Poniedziałek 20 maja 2019

Aktualności

Zmieniły się stawki za odholowanie pojazdów. Most na Mielczarskiego będzie przebudowany z udziałem powiatowych pieniędzy. Reguły reklamowania się w obiektach PCS nieco inne. To niektóre z rozstrzygnięć  styczniowej sesji.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie, popularnej szkoły „pod lasem”,  zorganizowali akcję flash mob (błyskawiczny tłum).
Zmarł Kazimierz Jasiński, znany bełchatowski były sportowiec – kolarz, Mistrz  Polski i olimpijczyk z Meksyku. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w sobotę, 28 stycznia, w kaplicy cmentarnej.
25-01-2012

Oni czekają na 1 %

Przedstawiciele organizacji pożytku publicznego (OPP) z terenu  naszego powiatu spotkali się w starostwie z władzami samorządowymi powiatu i  dziennikarzami w celu przybliżenia swojej działalności i potrzeb. To kolejny etap "Akcji 1%".
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie podsumowała swoją działalność w roku 2011. Jak wykazała statystyka - wybuchło w zeszłym roku więcej pożarów, a w zdarzeniach zginęło więcej osób.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie prowadzi Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych. Istotą działania OION jest przekazywanie aktualnych informacji dotyczących uprawnień, wsparcia i polityki prozatrudnieniowej osobom niepełnosprawnym, podmiotom prowadzącym działalność na ich rzecz i pracodawcom.
To będzie XVI Sesja Rady Powiatu Bełchatowskiego w obecnej kadencji. Przewodniczący zwołał ją na dzień 25 stycznia 2012r.
Obchody 149. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbyły się w kościele  w Grocholicach.
Na blogu Pawła Burlewicza, dziennikarza Przeglądu Sportowego, umieszczony jest wpis dotyczący curlingu w Bełchatowie. Dzięki stworzeniu przez władze powiatu możliwości uprawiania tej dyscypliny sportowej na powiatowym lodowisku, Bełchatów został nazwany nawet mekką curlingu. Pod adresem starostów: Szczepana Chrzęsta i Marka Jasińskiego, kierowanych jest wiele ciepłych słów.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na kandydatów do komisji konkursowych opiniujących oferty w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych ogłoszonych w 2012 r. Termin zgłoszeń upłynął 30 stycznia br.