Czwartek 18 kwietnia 2024

Aktualności

Na drogach powiatowych trwa akcja wykaszania traw z poboczy. Na uporządkowanie czeka kilkaset kilometrów poboczy. Wykaszanie traw wpływa na bezpieczeństwo użytkowników dróg, ponieważ polepsza widoczność.
Występy artystyczne, pokazy, zabawy i poczęstunek – to wszystko podczas Dnia Otwartego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bełchatowie. Po raz pierwszy placówka zaprezentowała swoją misję, dokonania i plany.
Recital Jarosława Wajka, konkurs teatrów profilaktycznych, szkolenie na temat dopalaczy. Po raz piąty odbył się w Bełchatowie Festiwal Profilaktyczny ,,Światło". Patronat nad wydarzeniem pełnił starosta Waldemar Wyczachowski.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się drugie seminarium techniczne pt. „Zmiany w Prawie Budowlanym w praktyce”, organizowane przez starostę bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego oraz Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
Aneta Bereś, mama 16-letniego Mateusz, mówi, że marzenia się spełniają. Dzięki akcji zbierania nakrętek otrzymała właśnie specjalistyczną matę do rehabilitacji syna
Wyjątkowe zajęcia dla swoich podopiecznych, dzieci cierpiących na autyzm, zorganizował SOSW. Wzięli w nich udział terapeuci, policjanci i psy. Dogoterapia przynosi skuteczną pomoc w wielu chorobach.
Jednostka Strzelecka 1001 im. Gen. Dyw. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie hucznie uczciła 25-lecie reaktywowania stowarzyszenia. Organizacja pochwaliła się swoją działalnością na wystawie pamiątek. Misja bełchatowskiego „Strzelca” została uhonorowana medalem „Pro Patria”
Wkrótce ruszy remont mostu na drodze powiatowej w Kuźnicy Kaszewskiej. Prace kosztować będą ponad 400 tys. zł. Starosta Waldemar Wyczachowski chce ograniczyć w tej miejscowości prędkość.
Piknik militarno-patriotyczny, wystawa, uroczysty apel – Związek Strzeklecki ,,Strzelec” zaprasza w niedzielę na 25 rocznicę reaktywacji stowarzyszenia. Uroczystość patronatem objął Waldemar Wyczachowski, bełchatowski starosta
200 biegaczy, 50 amatorów marszu, ponad 160 dzieci brało udział w VIII edycji Biegu Rekreacyjnego i Marszu Nordic Walking, zorganizowanej przez Klub Biegacza Spartakus, pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.