Czwartek 25 kwietnia 2024

główne
Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie sukcesywnie wzbogaca się o nowy sprzęt. W roku planowane są zakupy m.in. samochodu ciężarowego i specjalnego termosu do przewozu gorącej masy asfaltowej.
główne
Tradycyjnie w maju swoje święto mają strażacy. Z przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny badań opinii na temat zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że praca strażaka cieszy się największym szacunkiem obywateli, aż 94% badanych wskazało strażaków, jako ludzi godnych zaufania oraz cechujących się wysoką etyką zawodową. W całym powiecie odbyły się uroczystości z okazji Święta Strażaka.
główne
W tym roku obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Wadlewie połączone były ze 100-leciem miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

główne
Za nami XXXII Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Jednym z punktów obrad było głosowanie nad wnioskiem o odwołanie starosty Waldemara Wyczachowskiego.
img20170425133039-1494420313
Rozpoczęły się pierwsze kursy i szkolenia w ramach projektu „Kosmiczna wiedza” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Na terenie ZSP Nr 3 w Bełchatowie uczniowie Technikum Elektrycznego odbyli w dniach 25-30.04 zajęcia w ramach szkolenia IPC tj. z zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla produktów działających w przestrzeni kosmicznej.
19_L
13 maja w Bełchatowie na murawie stadionu Powiatowego Centrum Sportu odbędzie się XII Turniej eliminacyjny o Puchar Polski Rugby 7 FrameFactory Cup II.
stronawww
Tegoroczny cykl rajdów „Rowerem przez powiat” rozpocznie się już 13 maja o godz. 13. Organizatorzy przedsięwzięcia, tj. bełchatowskie starostwo i Załoga Rowerowa „Zgrzyt” zapraszają na 8 wypraw, które mierzą łącznie prawie 300 kilometrów. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy powiatu. Wystarczy mieć sprawny rower i ochotę na nietypową przejażdżkę.
straz
Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Druhom Strażakom z  jednostek OSP składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z pięknej umiejętności
dawania i służenia innym. Dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo Powiatu Bełchatowskiego. Trud i ciężka praca oraz niebezpieczeństwo powierzonych funkcji, zostają wynagrodzone przez powszechny szacunek oraz uznanie społeczeństwa.
Serdeczne pozdrowienia keirujemy również do Waszych Rodzin, Sympatyków oraz Przyjaciół Waszej strażackiej służby.
główne
Msza w intencji Ojczyzny oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W ten właśnie sposób parlamentarzyści, władze samorządowe i przedstawiciele instytucji uczcili majowe święto, tak ważne dla każdego Polaka.
04-05-2017

Trzymamy kciuki!

matura2016-trzymamy-kciuki
Ponad 400  tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników  z powiatu bełchatowskiego przystępuje do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.