Piątek 19 kwietnia 2024

22-08-2017

Ważny komunikat!

1
Informujemy, że od dnia 23.08.2017 r. kasa Starostwa Powiatowego zostanie przeniesiona na swoje pierwotne miejsce, tj. do budynku głównego Starostwa (I piętro) przy ul. Pabianickiej 17/19
17-08-2017

RODO w urzędach

główne
W sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie odbyło się szkolenie z zakresu zmiany rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Na zaproszenie Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, w szkoleniu wzięli udział przedstawiciele urzędów gmin z trenu powiatu oraz jednostek powiatowych.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza na wyjazd edukacyjny

na XI Skierniewickie Święto Kwiatów, owoców i warzyw
główne
Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920.
Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego i delegacje przybyły na obchody Święta Wojska Polskiego organizowane przez Starostwo Bełchatowskie, Związek Strzelecki "Strzelec - Jednostka Strzelecka 1001", oraz parafie przy ul. Czyżewskiego 3 i Kościuszki 2.
1
 Dzień Energetyka obchodzony 14 sierpnia, jak co roku przypomina nam o niezwykłej i jakże potrzebnej roli tego zawodu.
Z tej właśnie okazji odbyła się uroczysta akademia w Hali Widowiskowo-Sportowej, podczas której życzenia energetykom złożył Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
W imieniu Zarządu Powiatu Bełchatowskiego wyraził szacunek i uznanie, zarówno dla członków Zarządu, wszystkich pracowników branży energetycznej i ich rodzin.
główne
Z okazji Dnia Energetyka wszystkim pracownikom branży energetycznej  i ich rodzinom skladamy w imieniu władz samorządu powiatowego życzenia sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.
Jednocześnie dziękujemy za trudną i odpowiedzialną pracę, dzięki której energetyczne serce Polski, jakim jest powiat bełchatowski, staje się  symbolem dobrej marki, troski o środowisko i mieszkańców.

Karol Orymus
Przewodniczący Rady Powiatu  Bełchatowskiego

Waldemar Wyczachowski
Starosta Bełchatowski
głowne
Zapraszamy mieszkańców powiatu bełchatowskiego, delegacje z kwiatami i wszystkich chętnych do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego we wtorek 15 sierpnia 2017r. Uroczystości organizują: Starostwo Bełchatowskie, Związek Strzelecki "Strzelec - Jednostka Strzelecka 1001", oraz parafie przy ul. Czyżewskiego 3 i Kościuszki 2.
1rr
Blisko sto osób uczestniczyło w kolejnym, tym razem pomarańczowym rajdzie rowerowym, organizowanym przez załogę rowerową „Zgrzyt” i bełchatowskie starostwo. Różnica między najmłodszym uczestnikiem rajdu- Kubą, a najstarszym – Andrzejem wyniosła aż 63 lata. Pojawili się rowerzyści również spoza naszego powiatu.
główne
Po kilkudziesięciu latach mieszkańcy Kolonii Grabostów i Kociszewa na terenie gminy Zelów doczekali się remontu powiatowej drogi łączącej poprzez las i pola obie miejscowości oraz dwie inne drogi powiatowe.
jury glowne
Fachowe, niezależne i przyjazne jury będzie oceniać fotografie zgłoszone w konkursie pt. „Smaki lata”. Dyrektor obiektu hotelarsko-gastronomicznego, właścicielka cukierni i pasjonat fotografii zachęcają do kulinarno—fotograficznej kreatywności.