Czwartek 25 kwietnia 2024

DSC_2560
W niedzielę, 8 stycznia, w kościele na os. Dolnośląskim w Bełchatowie wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w „Noworocznym koncercie kolęd”. Wydarzenie organizuje dla mieszkańców powiatu bełchatowskie starostwo. Honorowy patronat nad koncertem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
dotacje1
Kwota prawie 340 tysięcy złotych z powiatowego portfela wesprze w nowym roku organizacje pozarządowe, które zorganizują dla mieszkańców inicjatywy służące zdrowiu, kulturze czy krzewieniu narodowych tradycji. 13 stycznia mija termin składania ofert, opisujących poszczególne przedsięwzięcia.
zajawka
24 grudnia mieszkańcy, pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.
zajawka
Ponad 10 litrów krwi i sześćdziesiąt świątecznych upominków dla małych pacjentów, a przede wszystkim wyjątkową atmosferę podarowali dziś (23 grudnia) w ICZMP w Łodzi krwiodawcy z Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów. Była górnicza orkiestra i górnicy w galowych mundurach, a także Mikołaj i maskotka naszego powiatu. Przedsięwzięciu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
3 Bieg starszych chłopców
Dwudziestu ośmiu zawodników i trzech trenerów zostało nagrodzonych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w 2016 r. Wyróżnieniami doceniono jedenastu zawodników. Najwyższa nagroda wyniosła ok. 2 355 zł. Uroczyste spotkanie wszystkich nagrodzonych osób odbędzie się 12 stycznia.
1
Kolejni studenci z naszego powiatu otrzymali stypendia motywacyjne Rady Powiatu w Bełchatowie. Samorząd przyznaje te nagrody corocznie w uznaniu za wysokie wyniki w nauce. W tym roku odebralo je 21 osób, którym przekazano w sumie 27 800 zł.
2
Płomień „Betlejemskiego Światła Pokoju” wesoło błyska już w bełchatowskim starostwie. Harcerze z piotrkowskiego Hufca ZHP przekazali światełko na ręce Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.
org zaj
Organizacje pozarządowe otrzymają na przedsięwzięcia służące mieszkańcom powiatu w 2017 roku w sumie 340 tysięcy złotych. Trzeba opisać przedsięwzięcie, obliczyć koszty i wystartować w konkursie ofert. Pieniądze mają pomóc w organizacji działań z takich obszarów jak m.in. pomoc społeczna, w tym dla osób niepełnosprawnych, tradycje narodowe, zdrowie, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, działania na rzecz dzieci i młodzieży, kultura fizyczna. W roku 2016 było ich sześćdziesiąt.
zajawka
Podpisywanie porozumień z pracodawcami, udział w projektach unijnych oraz modernizowanie i doposażenie pracowni warsztatów i sal wykładowych, to tylko część działań podejmowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie w celu zapewnienia uczniom jak najlepszego startu w zawodowe życie.