Wtorek 19 marca 2024

pracownik960
Program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn.
„Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.
pługopiaskarka
Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie podsumował „akcję zima”, którą prowadziła służba interwencyjna w dwuzmianowym systemie pracy oraz przedstawił plany remontów i cząstkowych napraw dróg powiatowych.
zawody policyjne-3984-1
Z testem wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawnościowym torem przeszkód musieli zmierzyć się uczestnicy powiatowych eliminacji IV Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, które patronatem honorowym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
IMG_0666
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr w partnerstwie ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA, zaprasza na otwarty wykład z edukacji prawnej i konsultacje dla seniorów w zakresie PRAWA SPADKOWEGO.
futsal u-15-5507-11
16 drużyn z całej Polski przyjechało do SolParku w Kleszczowie, by wziąć udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu Kobiet U-15, które Patronatem Honorowym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Zmaganiom zawodniczek przyglądał się Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który pogratulował też zwycięskim drużynom i wręczył medale i puchary.
IMG_0898
1 marca 2024 r. w II Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie odbyły się  I Powiatowe Mistrzostwa w Matematycznym Sudoku, które honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
IMG_0820
Powiatowa Rada Rynku Pracy w Bełchatowie, której przewodniczy Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, zapoznała się podczas dzisiejszego posiedzenia m.in. ze sprawozdaniem z wykorzystania środków Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz PFRON przeznaczonych na aktywizację osób bezrobotnych z terenu powiatu bełchatowskiego w minionym roku oraz z informacją o naborach wniosków prowadzonych w tym roku.
wizualizacja 1
Powiat Bełchatowski otrzymał ponad 169 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Łódzkiego na zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca ZSP 1 w Bełchatowie w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” – „Ogrody przyjazne naturze” .
sesja luty-4994-15
Budżet Powiatu Bełchatowskiego po raz pierwszy w historii przekroczył 200 milionów złotych. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie, radni przyjęli uchwałę w sprawie zmian w tegorocznym budżecie, zgodnie z którą plan dochodów wynosi ponad 201 mln 104 tys. zł, a wydatków sięga ponad 208 mln zł. Zmiany wynikają m.in. – po stronie dochodów - ze zwiększenia oświatowej subwencji ogólnej i przyznanym odszkodowaniem po pożarze Domu Dziecka w Bełchatowie, a po stronie wydatków – m.in. z konieczności zabezpieczenia środków na wzrost wynagrodzeń nauczycieli w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Powiat oraz wprowadzeniem zadań inwestycyjnych: termomodernizacja fundamentów bursy szkolnej i dachów na budynkach bełchatowskiego starostwa oraz wykonanie I etapu remontu budynku domu dziecka.
pexels-fauxels-3182772
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, przy współpracy z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi, zaprasza przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych tj. stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych itp. na spotkanie edukacyjne poświęcone tematyce sporządzania ofert na realizację zdań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 marca w godzinach 15.00-18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 96, sala 26.