Środa 24 kwietnia 2024

IMG_4334-2
Kościół na osiedlu Dolnośląskim wypełniony był po brzegi, kiedy przez półtorej godziny rozbrzmiewały kolędy, pastorałki i świąteczne melodie. A to dzięki Reprezentacyjnemu Zespołowi Artystycznemu Wojska Polskiego, który wystąpił w Bełchatowie w niedzielę, 8 stycznia, w noworocznym koncercie pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.
snieg1
„Akcja zima” trwa na 350 kilometrach dróg powiatowych. Po obfitych opadach śniegu drogowcy sukcesywnie udrożniają drogi. Sprzęt Powiatowego Zarządu Dróg pracuje z pełnym zaangażowaniem. Jednocześnie jednostka sukcesywnie wymienia zużyte maszyny na nowe.
prawnik 2
Również w 2017 roku na terenie naszego powiatu bełchatowskiego działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Adwokaci i radcy dyżurują przez cztery godziny każdego dnia roboczego i bezpłatnie udzielają porad. Na liście punktów nie ma już Ruśca, natomiast nowy powstał w Kleszczowie.
as1
Minął  pierwszy tydzień funkcjonowania północnej obwodnicy Bełchatowa. Mieszkańcy miasta już zauważyli mniejszy ruch, zwłaszcza samochodów ciężarowych, które do tej pory przejeżdżały przez główne arterie, powodując korki i utrudnienia w ruchu. Budowa 11-kilometrowej obwodnicy zakończyła się faktycznie cztery miesiące wcześniej przed kontraktowym terminem.
s2
Samorząd powiatu bełchatowskiego będzie dysponować w nowym roku sumą 124,5 mln zł. Zaplanowano wiele inwestycji za ponad 8 mln zł, z czego połowę „pochłoną” drogi. Starosta Waldemar Wyczachowski ocenia przyszłoroczny budżet jako optymalny. Rada Powiatu w Bełchatowie 22 grudnia uchwaliła budżet na 2017 rok.
12
Informujemy o zmianie w godzinach pracy kasy starostwa w dniu 30 grudnia 2016 r.
DSC_2560
W niedzielę, 8 stycznia, w kościele na os. Dolnośląskim w Bełchatowie wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w „Noworocznym koncercie kolęd”. Wydarzenie organizuje dla mieszkańców powiatu bełchatowskie starostwo. Honorowy patronat nad koncertem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
dotacje1
Kwota prawie 340 tysięcy złotych z powiatowego portfela wesprze w nowym roku organizacje pozarządowe, które zorganizują dla mieszkańców inicjatywy służące zdrowiu, kulturze czy krzewieniu narodowych tradycji. 13 stycznia mija termin składania ofert, opisujących poszczególne przedsięwzięcia.
zajawka
24 grudnia mieszkańcy, pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.
zajawka
Ponad 10 litrów krwi i sześćdziesiąt świątecznych upominków dla małych pacjentów, a przede wszystkim wyjątkową atmosferę podarowali dziś (23 grudnia) w ICZMP w Łodzi krwiodawcy z Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów. Była górnicza orkiestra i górnicy w galowych mundurach, a także Mikołaj i maskotka naszego powiatu. Przedsięwzięciu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.