Piątek 23 sierpnia 2019

Aktualności

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Zelowie realizowało od 16 lipca do 14 sierpnia br. zadanie publiczne pn. „Pomoc dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców. Półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie”. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Gmina Zelów wsparły ten projekt finansowo.
  KTO PODPALIŁ "DĄB CYGAŃSKI" ?!   Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy !!!
Zarząd Powiatu w Bełchatowie ogłasza trzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej i gruntowej stanowiącego własność Powiatu Bełchatowskiego. Przetarg odbędzie się 30 sierpnia 2012 r.
Powiatowe obchody 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się w środowe przedpoludnie (15.08.) w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Tu znajduje się grób Stefana Hellwiga, uczestnika walk polsko – bolszewickich...
Powiatowe obchody 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się w środowe przedpoludnie (15.08.) w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Tu znajduje się grób Stefana Hellwiga, uczestnika walk polsko – bolszewickich...
W szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez bełchatowskie starostwo w okresie wakacyjnym trwają liczne prace remontowe. Całkowity ich koszt to ponad milion siedemset tysięcy złotych.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie od 3  lat prowadzi na terenie powiatu akcję bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV, odpowiedzialnemu m.in. za powstawanie raka szyjki macicy. Szczepienia rocznika 96, po zatwierdzeniu środków na ich realizację przez Radę Powiatu, ruszą prawdopodobnie we wrześniu.
15-08-2012

ROL-SZANSA 2012

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego - oddział Piotrków Trybunalski zaprasza w dniach 25-26 sierpnia na XXi promocyjno-handlową wystawę rolniczą ROL-SZANSA 2012. Miejsce: Zamek w Bykach, ul. Kasztelańska 9, Piotrków Trybunalski.
14-08-2012

P r z y p o m i n a m y   31 sierpnia 2012 r.  upływa termin składania wniosków  na dofinansowanie, finansowanie i współpracę przy  realizacji zadań z zakresu...
Klub Motorowy „Energetyk”, działający od 1979 w Elektrowni Bełchatów, zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do udziału w XXXIII Ogólnopolskim Zlocie Turystów Zmotoryzowanych „Energetyk 2012”, który odbędzie się w dniach 1-2 września br. Trasa Zlotu została przygotowana w taki sposób, by zaprezentować mniej znane zakątki   turystyczne Gminy Drużbice. Będzie też okazja zobaczyć z bliska największy blok energetyczny o mocy 858MW w Elektrowni Bełchatów.