Sobota 20 kwietnia 2019

10-02-2012

Curling na wózkach

W najbliższą niedzielę (12 lutego) na torze curlingowym bełchatowskiego lodowiska powiatowego zagoszczą niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, którzy grają w curling. Sekcja curlingu na wózkach inwalidzkich z Integracyjnego Stowarzyszenia Rehabilitacyjno – Sportowego Culani z Warszawy przyjeżdża do Bełchatowa na treningi.
13 lutego br. rozpocznie się w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1993 roku. Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66 w Bełchatowie. Stanie przed nią niespełna 1000 osób.
Ferie zimowe trwają, a wraz z nimi podróże. Aby wyjazd był bezpieczny,  policjanci często kontrolują autokary, również te, które przejeżdżają tranzytem przez teren naszego powiatu. Rodzic, nauczyciel, wychowawca - każdy ma prawo zwrócić się do policji z prośbą o skontrolowanie kierowcy i autokaru.
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie przygotowało na ferie wiele atrakcji. W ofercie znajdują się różnorodne zajęcia (m.in. muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne, filmowe). Z części można skorzystać odpłatnie, ale udział w większości jest za darmo.
Ponad 270 osób wzięło udział w XII Regionalnym Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne w Bełchatowie. Mimo kilkunastostopniowego mrozu uczestnicy pokonali pieszo trasę z Parzna do Kaszewic, w sumie 14 kilometrów.
Prawie 10 tysięcy pojazdów zarejestrowali w zeszłym roku pracownicy Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Wyrejestrowano natomiast 1450 pojazdów, w tym 1191 z powodu demontażu i 193 z powodu wywozu za granicę. Z powodu kradzieży wyrejestrowano 47 sztuk.
Starosta Szczepan Chrzęst odwiedził grób śp. ks. Jarosława Burskiego, uhonorowanego przez Radę Powiatu tytułem Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego.  Mogiła znajduje się w Justynowie k. Łodzi.
30-01-2012

Toast za SKRĄ

Starosta Bełchatowski Szczepan Chrzęst oraz wicestarosta Marek Jasiński spotkali się z drużyną PGE Skry Bełchatów, która po raz szósty zdobyła Puchar Polski.
W 2011 r. dzięki projektowi „Własna Firma – Szansa na sukces IV” powstało 28 nowych firm. Nowopowstałe przedsiębiorstwa to przedsięwzięcia, które zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS Działania 6.2 PO KL.

Projekt „Własna Firma – Szansa na sukces IV” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego