Czwartek 28 marca 2024

konferencja
Bełchatowskie starostwo rozpoczęło realizację trzeciej edycji programu profilaktyki raka gruczołu krokowego, który przewiduje objęcie badaniami około 800 mężczyzn w grupie wiekowej od 50 do 75 roku życia. Zapisy już trwają w przychodni Mega – Med. Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski po raz kolejny zachęca mężczyzn do wzięcia udziału w badaniach.
IMG_9515
16 września przyjedzie do Bełchatowa grupa uczniów z bawarskiego powiatu Berchtesgaden. Goście zamieszkają w polskich rodzinach przez kilka dni. Uczniowie I i II klas szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego, którzy chcieliby zaprosić do siebie niemiecką koleżankę czy kolegę, mogą zgłaszać się do starostwa. Wiosną pojadą do Niemiec za darmo.
1
Symboliczne drewniane krzyże, modlitwa, biało-czerwone race i wiązanki kwiatów oraz dźwięk syren były 1 sierpnia w Bełchatowie aktem hołdu dla bohaterów Powstania Warszawskiego. Udział w obchodach 73. rocznicy wybuchu powstania wzięli m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, organizacji pozarządowych, harcerze i mieszkańcy.
glowne2
Polska produkcja o naszej podwójnej noblistce, Marii Curie-Skłodowskiej na ekranie bełchatowskiego Heliosa, a przed seansem konkurs wiedzy o powiecie z nagrodami to atrakcje, które czekają na widzów kina w czwartek, 3 sierpnia. Czwartkowe projekcje polskich filmów za 10 zł są elementem ministerialnego projektu „Kultura dostępna”.
glowne 1
35 kilometrów mają do pokonania uczestnicy najbliższej wyprawy rowerowej, organizowanej przez bełchatowskie starostwo i Załogę Rowerową „Zgrzyt” w sobotę, 5 sierpnia. Będzie to już kolejna w tym roku odsłona cyklu „Rowerem przez powiat”.
1
Gryfinek, czyli powiatowa maskotka, nazywana też Królem Lwem, uczestniczył w XI Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach. Impreza, organizowana przez nasz partnerski powiat słupski, służy współpracy regionów i pomaga chorym dzieciom.
pielgrzymka 2
Na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 24-28 sierpnia zapraszają Załoga Rowerowa „Zgrzyt” i patron honorowy wyprawy, Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Osoby zainteresowane udziałem spotkają się 12 sierpnia na placu przed MCK w Bełchatowie. Przedsięwzięcie jest organizowane już szesnasty raz.
glowne
Medale i wyróżnienia, podziękowania i gratulacje, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wreszcie nabożeństwo i przemarsz ulicami Bełchatowa oraz wystawa nt. zamordowanych w Katyniu polskich policjantów  – tak w przededniu Święta Policji funkcjonariusze  podlegli bełchatowskiej komendzie powiatowej zaznaczyli  obecność w powiecie i uczcili swoją pracę.

glowne
Zapraszamy na ciekawą wystawę fotografii, która jest efektem pracy kilkudziesięciu fotografików profesjonalnych i amatorskich, z kraju i zagranicy, uczestniczących w VII Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych ENERGIA 2017. Warsztaty miały miejsce w czerwcu, a  21 lipca w Gigantach Mocy zaprezentowane zostaną najciekawsze zdjęcia. Przedsięwzięcie pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, wsparł finansowow budżet powiatu.
glowne
Mimo letniego przesilenia i wakacyjnego odpoczynku, powiat bełchatowski nie zwalnia tempa prowadzonej edukacji ekologicznej w terenie. 19 lipca nasi milusińscy, wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 7 zwiedzali szkółkę leśną „Borowiny”, działającą przy Nadleśnictwie Bełchatów.