Czwartek 25 kwietnia 2024

Aktualności

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie po raz ósmy zainaugurowała nowy rok akademicki. Do grona studentów w tym roku dołączyło ponad 400 nowych żaków, którzy w murach SAN będą zdobywać wiedzę i rozwijać własną osobowość.
glowne szpital
Do końca października mieszkańcy Łódzkiego mogą głosować na wybrane trzy przedsięwzięcia w ramach budżetu obywatelskiego. Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na to 5 mln zł. Na liście jest ponad 200 zadań, prawie 40 dotyczy subregionu południowego, do którego należy powiat bełchatowski. O pieniądze na dwa zadania "walczy" nasz szpital.
kasa
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie są jeszcze pieniądze na aktywizację zawodową bezrobotnych w tym roku. Mogą sięgnąć po nie osoby bez pracy, ale z pomysłem na własny biznes, a także pracodawcy.
glowne1
Pięć i pół tony nakrętek zebrali mieszkańcy powiatu w akcji „Zakręcona pomoc dla Amelki”, odbywającej się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Dzięki mobilizacji i zaangażowaniu organizatorów i uczestników akcji już wkrótce zakupiony zostanie pionizator dla 14- letniej bełchatowianki Amelki Fronc.
glowne
Występy artystyczne, śpiew, tańce, radość i zabawa towarzyszyły uczestnikom osiemnastego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie. W sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury bawiło się ponad 300 osób.
glowne1
Jeszcze około 500 panów może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach powiatowego programu profilaktyki raka gruczołu krokowego. Program przewiduje objęcie badaniami w tym roku około 800 mężczyzn w grupie wiekowej od 50 do 75 roku życia. Zapisy w przychodni Mega – Med.
2
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy -bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.
glowne2
Gminy Rusiec i Drużbice zakończyły ekologiczne przedsięwzięcia, które współfinansował w tym roku budżet powiatu bełchatowskiego.
glowne
W dniu 12.10.2017 r. w Hotelu „Wodnik” na Słoku odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości obok nauczycieli i pracowników oświaty byli także przedstawiciele parlamentarzystów, władz Powiatu, samorządu gminnego oraz nadzoru pedagogicznego.

glowne
150 maszerów z całej Polski, około 600 psów, kilometry zróżnicowanych tras – tak zapowiadają się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów, które 28 i 29 października odbędą się na terenie ośrodka „Kardynał” w Grobli (gm. Kluki). Patronat nad imprezą sprawuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.