Wtorek 18 czerwca 2019

Aktualności

Od lutego br. I LO cieszy się odnowioną siedzibą. Tymczasem szkoła znowu doczekała się kolejnego remontu, a używając języka medycyny – poważnej operacji chirurgicznej. Mowa o rozbudowie sali gimnastycznej. Zarząd Powiatu podjął właśnie uchwałę o ogłoszeniu przetargu na wyłonienie wykonawcy robót.
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie (ul. Targowa 20)  zaprasza na Dni Rodziny, które odbędą się 13 czerwca (środa). W programie przedsięwzięcia zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i ich opiekunów.
17 czerwca na Rynku Manufaktury w Łodzi odbędzie się impreza plenerowa, której celem jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich na przykładzie  inwestycji w Łodzi i propagowanie drużynowego, aktywnego spedzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W programie przedsięwzięcia m.in. koncerty, pokazy artystyczne, zabawy dla dzieci, wystawy, znakowanie rowerów, plac zdrowia i urody.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przekazało 130 tysięcy złotych bełchatowskiemu magistratowi na realizację zadania pod nazwą „Środowiskowy Eko- Raj”. Dzięki dotacji samorządu powiatowego powstał ogród i teren zielony przy Środowiskowym Domu Samopomocy na osiedlu Binków w Bełchatowie.
  Od dnia 1 stycznia 2013 r. wchodzi w życie przepis nakazujący utrzymywanie grupowe loch i loszek od czwartego tygodnia po pokryciu do tygodnia przed przewidywanym terminem proszenia. Nakaz ten dotyczy gospodarstw, w których utrzymywanych jest 10 lub więcej loch lub loszek po pokryciu.
Słodycze i tysiąc pięćset złotych przekazał Starosta Bełchatowski na paczki dla dzieci, które zostały zaproszone przez Fundację Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej na zabawę z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w niej udział około 70 dzieci, podopiecznych bełchatowskich świetlic  środowiskowych. „Kolorowy Dzień Dziecka” ma już swoją kilkuletnią tradycję. W pierwszy dzień czerwca dla najmłodszych organizowany jest co roku festyn z wieloma atrakcjami artystycznymi i kulinarnymi.
Podobnie jak w roku ubiegłym, 20-osobowa grupa młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu zawitała do malowniczej alpejskiej krainy - Bawarii. Korzystając z gościnności rodzin niemieckich uczniowie spędzili u nich 5 dni, podczas których towarzyszyli im członkowie Unii Europa – organizacji, która od wielu lat wspiera współpracę obu Powiatów: Bełchatowskiego i Berchtesgadener Land.
Podopieczni Specjalnego Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie świętowali Dzień Dziecka w OSiR „Wawrzkowizna” (30.05.). Zabawę na łonie natury urozmaiconą kulinarnymi atrakcjami zorganizował dzieciom Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB „Bełchatów”. Ta inicjatywa ma już długą, bo aż 14-letnią tradycję.
30-05-2012

MOS zamiast MOW

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łękawie zlikwidowany decyzją Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni powołali natomiast inną placówkę o nazwie: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, dla uczniów z terenu naszego powiatu wymagających specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i socjoterapii.