Czwartek 18 kwietnia 2024

1
Już 30 niepełnosprawnych osób zgłosiło się do udziału w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej, które z końcem roku ruszą na parterze budynku Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Zarząd Powiatu w Bełchatowie pozytywnie zaopiniował projekt utworzenia WTZ przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie. Jego działalność sfinansowana zostanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz powiatu.
glowne
"Superkampania - NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia" to akcja profilaktyczno-edukacyjna, którą wspólnie organizują: Koło Naukowe Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Społecznej Akademii Nauk, Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk i Społeczna Akademia Nauk Wydział w Bełchatowie i w Łodzi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
14
75. rocznicę powstania Armii Krajowej oraz rozstrzelania bełchatowskich żołnierzy AK uczczono 12 marca uroczystością na bełchatowskim cmentarzu. Samorząd powiatu reprezentował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
glowne
Nadal trwa nabór uczniów popularnego „Energetyka” do udziału w ciekawych kursach, dzięki którym uczniowie mogą zdobyć nowe kwalifikacje. Pieniądze na projekt pn. „Kosmiczna wiedza – kursy i szkolenia dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie” pozyskało bełchatowskie starostwo.
główne
Roboczym spotkaniem przedsiębiorców zaowocowała deklaracja niemieckiej spółki WFG AG o przyjeździe do Polski i chęci odwiedzin firm z naszego regionu. Jest to efekt styczniowej wizyty starosty Waldemara Wyczachowskiego w partnerskim regionie w Bawarii.
lalka gl
Występ popularnej piosenkarki Majki Jeżowskiej u zwycięzcy jest nagrodą w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszą lalkę, uszytą przez uczniów szkół z Klubu UNICEF. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Bełchatowa także należy do tego klubu i zgłosił do konkursu swoją pracę, której na imię Jaśmina. Jurorem w wyborach lalkowej miss może być każdy.
ZYCZENIA3
Niektóre panie głośno, a niektóre skrycie przyznają, że uwielbiają dzień 8 marca. Do znajomości i sympatii dla tej daty, znanej jako Międzynarodowy Dzień Kobiet, przyznają się także panowie. Widok mężczyzn z wiosennymi kwiatami jest tego dnia bardzo powszechny. Także w miejscach pracy. Panie pracujące w starostwie odwiedzili dziś na ich stanowiskach starostowie Waldemar Wyczachowski i Grzegorz Gryczka. Krótkie, ale bardzo miłe spotkania były okazją do przekazania życzeń i podziękowań. Uśmięchniete twarze są najlepszym komentarzem tego wydarzenia.
4
Bełchatowskie starostwo kolejny rok promuje akcję „1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu bełchatowskiego". Na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej pełnomocnik starosty do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawiciele kilku organizacji z terenu powiatu przekonywali o zaletach takiego gestu.
7
Krótkie przedstawienie, pogadanka, wspólne zdjęcie z wielkim pluszakiem i kamizelki odblaskowe w prezencie były atrakcją w przedszkolu Krasnala Hałabały, a jednocześnie wyjątkową lekcją o bezpieczeństwie na drogach.
depresja glowne
Dwadzieścia pięć osób skorzystało z porad specjalisty podczas Tygodnia Walki z Depresją. Organizatorem akcji była Klinika Wolmed oraz Instytut Zdrowia i Równowagi Psychicznej Wolmed. Przedsięwzięciu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.