Piątek 26 kwietnia 2024

IMG_8759-2
W VII Zimowym Turnieju Kibiców GKS Bełchatów, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze" i Kibice Razem GKS Bełchatów, uczestniczyła rekordowa liczba osób - ponad 700! Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
SAM_0188
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wykonali własnoręcznie oryginalne, szmaciane lalki, które zostaną sprzedane. Wpłaty zasilą konto UNICEF i będą przeznaczone na pomoc dzieciom w Angoli. Sprzedaz lalek zaplanowano w piątek 24 lutego, od godz. 12 w SOS-W.
15-02-2017

Walentynkowy powiat

głowne
Piękne panie i przystojni panowie, czyli mieszkańcy powiatu bełchatowskiego wzięli udział w akcji, przygotowanej przez Zespół ds. Promocji w starostwie, mającej na celu pozytywne promowanie marki "Powiat Bełchatowski". 14 lutego, w dniu, który kojarzy się w sposób szczególny i wyjątkowy z ciepłymi uczuciami, przypadkowo wybranym osobom wykonaliśmy zdjęcia z hasłami, które kojarzą się im z naszym powiatem. Utożsamianie się z miejscem, w którym się mieszka, uczy lub pracuje to z pewnością duża wartość, której życzymy każdemu, by codziennie jej przyjemnie doświadczał:)
depresja
Osoby, które podejrzewają u siebie depresję będą mogły od 20 do 24 lutego uzyskać bezpłatnie poradę lekarza psychiatry w gabinecie przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. Konsultacje zorganizowano w ramach Tygodnia Walki z Depresją. Patronat nad akcją objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
IMG_4659
W Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyła się odprawa służbowa podsumowująca miniony rok. Według danych policji wykrywalność przestępstw kryminalnych była satysfakcjonująca, czas reakcji na zgłoszenia był krótszy, w wypadkach drogowych było mniej ofiar śmiertelnych, a efekty działań profilaktycznych były dobre.
glowne
Od stycznia tego roku Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności funkcjonuje w nowym miejscu. Dotychczas zespół pracował w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Czaplinieckiej 66, obecnie przyjmuje petentów przy ulicy Czaplinieckiej 96, w budynku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 naprzeciwko szpitala.
14-02-2017

"Brunatni" najlepsi

16776162_1479893598687474_1569411358_o
Dwanaście drużyn chłopców z rocznika 2006 przyjechało do Bełchatowa na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Bełchatów Cup pod patronatem honorowym Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Na najwyższym podium stanęli gospodarze, czyli młodzi piłkarze z GKS „Bełchatów”.

głowne
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 powstaje pneumatyczna strzelnica szkolna. Obecnie trwa przystosowanie pomieszczeń w podziemiach placówki, w marcu obiekt rozpocznie funkcjonowanie.
główne
W 13. rocznicę śmierci Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika ludowego Wojska Polskiego, pośmiertnie awansowanego do stopnia generała brygady, zostały złożone kwiaty pod bełchatowską tablicą upamiętniającą jego osobę. W imieniu mieszkańców powiatu hołd dla pułkownika Kuklińskiego oddał Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
curling3
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie wraz z Bełchatowskim Klubem Curlingowym i Polską Organizacją Sportową Łódź zapraszają na zawody curlingowe. W sobotę, 18 lutego bełchatowskie i łódzkie drużyny już po raz szósty na powiatowym lodowisku przy ul. Czaplinieckiej będą rywalizować o tytuł mistrza województwa.