Sobota 04 lipca 2020

Aktualności

Zarząd Powiatu Bełchatowskiego podpisał Porozumienie z Fundacją Studiów Europejskich – Instytutem Europejskim w Łodzi, realizatorem projektu „Społecznie znaczy ekonomicznie kontynuacja”
Od połowy stycznia prowadzone są zajęcia dla młodzieży w ramach projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”, który jest współfinansowany przez budżet Powiatu i Unię Europejską. W projekcie bierze udział 30 osób.
50 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu w Bełchatowie na granty oświatowe, czyli realizację ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Na liście znajduje się wiele bardzo atrakcyjnych zajęć.
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Bełchatowie zaprasza na bezpłatne szkolenia dla rodziców i nauczycieli. Szkolenia odbywają się w siedzibie poradni przy ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie. Zapisy osobiste i telefoniczne.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2013 roku w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz pomocy społecznej. Łącznie na ten cel z budżetu powiatu przeznaczono 82 tysiące złotych.
  Po curlingu, który stał się już jedną z wizytówek sportowych powiatu bełchatowskiego, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zamierza upowszechnić kolejną dziedzinę sportu – odbyły się warsztaty dla nauczycieli i trenerów.
W dniu dzisiejszym o północy wyłączony został agregat chłodzący taflę lodowiska w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Jednostka przygotowuje się do sezonu letniego.
Wniosek Powiatu Bełchatowskiego o dofinansowanie kosztów zatrudnienia w ramach programu „Animator Moje Boisko - Orlik 2012” został zakwalifikowany do dofinansowania przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego.
Ponad trzydziestu wystawców zaprezentuje się podczas XI Bełchatowskich Targów Edukacyjnych, które odbędą się 1 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie. Organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie we współpracy z ZSP nr 4.
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim organizują cykl bezpłatnych seminariów informacyjnych na temat europejskich programów grantowych. W czwartek (28 lutego) w godzinach 12.00-14.00 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbędzie się bezpłatne seminarium w tym zakresie.