Sobota 20 kwietnia 2024

IMG_2227
Dzisiaj rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla młodych mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Komisja lekarska, w skład której wchodzi lekarz, przedstawiciel średniego personelu medycznego, psycholog oraz sekretarz, pracuje w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Pabianickiej 34 w Bełchatowie.
28-03-2024

Wesołych Świąt!

Projekt bez nazwy (10)
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
W piątek, 29 marca,
W piątek, 29 marca, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Nieodpłatna Pomoc Prawna, Poradnictwo Obywatelskie, Terenowy Punkt Paszportowy i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności będą NIECZYNNE.
Za utrudnienia przepraszamy.
sesja marzec-6374-1
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie, radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków z PFRON w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu bełchatowskiego, uchwałę w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych, powiatowych placówek zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem zamieszkania oraz uchwałę wprowadzającą zmiany do tegorocznego budżetu Powiatu.
Fotoram.io (5)
Początek wiosny to już tradycyjnie czas dni otwartych w szkołach. Ósmoklasiści mają okazję poznać ofertę edukacyjną szkół, starszych kolegów i nauczycieli.
379632200_995600268359183_9076511832008521474_n
22 marca 2024, godz. 10:00 odbędzie się LXVII sesja Rady Powiatu Bełchatowskiego.
WYDARZENIE-8034-1
Blisko 300 młodych ludzi, uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu bełchatowskiego, wzięło dzisiaj udział w evencie finalizującym konkurs „Nakręć się na transformację”, który odbył się w auli ZSP nr 1 w Bełchatowie. Młodzież miała okazję wysłuchać prezentacji ekspertów i naukowców oraz sprawdzić się w quizie na temat transformacji.
powiat bełchatowski slider
Informujemy o ukończeniu realizacji projektu pn. "Budowa systemu informacji przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez powiaty z terenu województwa łódzkiego", który był współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020 w ramach poddziałania VII.1.2 Technologie informacyjno-komunikacyjne. Projekt ten został skutecznie wdrożony przez Związek Powiatów Województwa Łódzkiego, w którego działaniach aktywnie uczestniczy nasz Powiat.
bez nazwy-7628-14
Pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr w I LO w Bełchatowie odbył się XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej i Ochrony Środowiska dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego.