Piątek 19 kwietnia 2024

moj ekologiczny styl zycia
Już blisko 600 osób zgłosiło swój udział w programie prozdrowotnym „Mój ekologiczny styl życia”. Chętni mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mają wykonywane bezpłatne badania laboratoryjne krwi i konsultują wyniki z dietetykiem. Są jeszcze wolne miejsca.
1
W ZSP  Nr  4  w Bełchatowie  odbył  się konkurs "Dekoracja  stołu  wielkanocnego". Uczniowie  wykazali się  dużą  kreatywnością  i pomysłowością.
glowne
Uczniowie klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Dniu Otwartym koszar oraz uroczystych obchodach święta 7. batalionu kawalerii powietrznej im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki, obejrzeć sprzęt i uzbrojenie wojskowe będące na wyposażeniu batalionu i wykorzystywane w codziennym szkoleniu kawalerzystów.
glowne2
Uczniowie z powiatu bełchatowskiego, kształcący się w zawodzie fryzjersko-kosmetycznym wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Fryzjerskim, który został zorganizowany 6 kwietnia przez dwie bełchatowskie placówki oświatowe: Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta. Pierwszą edycję konkursu starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski objął patronatem honorowym.
glowne
Ciekawą inicjatywę dla popularyzacji wśród dzieci zasad bezpiecznego i zdrowego życia podjęła Szkoła Podstawowa nr 12. Placówka zorganizowała I Powiatowy Konkurs Spektakli Profilaktycznych „Rozsądni i Bezpieczni”. Starosta bełchatowski objął go patronatem honorowym.
5
Możliwości współpracy firm polskich i niemieckich poszukiwano podczas spotkania przedsiębiorców z Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie z Thomasem Birnerem, szefem spółki WFG z partnerskiego powiatu Berchtesgaden. Podczas kwietniowego pobytu w Bełchatowie - na zaproszenie bełchatowskiego starosty - gość odwiedził dwie firmy w ich siedzibach, sześć kolejnych przygotowało dla niego specjalne prezentacje.
glowne2
Dziewięć firm rywalizowało w tegorocznej edycji powiatowego konkursu „Firma na Medal”. W Sport Hotelu w Bełchatowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca dziesiątą edycję konkursu. Statuetki powędrowały do firm „Omaplast” z Pożdżenic oraz „Batis” z Bełchatowa.
IMG_1047
Kilkadziesiąt stoisk wystawienniczych lokalnych firm, regiony partnerskie powiatu z kraju i zagranicy, samorządowcy, biznesmeni i przedsiębiorcy, wykłady, prelekcje, dyskusje – to wszystko towarzyszyło II Forum Gospodarczemu Powiatu Bełchatowskiego, które w tym roku odbyło się w hali widowiskowo – sportowej w Bełchatowie.
05-04-2017

Kuszą, czym mogą

glowne
Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego chwaliły się swoją ofertą edukacyjną podczas VI Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Były śpiewy, degustacje, pokazy, tłumy młodzieży i wiele przydatnych informacji.