Czwartek 28 marca 2024

rajd rajd
Ponad czterdzieści kilometrów do przejechania rowerem czeka uczestników najbliższego rajdu „Rowerem przez powiat”. Trasa, zaplanowana jako szlak polskich umocnień polowych, powiedzie z Bełchatowa przez Domiechowice, Parzno, Groblę, Kluki w kierunku Kaszewic. W tej ostatniej miejscowości rajdowcy zatrzymają się dłużej, by na ognisku upiec kiełbaski, ufundowane przez starostwo. Zapraszamy mieszkańców powiatu. Udział w rajdzie jest bezpłatny.
ziemniak2
Występy estradowe utalentowanych solistów, konkursy z nagrodami, dyskoteka, ale przede wszystkim kulinarna uczta o smaku najpopularniejszego warzywa w niezliczonych odsłonach wypełnią sobotnie popołudnie (2 września) w Operze Leśnej w Kaszewicach podczas VIII Święta Pieczonego Ziemniaka. Zaprasza Stowarzyszenie "Moja Wieś - Mój Dom. Inicjatywa dla Rozwoju". Zadanie pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, jest współfinansowane z budżetu powiatu.
glowne2
Delegacja Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie odbyła w sierpniu trzydniową misję biznesową do białoruskiej wolnej strefy ekonomicznej „Brześć". Wyjazd objął patronatem starosta Waldemar Wyczachowski, wspierając jego zorganizowanie. RIG reprezentowały firmy zainteresowane klimatem gospodarczym w Białorusi i podjęciem ewentualnej współpracy.
glowne
Trwa drugi etap przebudowy drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość Mazury w gminie Bełchatów. W ramach prac budowany jest ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy do posesji oraz kanalizacja deszczowa.
głowne
20 sierpnia 2017 r.  w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego,  z inicjatywy dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi Dariusza Roguta, na terenach sportowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie odbył się piknik wojskowo-patriotyczny.
glowne2
Kilkanaście stowarzyszeń z terenu powiatu promowało swoją działalność podczas dorocznego pikniku. Stoiska w centrum Bełchatowa odwiedzali licznie mieszkańcy częstując się smakołykami i zdobywając informacje.
sesja glowne
Czy na skrzyżowaniu powiatowych dróg 1 Maja i Staszica w Bełchatowie powstanie rondo? Radni powiatu zajmą się m.in. tym tematem na sesji 30 sierpnia. Ustalą ponadto regulaminy korzystania z obiektów PCS i nowy podział środków na rehabilitację osób niepełnosprawnych.
główne
Dobra wiadomości dla kierowców i rowerzystów korzystających z drogi Kluki – Grobla – Parzno.
W tym roku zmodernizowany zostanie kolejny odcinek tej drogi, powstanie również fragment ścieżki rowerowej. Natomiast w planach jest remont kolejnych dwóch odcinków drogi i kontynuacja budowy ścieżki rowerowej.
plakat3
Występy artystyczne, gminne stoiska ze swojskimi potrawami, stragany z rękodziełem, wesołe miasteczko, pokazy umiejętności policyjnych i konkursy z nagrodami uatrakcyjnią tegoroczne dożynki powiatowe. Starosta Waldemar Wyczachowski i wójt Karol Sikora zapraszają 3 września do Kluk.
1c
Już w najbliższą sobotę (26 sierpnia) na Placu Narutowicza w Bełchatowie odbędzie się VI Piknik Stowarzyszeń, organizowany przez bełchatowskie starostwo.