Piątek 18 paździenika 2019

Aktualności

O współpracy i przyszłości powiatów bełchatowskiego i landu Berchtesgaden, rozmawiała Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski podczas wizyty w Niemczech. Gościnę dla polskiej delegacji przygotował samorząd powiatu BGL, któremu przewodniczy starosta Georg Grabner.
03-10-2019

Konkursy w MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w następujących konkursach...
Harmonogram zajęć dodatkowych w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 w ramach projektu pn.: „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Rusza projekt „Mega szóstka - rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia niepełnosprawnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bełchatowie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz drugi rusza w trasę z bonami w ramach projektu Strefa RozwoYou 2. Mobilne centrum doradcze i punkt rekrutacyjny Regio Strefy będą czekać na mieszkańców powiatu bełchatowskiego przy głównym budynku starostwa już w piątek 4 października od godziny 11.00 do 14.00. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnej porady jak uzyskać dofinansowanie i w jakiej kwocie z pewnością powinni skorzystać z takiej oferty.

Remonty dróg, chodników, budowa nowych nawierzchni i ścieżek rowerowych to jedne z najważniejszych zadań, jakie Powiat Bełchatowski realizuje. Inwestycje prowadzone są na terenie całego powiatu, w zależności od potrzeb mieszkańców, a także przewidzianych środków w budżecie.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie przystąpiła do projektu, realizowanego przez Instytut Książki, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2013-2016).

Na dzisiejszej XI sesji Rady Powiatu wręczono listy gratulacyjne stypendystom  szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Wyróżniono 25 młodych i zdolnych uczniów powiatu.
Właściciele nieruchomości położonych na terenie obrębów: Adamów i Józefów  w gminie Bełchatów,  począwszy od 7 października 2019 r. do 25 października 2019 r. mogą zapoznać się z projektem operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków opracowanego w ramach modernizacji.
W Kalisku zorganizowano uroczystość, w czasie której odsłonięto... Pomnik upamiętniający zamordowanych 12 cywili we wrześniu 1939 roku…Starostwo Powiatowe reprezentował wicestarosta Jacek Bakalarczyk.