Piątek 29 marca 2024

10
Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie w minionym półroczu, prognoza finansowa powiatu na lata 2016-2026, opłaty za usunięcie pojazdów z dróg i parkowanie na parkingu strzeżonym to niektóre sprawy, którymi zajmą się radni Rady Powiatu na sesji 26 października.
9
2 tysiące drzewek, krzewów i sadzonek innych roślin, a wśród nich ławki, pergole i altanka  – tak przedstawia się teren w pobliżu os.Okrzei w Bełchatowie, gdzie powstanie jabłoniowy ogród. Z 317 tys. zł, które powiat przekaże w tym roku miastu na inwestycje ekologiczne, wsparcie na to zadanie wyniesie 220 tys. zł.
8
- Hodowla świń w Polsce nigdy nie była tak zagrożona z powodów chorobowych, jak to ma miejsce obecnie – powiedział lek. wet. Henryk Wojciechowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii, podczas konferencji prasowej w starostwie. - Afrykański pomór świń jest nieuleczalną, wysoce zakaźną chorobą wirusową świń domowych i dzików.
7
24 października rozpoczną się zapisy do kolejnej edycji bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet ,,Nie daj się...”. Wolne miejsca czekają na 40 mieszkanek powiatu bełchatowskiego, które ukończyły 18 lat.
6
7 listopada rozpocznie się druga edycja bezpłatnego szkolenia dla kobiet pod hasłem ,,Nie daj się...” Panie uczyć się będą samoobrony i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W pierwszej edycji kursu certyfikat otrzymało 40 kobiet.
5
Niepokojące dane o wzroście liczby wypadków drogowych i kolizji w powiecie napływają od bełchatowskiej policji. O bezpieczeństwie w powiecie, nie tylko na drogach, rozmawiano podczas spotkania Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
4
W szkołach w powiecie trwa II edycja kampanii społecznej „Niepełnosprawny – inny, ale taki sam”. W jej trakcie uczniowie przygotują plakaty, rysunki i fraszki, których bohaterami będą osoby niepełnosprawne i ich problemy życia codziennego.
3
O technologiach, zaletach i wadach stosowania odnawialnych źródeł energii indywidualnie i na większą skalę będzie mowa na specjalnych warsztatach, organizowanych 28 października w Bełchatowie przez starostwo i Instytut na rzecz ekorozwoju. Wstęp jest bezpłatny.
2
Kwiaty i nagrody trafiły do pedagogów ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez starostwo podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Dwudziestu jeden nauczycieli otrzymało Nagrody Starosty Bełchatowskiego, a piętnastu awansowało na wyższy stopień zawodowy.
1
Już po raz dwunasty bełchatowianie uczcili Dni Papieskie. Główne uroczystości odbyły się 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W programie znalazły się nabożeństwa,  koncerty, wystawy i kiermasz papieskich kremówek.