Czwartek 21 marca 2019

Aktualności

1 marca miał miejsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Dorota Pędziwiatr od 21 listopada 2018 r. sprawuje urząd starosty bełchatowskiego. W wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Bełchatowie VI kadencji otrzymała 2139 głosów. Za jej kandydaturą na stanowisko starosty głosowało 20 radnych, przy dwóch głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym się. Pierwszy dzień marca br. to dla Doroty Pędziwiatr setny dzień kierowania powiatem. Jak starosta ocenia te minione dni, co jest dla niej ważne w pracy w samorządzie powiatu, jaką osobą jest  prywatnie?  Na te i inne pytania odpowiada w wywiadzie podsumowującym minione trzy miesiące.
28-02-2019

Obradowali radni

Za nami kolejna w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Bełchatowie.
W niedzielę, 3 marca, odbędzie się I Halowy Turniej Piłki Nożnej "PGE Bełchatów CUP 2019" dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych pod patronatem Dariusza Kubiaka, posła na sejm RP.
Szeroka oferta edukacyjna, różnorodne kierunki kształcenia, kursy, szkolenia, praktyki, nowoczesny sprzęt, dobrze wyposażone pracownie, atrakcyjna baza sportowa, wyspecjalizowani nauczyciele – tak w skrócie można zareklamować szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat bełchatowski. Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu starostwa przedstawiły założenia tegorocznego naboru i zasady rekrutacji do szkół średnich. Obecni byli także dyrektorzy pięciu powiatowych szkół, którzy zaprezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek na nowy rok szkolny.
2 marca (sobota) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, tj. Charytatywny Turniej Piłkarski „Podziel się sercem”. Jest ono dedykowane choremu chłopcu, mieszkańcowi Zelowa. Do kibicowania i wsparcia idei zapraszają Komitet Społeczny „Adasiowe Krok za Krokiem" i Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, patron honorowy przedsięwzięcia.
Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 1900E od Łuszczanowic w kierunku Chorzenic, prowadzona od jesieni ubiegłego roku przez gminę Kleszczów, wkroczyła już w etap wykonywania nowej konstrukcji jezdni. Od 27 lutego planowane jest czasowe zamknięcie dla ruchu drogowego odcinka od skrzyżowania w Łuszczanowicach z drogą gminną nr 101362E i dalej w kierunku wsi Chorzenice - aż do granic gminy Kleszczów. Jest to odcinek o długości ok. 1100 m.
Po trzech miesiącach przerwy, ciężkich przygotowaniach, dziesiątkach treningów i meczach kontrolnych wracają rozgrywki II ligi, w których znajdująca się w czołówce drużyna PGE GKS Bełchatów rozpoczyna batalię o podium i lepsze jutro dla górniczego klubu.
180 tysięcy złotych na inwestycje drogowe dla gminy Rusiec i 45 tys. zł na pomieszczenie serwerowni w Urzędzie Miasta w Bełchatowie – o takiej pomocy dla gmin rozmawiać będą 27 lutego na sesji radni Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni zapoznają się także z wysokością wydatków poniesionych w ub.roku na wynagrodzenia nauczycieli, zatrudnionych na blisko 340 etatach w placówkach oświatowych samorządu powiatu. Transmisja obrad będzie dostępna w Internecie (e-transmisja).
Osiem drużyn, każda z innej gminy powiatu bełchatowskiego, wzięły udział w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Członków OSP w Drużbicach (23.02) , którego stawką był puchar ufundowany przez starostę bełchatowskiego i reprezentowanie naszego powiatu na turnieju wojewódzkim. Wywalczyli to sobie druhowie z Postękalic.