Piątek 23 sierpnia 2019

Aktualności

Gry, zabawy, konkursy, występy lokalnych artystów to propozycja Eko Pikniku Rodzinnego w Postękalicach. Impreza odbędzie się 15 sierpnia, a jej organizatorem jest  tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
Kilkaset rodzin spędziło niedzielne popołudnie 11 sierpnia na pikniku zorganizowanym dla mieszkańców przez stowarzyszenie " Nasz Dom Bełchatów", pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Na terenie ośrodka gastronomiczno-rekreacyjnego przy ul. Kolejowej z ciekawych atrakcji korzystały całe rodziny.
Godnie i uroczyście zapowiadają się powiatowe obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej "Cudem nad Wisłą", przygotowywane przez  Powiat Bełchatowski i Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostkę Strzelecką 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiego, dotowane przez samorząd powiatu bełchatowskiego, przy współpracy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i parafii pw. NNMP. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i organizatorzy zapraszają 15 sierpnia do wspólnego oddania hołdu bohaterom, w tym Nelly i Stefanowi Hellwigom, legendarnym mieszkańcom Bełchatowa.
Do końca sierpnia można w starostwie składać wnioski o współpracę przy realizacji zadań z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej mieszkańców naszego powiatu, które zostaną zrealizowane w roku 2020. Samorząd powiatu bełchatowskiego od lat wspiera szereg inicjatyw, których celem jest poszerzenie wiedzy o środowisku, poprawa jego stanu i promocja ekologicznych zachowań.
„Zakup i montaż kotłowni na bazie gruntowej pompy ciepła wraz z systemem ogrzewania” to nazwa zadania, które jeszcze w tym roku zostanie wykonane w kościele w Suchcicach.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD”, wznowił dofinansowania dla osób niepełnosprawnych do zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym. Realizacją dofinansowań zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 66.
„Wykonanie instalacji przyzywowo - alarmowej drogą radiową w Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach” to nazwa zadania, które zostanie wykonane do końca tego roku w obiekcie. Inwestycja zapewni lepsze warunki życia i funkcjonowania mieszkańców DPS w Zabłotach.
Załoga Rowerowa Zgrzyt zaprasza do uczestnictwa w XVIII Bełchatowskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę 24-28 sierpnia 2019. Uczestnicy pielgrzymi będą musieli pokonać trasę o długości 82 km. Start 24 sierpnia o godz. 6.00 z placu przed kościołem przy ulicy Kościuszki. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Wakacyjna Liga Trójek to piłkarska mini liga skierowana do dzieci w wieku 7-11 lat bez względu na przynależność klubową. Cykl składa się z trzech spotkań, które odbędą się 10 sierpnia, 24 sierpnia i - wielki finał - 1 września. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, zakochanych w piłce nożnej. Pierwsza kolejka już w najbliższą sobotę. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Udział w turnieju jest bezpłatny i został objęty patronatem starosty.
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/20 w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się we wrześniu br. w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.