Piątek 26 kwietnia 2024

glowne
Wakacje 2017 są już faktem. W szkołach odbyły się uroczystości zakończenia dziesięciomiesięcznej nauki. Uczniowie z najlepszymi osiągnięciami otrzymali nagrody. Nie brakowało także świadectw z wyróżnieniem. Uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałego, zasłużonego  wypoczynku.
ksiazka obiektu
Już w najbliższą środę 28 czerwca 2017 r. od godz. 16.00-20.00 w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie odbędzie się szkolenie  pdt.: "Książka obiektu budowlanego – prowadzenie, protokoły, wskazówki praktyczne ". Organizatorem jest Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

geodezja
W związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym bełchatowskiego starostwa przy ul. Pabianickiej 17/19. Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
glowne
Bartuś dumnie siedzi na koniu. - Czuję się jak kowboj – mówi. Widać na jego twarzy zadowolenie i odprężenie. Takie magiczne wręcz działanie mają zajęcia z hipoterapii, na które uczęszczają dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie.
glowne
Wirus ptasiej grypy jest cały czas realnym niebezpieczeństwem, dlatego Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wspólnie z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii przeprowadzili ćwiczenia na wypadek wystąpienia ogniska tej choroby na jednej z ferm z terenu powiatu. W ćwiczeniach wzięła udział straż pożarna, obrona cywilna, policja, przedstawiciele służb i instytucji. (K.Borowski)
glowne2
Poczuły się pewniejsze siebie, odważniejsze, sprawniejsze, a niektóre nawet szczuplejsze i piękniejsze. Ponad trzydzieści pań ukończyło kurs samoobrony, zorganizowany po raz trzeci przez bełchatowskie starostwo. „Nie daj się...”, to nie tylko tytuł cyklu, ale i myśl, która towarzyszyła wszystkim uczestniczkom przedsięwzięcia przez półtora miesiąca trwania szkolenia. Myśl tę panie postanowiły zapamiętać i stosować w codziennym życiu.
3
Kasa w bełchatowskim starostwie, gdzie mieszkańcy dokonują opłat, zostanie już od poniedziałku, 19 czerwca, przeniesiona na I piętro sąsiedniego budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Powodem tej zmiany jest remont instalacji w dotychczasowej siedzibie.
konkurs fotograficzny
Zdjęcia ciekawych krajobrazów naszego powiatu, wykonane przez osoby niepełnosprawne, można zgłaszać na konkurs fotograficzny, organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie. 15 lipca upływa termin nadsyłania prac. Inicjatywie patronuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
ggg
W dniu 11.06.2017 r. na boisku sztucznym Miejskiego Centrum Sportu za halą widowiskowo-sportową w Bełchatowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Hattrick Cup 2017” o Puchar Starosty Powiatu Bełchatowskiego, którego organizatorem była szkółka piłkarska UKS Hattrick Bełchatów.
głowne1
Szpital Wojewódzki w Bełchatowie obchodził jubileusz 30-lecia swej działalności. W piątek (9 czerwca) w Miejskim Centrum Kultury odbyły się oficjalne uroczystości.