Wtorek 23 kwietnia 2024

glowne
II Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego coraz bliżej (6-7 kwietnia). Na uczestników tego wydarzenia, czyli przedsiębiorców, czeka także dodatkowa atrakcja. Jest nią tablet o wartości 1500 zł. W losowaniu tej nagrody może wziąć udział każdy, kto się zarejestruje.
28-03-2017

Nie spalaj przyrody

1
W tym roku w powiecie bełchatowskim strażacy 27 razy wyjeżdżali do pożarów traw. Wiosna to niestety okres, w czasie którego wiele osób bezmyślnie podpala suche trawy i zarośla, nie licząc się z konsekwencjami. Strażacy wspólnie ze starostwem i policją apelują o powstrzymanie tego procederu.
3
Podział pieniędzy na zadania finansowane z PFRON, dostosowanie sieci szkół ponadgimnazjalnych do nowego ustroju szkolnego, zaktualizowanie dla powiatu „Programu ochrony środowiska” i zapoznanie się z raportem z realizacji tego dokumentu w latach 2014-2015 to główne sprawy najbliższej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. W porządku zaplanowano także uchwałę w sprawie zwolnienia z pełnienia dotychczasowych obowiązków przez wicestarostę Grzegorza Gryczkę.
1
Na przełomie marca i kwietnia uczniowie ostatnich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu będą mogli zapoznać się z ofertą szkół kolejnego etapu edukacji. 29 marca odbędą się XV Bełchatowskie Targi Edukacyjne dla uczniów szkół średnich, natomiast 5 kwietnia swoją ofertę dla uczniów gimnazjów przedstawią szkoły ponadgimnazjalne podczas VI Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoły prowadzone przez bełchatowskie starostwo zachęcają bogatą ofertą edukacyjną.
jasinski yt
O złej kulturze sukcesu, porażkach i kryzysach mówić będzie już wkrótce w Bełchatowie znany ekspert przywództwa, doradca i mówca biznesowy, Robert Jasiński. Przyjdź posłuchać, porozmawiać w kuluarach. Szansę tę daje udział w II Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego Zarejestruj się niezwłocznie. To nic nie kosztuje.
13
W tym roku przypada 150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji w dniach 14 i 21 marca 2017r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im J. Kochanowskiego w Bełchatowie wzięli udział w realizacji projektu „Kino na Temat”.
1
W powiecie bełchatowskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1998 roku, która potrwa ponad miesiąc. W tym roku stawi się przed nią blisko 700 osób, mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Zorganizowanie pracy komisji jest zadaniem starosty zleconym przez wojewodę.
glowne
Wiosną i świętami zapachniało w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Podopieczni WTZ wraz z rówieśnikami z PG nr 4 wykonywali ozdoby i stroiki wielkanocne.
1
Trzy lata trwania programu i prawie 3.000 przebadanych mieszkańców powiatu – to statystyka powiatowego programu „Mój ekologiczny styl życia”. 3 kwietnia rozpoczynają się badania w czwartej edycji projektu. Do skorzytsania z badań zachęcają starosta Waldemar Wyczachowski i przedstawiciele spółki medycznej, która je wykona.
glowne
Sto czterdzieścioro dzieci z dziewięciu szkół podstawowych wzięło udział w II Powiatowym Festiwalu Teatrzyków Szkolnych, który zorganizowała SP nr 12 w Bełchatowie. Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.