Wtorek 23 kwietnia 2024

Projekt  „Praktyka czyni mistrza – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów

Projekt  „Praktyka czyni mistrza – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Bełchatowie”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

19-07-2016

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na przebudowę sanitariatów w budynku głównym w MOS w Łękawie wraz z instalacjami, przebudowę pomieszczeń sanitarno - higienicznych w budynku internatu ZSP w Zelowie
Tysięczny i tym samym ostatni w tym roku uczestnik programu zdrowotnego zapisał się na bezpłatne badania krwi i konsultacje dietetyczne, finansowane przez samorząd powiatu. Program „Mój ekologiczny styl życia” ma pomóc mieszkańcom w dbaniu o zdrowie.
Jak pozbyć się oporu  w życiu, jak pomóc sobie i swoim dzieciom być szczęśliwymi ludźmi uczyć będzie cykl bezpłatnych warsztatów, współfinansowanych przez starostwo. Spotkania organizuje Fundacja Rozwoju Nitka. Pierwsze już 23 lipca
Prawie 7 mln złotych przeznaczonych jest w tym roku na poprawę infrastruktury drogowej powiatu. Najwięcej pieniędzy pochłonie remont drogi Kamień – Chabielice, ale wiele innych krótszych odcinków także zyska lepszy wygląd.
We wtorek, 12 lipca, w samo południe ruszyła rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich samorządu powiatu. To szansa dla tych osób, które nie zostały przydzielone do żadnej szkoły, zdają poprawki lub chcą zmienić decyzję o wyborze  dalszej edukacji.
Uczniowie z „Bronka” uczestniczyli w projekcie ekologicznym, którego celem było nagranie  filmu, traktującego o ochronie środowiska. Efektem ich pracy jest materiał, wzorowany na telewizyjnym serwisie informacyjnym, dotyczący śmiecenia.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie zaprasza w swoje progi uczniów chcących zdobyć dobry zawód, np. mechanika lub elektromechanika samochodowego. Jest jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Wiosną szkoła wygrała plebiscyt lokalnej gazety na „Najfajniejszą szkołę ponadgimnazjalną w powiecie”.
Słońce, deszcz i wiatr, ale także niebiańskie smaki swojskich potraw zapamiętają uczestnicy kolejnej wyprawy "Rowerem przez powiat".  "Do Zelowa" wyruszylo ponad 80 osób. Rajd w kolorze niebieskim obfitował w różnorodne atrakcje.