Niedziela 08 grudnia 2019

Aktualności

Rezulaty miedzynarodowej konferencji szkoleniowo - naukowej pt. „Terapie z udziałem zwierząt. Naukowo, terapeutycznie i naturalnie”, która odbyła się w kwietniu w Bełchatowie pod patronatem Starosty Bełchatowskiego, zostały zaprezentowane w Strasbourgu podczas spotkania hipoterapetow z europarlamentarzystami. Polskę reprezentowało Stowarzyszenie Strapate Ranczo z powiatu bełchatowskiego.
Jak śpiewa LIBER w piosence „Czyste szaleństwo”, biało-czerwony szał ogarnął nasz kraj. Trudno się dziwić, bowiem organizacja mistrzostw Europy w piłce nożnej przez Polskę i Ukrainę jest wydarzeniem na miarę historii. W koszulki, chorągiewki, szaliki, a bywa że i dwa telewizory zaopatrzyli się na czas EURO 2012 nawet ci, którzy zagorzałymi kibicami nie są.
W Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach oddz. w Kurnosie odbył się pokaz mody połączony z finałem konkursu ekologicznego powiatu bełchatowskiego „Eko – strój”. Konkurs polegał na wykonaniu i zaprezentowaniu strojów ekologicznych zrobionych z odpadów wtórnych oraz materiałów plastycznych.
15-06-2012

Gimnazjada w PCS

Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie wygrała finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego Piłki Nożnej Chłopców i awansowała do finału ogólnopolskiego. Rozstrzygający mecz miał miejsce na boisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Zawodnicy PG nr 4 rozgromili Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach wynikiem 8:2.
Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski zaprasza mieszkańców powiatu bełchatowskiego na Ogólnopolski Turniej Ultimate Frisbee, organizowany przez Drużynę FLOW Wratislavia. Turniej pod honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego odbędzie się na boiskach OSiR „Wawrzkowizna” w dniach 30 czerwca i 1 lipca br.
Na początku czerwca br. odbył się w Bełchatowie  IV Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego z udziałem przedstawicieli władz powiatu. Zasadniczymi celami Zjazdu było podsumowanie działalności Związku w latach 2008-2012 oraz wybór zarządu na kolejną kadencję.
13-06-2012

SOS w "Kochanku"

II Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie przystąpiło do konkursu organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej „Siatkarskie Ośrodki Szkolne” (SOS). Szkoła ma szansę na utworzenie takiego ośrodka, ponieważ od kilku lat prowadzi klasy o profilu siatkarskim współpracując z Klubem Piłki Siatkowej SKRA Bełchatów.
Powiatowe Centrum Sportu, Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizują I Międzynarodowy Turniej w Piłkę Nożną Dzieci Bełchatów CUP 2012. Turniej odbędzie się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia w czterech kategoriach wiekowych. Termin zgłoszeń upływa 25 czerwca.
Wojewoda Jolanta Chełmińska gościła w miejscowości Dubie (gmina Szczerców), gdzie podczas zjazdu Klubu Pacjenta w Klinice Psychiatrycznej i Terapii Uzależnień Wolmed wręczyła lekarzom i pracownikom odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Od lutego br. I LO cieszy się odnowioną siedzibą. Tymczasem szkoła znowu doczekała się kolejnego remontu, a używając języka medycyny – poważnej operacji chirurgicznej. Mowa o rozbudowie sali gimnastycznej. Zarząd Powiatu podjął właśnie uchwałę o ogłoszeniu przetargu na wyłonienie wykonawcy robót.