19 kwietnia 2024

Aktualności

Trwa zbiórka darów dla dzieci z Rejonu Solecznickiego na Litwie, partnerskiego regionu powiatu bełchatowskiego. Darczyńcy przekazują nowe ubrania, artykuły szkolne i zabawki. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji, dzięki której Boże Narodzenie będzie w wielu litewskich rodzinach naprawdę radosne.
glowne
Uliczny przemarsz, nabożeństwo, pokazy i występy artystyczne, słodki poczęstunek i bieg charytatywny uświetniły obchody jubileuszu powstania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie. Szkoła istnieje już siedemdziesiąt lat. Szczyci się różnorodnymi kierunkami kształcenia zawodowego, dobrym wyposażeniem pracowni, ambitnymi absolwentami.
02-11-2017

Krótko o sesji

sesja glowne
30 października w Sali Herbowej Urzędu Miasta odbyła się XXXIX Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni wysłuchali m.in. informacji na temat bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego w I półroczu 2017 roku, ustalili rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na obszarze powiatu oraz przyjęli stawki opłat za usunięcie pojazdów z dróg i jego parkowanie na parkingu strzeżonym.
koncert glowne
Koncert piosenek znanych artystów, których już nie ma wśród nas, jest wyjątkową propozycją na listopadowy wieczór w najbliższą niedzielę (5.11). Na estradzie w Gigantach Mocy wystąpią młodzi i zdolni bełchatowianie, laureaci festiwalów, konkursów wokalnych i uczestnicy popularnych programów telewizyjnych. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Patronuje mu Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
policja budynek komendy
Starostwo przekaże kolejną dotację dla bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji. 30 tysięcy złotych pozwoli na realizację zadania „Budowa systemu kontroli dostępu budynku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie i stref w nim wydzielonych - system rejestracji wejść i wyjść funkcjonariuszy, pracowników i interesantów”.
logopeda glowne
Powiatowe Koło Logopedów, działające jako Grupa Wsparcia przy Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Bełchatowie, zaprasza do udziału w III edycji Powiatowego Tygodnia Logopedy w dniach 13 – 17 listopada. Rejestracja placówek (organizatorów działań) odbywa się do 3 listopada na stronie internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie.
glowne
W XVI edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii, nasz powiat zdobył nagrodę w kategorii edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.
hpvglowne
Startuje kolejna edycja bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV, finansowana w całości z budżetu powiatu bełchatowskiego. W tym roku zaszczepić się będą mogły dziewczynki z rocznika 2001, zameldowane na terenie powiatu bełchatowskiego.
26-10-2017

Nowa nawierzchnia

glowne2
Zakończyły się prace na na 430-metrowym odcinku drogi powiatowej Kociszew – Drużbice.
glowne1
W dniach 28-29 października na terenie ośrodka „Grobla” (gm. Kluki) Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy "Wataha" przy udziale Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów organizuje Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów w drylandzie (warunki bezśnieżne).  Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.