Wtorek 19 marca 2024

telefony
Telefony i połączenia internetowe w bełchatowskim starostwie już działają. Problemy operatora, dostawcy usług teleinformatycznych, były powodem trzydniowej przerwy w dostępie do Internetu i połączeniach telefonicznych z urzędem. Sytuacja wróciła już do normy.
spital
200 tysięcy złotych z kasy powiatu trafi do bełchatowskiego szpitala jeszcze w tym roku, jak zdecydowali radni powiatowi. Pieniądze są przeznaczone na zakupy specjalistycznych urządzeń do kilku oddziałów.
glowne2
Dwunastu radnych na „tak”, jedenastu wstrzymujących się od głosu to wynik głosowania w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Bełchatowie za pracę w roku 2016.
smak1
Konkurs "Smaki lata" to propozycja bełchatowskiego starostwa na czas letniej kanikuły. Jego ideą jest zachęcenie mieszkańców do podwójnej kreatywności: gotowania i fotografowania.
glowne
Obchody jubileuszu 25-lecia Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Żółkwi na Ukrainie uświetnił występ Orkiestry Dętej "Suchcice i okolice" z gminy Drużbice. W wyjeździe muzyków do regionu partnerskiego dla naszego powiatu pomogło bełchatowskie starostwo finansując przejazd autokarem.
glowne
Bełchatowskie starostwo zorganizowało dla kolejnych 25 uczniów staż zawodowy w Niemczech. Przez trzy tygodnie maja we Frankfurcie nad Odrą przebywała młodzież z technikum budownictwa (ZSP nr 3), technikum żywienia i usług gastronomicznych (ZSP nr 4) i technikum pojazdów samochodowych (ZSP w Zelowie). Potwierdzeniem odbycia praktyk jest dokument Europass-Mobilność.
sesja zapowiedx
Udzielenie zarządowi powiatu absolutorium, zgoda na bezpłatne szczepienia szesnastolatek przeciwko wirusom HPV, przekazanie bełchatowskiemu szpitalowi 200 tys. zł na zakupy sprzętu medycznego, zmiany personalne w komisjach stałych rady. To niektóre tematy, którymi Rada Powiatu w Bełchatowie zajmie się w piątek, 30 czerwca, na XXXV sesji.
1
W dniu 20.06.2017 r. w sali edukacyjnej "Borowiny" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Zimowa pomoc dla zwierząt", który był organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Bełchatowie, Nadleśnictwo Bełchatów oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
dziennik2
Zarząd Powiatu w Bełchatowie dał zielone światło na wprowadzenie dziennika lekcyjnego tylko w wersji elektronicznej w trzech szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu. Oceny, uwagi, tematy lekcji, wszystko, co związane z uczniami i edukacją rodzice będą mogli na bieżąco śledzić w Internecie.
ekopiknik gl
Konkursy z nagrodami, stoiska ekologicznych rozmaitości, występy artystyczne i degustacja potraw będą miały miejsce podczas tegorocznego Eko-pikniku. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie, w tym w dwóch rywalizacjach (festiwal piosenki, konkurs plastyczny)  muszą wcześniej się zgłosić przekazując organizatorowi kartę zgłoszenia. Informacji udziela wydział ochrony środowiska w starostwie.