Piątek 29 marca 2024

11
Ponad sześćdziesiąt osób zdecydowało się uczcić Święto Niepodległości inaczej, niż tradycyjnie, a więc pokonując rowerem prawie 30 km, odwiedzając miejsca pamięci i spędzając czas wspólnie z innymi. Rajd zorganizowali wspólnie starostwo i stowarzyszenie „Zgrzyt”.
1
11 listopada 2016 r. w całym kraju obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bełchatowianie również świętowali. Główna uroczystość patriotyczna odbyła się na placu kościelnym przy ul. Czyżewskiego.
48
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość patriotyczna w Bełchatowie odbędzie się w świątyni przy ul. Czyżewskiego. Mieszkańcy wezmą udział w nabożeństwie, ale także rajdzie rowerowym czy marszu.
42
Pracę dla m.in. opiekunek osób starszych w Anglii i Niemczech czy pracownika produkcji oferowano podczas Targów Pracy w Bełchatowie. Odwiedzili je przede wszystkim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz kilka osób bezrobotnych.
37
Magazyn rolniczo-gospodarczy „Tydzień”, emitowany w niedziele rano na antenie programu 1 TVP zainteresował się czyszczeniem rowów na polach w powiecie bełchatowskim za pieniądze ze starostwa. Jest to pomoc samorządu dla rolników.
34
W kilkunastu miejscach w powiecie rozpocznie się w poniedziałek 14 listopada Powiatowy Tydzień Logopedy. Będą to konsultacje, różne badania (np. słuchu), zajęcia i warsztaty, zarówno dla dzieci 3-6 letnich, jak i rodziców.
33
Przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów gmin i powiatu, organizacje pozarządowe, instytucje otoczenia biznesu, nauki i edukacji mogą ubiegać się o pieniądze z UE. Jak to robić skutecznie podpowiedzą specjaliści, z którymi będzie można się spotkać m.in. w Zelowie.
31
- Rak szyjki macicy to nie jest pech czy zły los, ale choroba na własne życzenie – powiedziała dr n. med. Anna Bartosińska-Dyc z ICZMP w Łodzi podczas spotkania w Bełchatowie z rodzicami 16-latek. Lekarka zachęcała do profilaktyki, w tym szczepień przeciwko wirusowi HPV.
1-1478610844
Ruszyła druga edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla mieszkanek powiatu. Panie mają już za sobą pierwsze zajęcia, na których spotkały się z trenerem, policjantem i ratownikiem medycznym. Przez kolejne 5 tygodni będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności.
28
Pracodawcy oraz kilka agencji pracy tymczasowej zaprezentują w środę, 9 listopada, swoje najnowsze oferty podczas „Targów pracy”. Każdy, kto szuka zatrudnienia lub właśnie kończy szkołę, może przyjść do Bursy Szkolnej i szukać czegoś dla siebie.