Poniedziałek 17 czerwca 2019

Aktualności

Co to jest Karta ICE? Nazwa – skrót pochodzi z języka angielskiego: in case of emergency, co tłumaczy się: w przypadku wypadku. Karta przypomina kartę bankomatową czy mały kalendarz, gdzie właściciel umieszcza swoje podstawowe dane osobowe oraz wskazuje osobę, którą należy powiadomić w razie konieczności. Akcja dotycząca uzywania kart ICE przez mieszkańców naszego powiatu jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
Miłośnicy teatru z klas: II a, II d, III b, III d 7 października uczestniczyli w imprezie artystycznej Różewicz Open Festiwal Radomsko 2011, w jedynym w Polsce festiwalu poświęconym życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości Braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku. To właśnie tutaj dorastały trzy osoby, o trzech różnych pasjach...
Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie uzyskał patronat Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dzięki temu klasy bełchatowskiego technikum kształcące w zawodzie technik górnictwa odkrywkowego mogą liczyć na wsparcie krakowskiej uczelni.
W trzech dyscyplinach sportowych takich jak piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet oraz strzelanie zmagali się uczestnicy I Międzynarodowych Spotkań Sportowych Powiatów Partnerskich, które odbyły się w Bełchatowie 1-go października br. Spartakiada znalazła się w kalendarzu tegorocznych przedsięwzięć samorządu Powiatu Bełchatowskiego.
Pod koniec września w Zakopanem odbyły się III Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej. Zawody tym razem spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. W Mistrzostwach uczestniczyło aż 35 reprezentacji, które w ciągu dwóch dni rozegrały 116 meczy.
Zorganizowana w sobotę 22 wrzesnia br. przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie akcja "Drzewko za makulaturę" cieszyła sie ogromnym zaangażowaniem mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego.
 W dniach 23-25.09.2011r. aktywnie uczestniczący w edukacji ekologicznej przedstawiciele szkół, kół wędkarskich i łowieckich wzięli udział w szkoleniu pn. „Walory przyrodnicze Ziemi Świętokrzyskiej”.
W miniony weekend Powiat Bełchatowski odwiedziła grupa samorządowców i uczniów z powiatu partnerskiego Berchtesgadener Land w Niemczech. Wizyta została zorganizowana w ramach międzyregionalnej współpracy partnerskiej obu powiatów.