Piątek 29 marca 2024

glowne
Studenci Społecznej Akademii Nauk we współpracy z bełchatowskimi policjantami rozpoczęli kampanię profilaktyczną przeciwko narkotykom i dopalaczom pod hasłem „Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!”. Akcja dotrze bezpośrednio do młodzieży w ponad 20 szkołach, w których odbędą się tematyczne zajęcia i spotkania.
glowne2
W sobotę, 18 marca 2017 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Taekwon-Do dla Juniorów i Juniorów Młodszych. Równolegle odbywały się także Otwarte Mistrzostwa Młodzików dla dzieci w wieku 11-13 lat. W zawodach łącznie rywalizowało niespełna 130 zawodników z klubów reprezentujących m.in. Łódź, Bełchatów, Działoszyn, Poznań, Pyzdry (koło Poznania) i Tomaszów Mazowiecki. Na matach zmagano się w konkurencjach układów, walk i technik specjalnych. Wydarzeniu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
6
Z wiedzą matematyczną, historyczną i sportem zacieśniali znajomość uczniowie ZSP w Zelowie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Warto o tym wspomnieć, ponieważ podjęte przez szkołę inicjatywy nie tylko uczyły, ale bawiły i wychowywały. Duże zainteresowanie młodzieży udziałem w przedsięwzięciach potwierdza, że były strzałem w "dziesiątkę".
2
Tegoroczna zima dała się we znaki kierowcom i służbom odpowiedzialnym za utrzymanie dróg, dlatego wiele odcinków wymaga napraw i konserwacji. Służby interwencyjne Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie prowadzą wiosenny przegląd stanu nawierzchni, dokonując napraw i remontów. Panów w pomarańczowych strojach możemy zobaczyć na wielu drogach powiatu.
warsztaty dziennikarskie
Jak powstają audycje radiowe czy telewizyjne, jakie technologie i socjotechniki stosują wspólczesne mass media? Odpowiedzi na te pytania dadzą w najbliższy wtorek, 21 marca, otwarte dla wszystkich warsztaty dziennikarskie, zatytułowane "Zrozumieć media - oblicza manipulacji". Organizuje je w Bełchatowie kolejny raz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia. Inicjatywie patronuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

2
Ponad 70 osób zgłosiło się na szkolenie zorganizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Bełchatowie na temat najistotniejszych zmian w Kodeksie Pracy oraz nowych regulacji dotyczących umów cywilnoprawnych. Szkolenie było prowadzone przez pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.
2
Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie przyjmuje już wnioski na staże, prace interwencyjne czy dofinansowanie rozpoczęcia własnej działalności. Te pieniądze pomagają zmniejszać bezrobocie.
rodzina rodzina
W odpowiedzi na tytułowe pytanie Samorząd Województwa Łódzkiego odpowiedziałby "tak" i dlatego ogłosił konkurs pt. „Województwo łódzkie przyjazne rodzinie”. Mogą wziąć w nim udział przedsiębiorcy i jednostki samorządu terytorialnego.
11
Ministerstwo Rozwoju organizuje w Łodzi ciekawe spotkanie, na którym będzie mowa o wsparciu firm, które już realizują bądź zamierzają wdrożyć innowacyjne projekty. Tytuł tego spotkania to : „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. Wydarzenie odbędzie się 23 marca (czwartek) o godzinie 11:30 w Bionanoparku w Łodzi (ul. Dubois 114/116).
3
Ponad 50 przedstawicieli ze szkół powiatu bełchatowskiego wzięło udział w VII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu „Jesteśmy”, organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Tematyka konferencji dotyczyła zagadnień pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.