Środa 24 kwietnia 2024

Aktualności

Z okazji Dnia Dziecka Bełchatowska Akademia Taekwon-do zorganizowała mistrzostwa Bełchatowa w taekwon-do. Zawody odbyły się w dniu 4 czerwca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie.
13-06-2016

ZARZĄDZENIE NR 58/2016 STAROSTY BEŁCHATOWSKIEGO z dnia 13 czerwca 2016 r. w sprawie przeznaczenia do sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów jako działki nr 581/4 o pow. 0,1568 ha, położonej w obrębie 08 m. Bełchatowa, stanowiącej własność Skarbu Państwa oraz sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się dzisiejsza, ósma już edycja organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wspólnie z wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi akcji zbiórki krwi „Samorządowcy oddają krew”.
Ponad stu rowerzystów pojechało w trzecim w tym roku ekologicznym rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez bełchatowskie starostwo i Załogę Rowerową „Zgrzyt”. Przejechali 30 kilometrów po ścieżkach i bezdrożach naszego powiatu.
Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu głównym punktem obrad było powołanie wicestarosty bełchatowskiego. Starosta Waldemar Wyczachowski zgłosił kandydaturę Doroty Pędziwiatr, przewodniczącej Rady Powiatu.
Dwudziestu uczniów z powiatu bełchatowskiego spędzi kilka dni w partnerskim regionie Berchtesgaden. Młodzież zamieszka w niemieckich rodzinach. Wyjazd organizuje bełchatowskie starostwo.
Uśmiechy i zadowolenie na twarzach podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pokazały jak cenna jest inicjatywa związkowców ze Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów, którzy tradycyjnie zaprosili dzieci do Osrodka Wypoczynkowego Wawrzkowizna. Związek już od 20 lat organizuje Dzień Dziecka dla wychowanków SOSW.
Jak pomóc osobie, która uległa wypadkowi w pracy, będą uczyć się przedsiębiorcy na kolejnym kursie, zaplanowanym na poniedziałek, 13 czerwca. Udział jest bezpłatny. Zapisy już trwają.
Ponad 3 tony plastikowych nakrętek zebrali mieszkańcy  w akcji „Zakręcona pomoc dla Mateusza”,  dla 15-letniego chłopca, który wymaga kosztownej rehabilitacji. Akcja odbywała się pod patronatem starosty Waldemara Wyczachowskiego. CKP podsumował tę zbiórkę i ogłosił kolejną.
Młodym ludziom należy nieustannie uświadamiać, jakie zagrożenie niosą narkotyki, alkohol czy dopalacze  – takie przesłanie przyniósł happening „Zryw wolnych serc”, który odbył się w ZSP nr 3 pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.