Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie uzyskał patronat Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dzięki temu klasy bełchatowskiego technikum kształcące w zawodzie technik górnictwa odkrywkowego mogą liczyć na wsparcie krakowskiej uczelni.
W trzech dyscyplinach sportowych takich jak piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet oraz strzelanie zmagali się uczestnicy I Międzynarodowych Spotkań Sportowych Powiatów Partnerskich, które odbyły się w Bełchatowie 1-go października br. Spartakiada znalazła się w kalendarzu tegorocznych przedsięwzięć samorządu Powiatu Bełchatowskiego.
Pod koniec września w Zakopanem odbyły się III Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej. Zawody tym razem spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. W Mistrzostwach uczestniczyło aż 35 reprezentacji, które w ciągu dwóch dni rozegrały 116 meczy.
Zorganizowana w sobotę 22 wrzesnia br. przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie akcja "Drzewko za makulaturę" cieszyła sie ogromnym zaangażowaniem mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego.
 W dniach 23-25.09.2011r. aktywnie uczestniczący w edukacji ekologicznej przedstawiciele szkół, kół wędkarskich i łowieckich wzięli udział w szkoleniu pn. „Walory przyrodnicze Ziemi Świętokrzyskiej”.
W miniony weekend Powiat Bełchatowski odwiedziła grupa samorządowców i uczniów z powiatu partnerskiego Berchtesgadener Land w Niemczech. Wizyta została zorganizowana w ramach międzyregionalnej współpracy partnerskiej obu powiatów.