Piątek 29 marca 2024

rajd czerwony glowne
Najdłuższy tegoroczny rajd z cyklu „Rowerem przez powiat” będzie mierzył 50 km. Odbędzie się w sobotę, 7 października. Rowerzyści wystartują wcześniej, niż zwykle, bo o godzinie 11. Nie zmieniło się miejsce zbiórki: miejsce przy głównym o budynku starostwa. Udział w wyprawie jest bezpłatny.

glowne
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zaprasza do udziału w Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Bełchatowskiego z okazji Dnia Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie Generała Ludwika Czyżewskiego.
1
40 tysięcy złotych z budżetu starostwa trafiło w tym roku do spółek wodnych działających na terenie powiatu. Dzięki tegorocznej dotacji łącznie 5.300 metrów bieżących rowów melioracyjnych poddanych zostanie konserwacji.
główne
Dwadzieścia siedem ton zebranej makulatury, ponad tysiąc sześciuset uczestników, kilkanaście tysięcy rozdanych sadzonek drzew i krzewów – to efekt sobotniej, ósmej już edycji akcji bełchatowskiego starostwa „Drzewko za makulaturę”. Pierwsi uczestnicy akcji na parkingu przy starostwie czekali już od piątej rano.
grobla 2
Prawie dwa kilometry nowej nawierzchni, ścieżka rowerowa wzdłuż całego odcinka, nowe oznakowanie, przejścia dla pieszych, azyle bezpieczeństwa – tak zakładał plan przebudowy drogi powiatowej Kluki - Grobla, o którego dofinansowanie w 2018 roku starało się bełchatowskie starostwo. Niestety, od ponad 100 dni projektant działający na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg nie otrzymał od Gminy Kluki decyzji środowiskowej, przez co starostwo nie mogło złożyć w terminie wniosku do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.
1
Praca wre na terenie między powiatowymi szkołami mieszczącymi się przy ulicy Czaplinieckiej, gdzie w sobotę, 7 października, odbędzie się wyjątkowa inscenizacja z efektami pirotechnicznymi, udziałem aktorów i statystów w żołnierskich mundurach, pokazująca tragiczne wydarzenia Września 1939 r. Koszona jest trawa i krzaki, przygotowywane są okopy i transzeje.
1
Zatrudnienie dla pracowników produkcji, opiekunów osób starszych, magazynierów, operatorów wózka widłowego, a także hostess i pomocników w sklepach wielkopowierzchniowych oferowały firmy, biorące udział w targach pracy, zorganizowanych w Bełchatowie przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. Wydarzenie zostało objęte patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.
glownesesja
Iwona Kowalska, Krzysztof Jewgiejuk i Szczepan Chrzęst pełnią w radzie powiatu nowe funkcje, o których zadecydowali radni na sesji 27 września.
główne
Co roku, 27 września, obchodzony jest Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości patriotyczne, związane z tym świętem, odbyły się w całym kraju, także w Bełchatowie.
10
Osiemnastu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych dołączyło do grona stypendystów Rady Powiatu w Bełchatowie, co roku nagradzanych za wysokie wyniki w nauce, sukcesy na konkursach i olimpiadach, wzorową postawę ucznia. Młodziez odebrała listy gratulacyjne podczas sesji 27 września.