Czwartek 25 kwietnia 2024

glowne
Kiedyś kuchnia, zaplecza i magazyny- wkrótce nowoczesna pracownia samochodowa. Trwa remont pomieszczeń w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, gdzie powstaje pracownia samochodowa. Koszt prac związanych z przebudową i przygotowaniem pomieszczeń to ponad 322 tysiące złotych.
glowne
Awanse, odznaczenia, medale, a przede wszystkim podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa otrzymali bełchatowscy strażacy z okazji „Dnia Strażaka”. Obchody z udziałem samorządowców, przedstawicieli służb i instytucji odbyły się na placu przy komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.
zajawka
Anna Wyszkoni, Fun Factory, Monika Lewczuk, Sarsa, Power Play, Boney M Imitation - to wykonawcy, których 27 i 28 maja będzie gościć Kleszczów podczas jubileuszowej, XX edycji Dni Kleszczowa. Miłośnicy biegania będą mogli zmierzyć się w biegu ulicznym na 10 kilometrów. Zapisy przez internet trwają do 25 maja. Zgłosić się będzie można także w dniu zawodów, tj. 28 maja.
papapk3
Bełchatowianin Piotr Głowacki, który od maja zeszłego roku podróżuje na skuterze dookoła świata, uległ poważnemu wypadkowi w Kanadzie. Piotr przebywa obecnie w szpitalu, ma poważne złamania kończyny. Na szczęście podróżnik jest ubezpieczony na wszystkie kraje świata. W ramach patronatu honorowego starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski ufundował w zeszłym roku podróżnikowi roczne ubezpieczenie na wyprawę.
droga1 glowne
Uroczystość oficjalnego zakończenia remontu drogi Kamień-Chabielice i oddania jej kierowcom do użytkowania odbyła się w gminie Szczerców z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia drogi przez kapłana.
glowne
Referat ds. edukacji ekologicznej wspiera działalność w zakresie zagadnień związanych z ochroną przyrody i środowiska w placówkach oświatowych. Blisko 60 tysięcy złotych zostało przekazane w 2017 r. na nagrody dla uczestników ww. konkursów.
główne
Kurs samoobrony dla mieszkanek powiatu bełchatowskiego wystartował. Czterdzieści pogodnych i pełnych energii pań spotkało się 15 maja na pierwszych zajęciach w sali gimnastycznej SOSW.
Zdjęcie4710-2
Ponad 90 osób wzięło udział w pierwszym rajdzie z cyklu „Rowerem przez powiat”, organizowanym przez bełchatowskie starostwo i Załogę Rowerową „Zgrzyt”. Pokonano wspólnie 25 kilometrów.
glowne1
W pierwszym tygodniu maja uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie przebywali na obozie szkoleniowym w jednostce wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim – Glinniku. Różnorodne wojskowe doświadczenia zdobywali na poligonie, strzelnicy i w koszarach.
road-bike-594164aaa
Można już odliczać godziny do startu pierwszego w tym roku powiatowego rajdu rowerowego, który organizuje bełchatowskie starostwo i Załoga Rowerowa „Zgrzyt”. Pierwsza rowerowa wycieczka startuje już w najbliższą sobotę, 13 maja o godz. 13.00.