Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

O tym, ile pieniędzy i na co wyda samorząd powiatu w nowym roku, zdecydowali radni na sesji 21 grudnia. Budżet został uchwalony i zakłada, że w powiatowym portfelu znajdzie się blisko 123 mln zł.
Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego pod znakiem zbliżającego się Bożego Narodzenia. Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły mogli przeżyć niezwykłą tajemnicę narodzin w betlejemskiej stajence dzięki jasełkom.
Moc serdeczności przekazują za pośrednictwem naszej strony włodarze gmin powiatu bełchatowskiego.
Dwudziestu ośmiu studentów z naszego powiatu otrzymało stypendia motywacyjne Rady Powiatu w Bełchatowie za wyniki w nauce osiągnięte w roku akademickim 2017/2018. Podczas sesji 21 grudnia stypendyści odebrali z rąk starosty Doroty Pędziwiatr i Sławomira Malinowskiego, przewodniczącego RP,  gratulacje i dyplomy, potwierdzające przyznanie wyróżnienia.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie informuje, iż w dniu 24 grudnia wszystkie wydziały urzędu pracują krócej i będą czynne do godz. 11.30.
Prawie 350 tysięcy złotych samorząd powiatu przekaże w nowym roku organizacjom pozarządowym na przedsięwzięcia w takich obszarach, jak m.in. sport, kultura czy podtrzymywanie patriotycznych tradycji. Społecznicy już mogą składać swoje oferty, jest na to czas do 14 stycznia 2019 r. O tym, które pomysły otrzymają dofinansowanie, zdecydują komisje powołane przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie.
Szkolne Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy ZSP nr 3 w Bełchatowie przeprowadziło w szkole konkurs na elektroniczne ozdoby świąteczne. Była to już czwarta edycja tej inicjatywy. Uczniowie przygotowali wyjątkowe dekoracyjne gadżety, nawiązujące do tradycyjnych symboli Bożego Narodzenia, jak choinki czy gwiazdy. Najwyżej oceniono renifera, autorstwa Karola Komuńskiego.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbyły się konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego i technikum energetycznego. Zmagania przebiegały wieloetapowo i wyłoniły po trzech laureatów w każdej z rywalizacji.
Uchwalenie budżetu na rok 2019, ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty bełchatowskiego, zatwierdzenie planów pracy komisji stałych rady w nowym roku czy zapoznanie się z raportem o stanie środowiska w województwie łódzkim to tylko niektóre tematy, które znalazły się w proponowanym porządku obrad najbliższej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. Odbędzie się ona w piątek, 21 grudnia, w Sali Herbowej bełchatowskiego ratusza. Początek o godzinie 11.30. Transmisję sesji będzie można oglądać za pośrednictwem portalu You Tube (e-sesja Powiat Bełchatowski).