Piątek 19 kwietnia 2024

glowne
Aż 19 reprezentacji Komend Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa łódzkiego uczestniczyło w XVIII Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Zawody odbyły się 6 września na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Omega” w Kleszczowie.
glowne2
Ponad siedmiuset przedstawicieli branży energetycznej i świata nauki z całej Europy spotkało się w Bełchatowie na największym sympozjum w kraju. Dyskutowali o przyszłości i wyzwaniach, które stoją przed polską energetyką. W otwarciu dwudniowej konferencji 4 września wziął udział starosta powiatu bełchatowskiego Waldemar Wyczachowski.
1
Ruchliwe skrzyżowanie bełchatowskich ulic Staszica i 1 Maja ma wreszcie doczekać się przebudowy i zmienić swoje oblicze. Na miejscu skrzyżowania ma powstać rondo, które usprawni komunikację w tej części miasta. Inwestycja finansowana będzie przez Urząd Miasta i bełchatowskie starostwo.
glowne1
Około sześćdziesięciu osób uczestniczyło w XXXVIII Ogólnopolskim Zlocie Turystów Zmotoryzowanych „Energetyk 2017” pod patronatem starosty bełchatowskiego. 24 załogi, m.in. z Pabianic, Bydgoszczy, Lipna, Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Elbląga, Kielc, Dąbrowy Górniczej i Szamotuł przez dwa dni zmagały się z niełatwymi zadaniami. Na najlepszych czekały puchary i nagrody.
lodowisko glowne
Na początku października kończy się idylla bezpłatnych wstępów na powiatowe lodowisko. Przez ostatnie siedem sezonów, od momentu oddania obiektu do użytku, wstęp był bezpłatny dzięki dotacji z funduszy europejskich. Przez ten czas obiekt odwiedziło około 210 tysięcy osób.
ekopiknik gl
Festiwal piosenki ekologicznej, koncerty zespołów, stoiska pszczelarzy, degustacja potraw – to wszystko już w piątek 08 września podczas Eko-Pikniku 2017 organizowanego przez referat ds. edukacji ekologicznej bełchatowskiego starostwa. Piknik odbędzie się w godzinach 14.00-19.00 na placu przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
ggłówne
3 września biało – czerwone flagi znów dumnie powiewały na Górach Borowskich, gdzie we wrześniu 1939 roku toczyły się zacięte walki polskich oddziałów z przeważającymi siłami wojsk niemieckich. Dowodzony przez Ludwika Czyżewskiego pułk piechoty dzielnie i z poświęceniem stawiał czoła zmasowanym atakom hitlerowskich dywizji. Na Górach Borowskich odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia września 1939 roku.
1
Elementy staropolskiej tradycji, jak nabożeństwo dziękczynne, przekazanie wieńców utkanych ze zbóż i kwiatów, częstowanie chlebem i swojskim jedzeniem, a także występy artystyczne i różne pokazy złożyły się na Dożynki Powiatowe 2017 w gminie Kluki. Rolnikom podziękowano uroczyście za trudną pracę, a najlepszych gospodarzy wyróżniono.
glowne2
Blisko 60 osób wzięło udział w sierpniowej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę, którą zorganizowała Załoga Rowerowa „Zgrzyt”, a patronatem honorowym objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Inicjatywa stowarzyszenia miała już swoją szesnastą edycję.
glowne2
Po wakacyjnej przerwie obradowali powiatowi radni. Wśród najważniejszych uchwał podjętych na sesji znalazło się porozumienie z miastem Bełchatów dotyczące współfinansowania przebudowy skrzyżowania ulic 1 Maja i Staszica, uchwała dotycząca ustalenia zasad korzystania z obiektów i usług sportowo-rekreacyjnych Powiatowego Centrum Sportu. Radni ponadto wysłuchali informacji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie na temat funkcjonowania placówki.