Środa 24 kwietnia 2024

Aktualności

W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze w historii górniczego klubu Ferie z GKS Bełchatów "Zdrowo i wesoło". Przez trzy godziny grupa feriowiczów spędziła miło czas w świecie GKS. Patronat nad Feriami objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski
29 lutego rozpocznie się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1997 roku. Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66 w Bełchatowie. Łączna liczba osób podlegających temu obowiązkowi w naszym powiecie to 747.
Kurs udzielania pierwszej pomocy, wsparcie dla uzależnionych, zajęcia dla dzieci to niektóre z działań z zakresu promocji i ochrony zdrowia oraz pomocy społecznej, które 43 tys. zł wesprze w tym roku samorząd powiatu. Akcje przeprowadzą organizacje pozarządowe.
Bełchatowskie starostwo wystartowało z akcją zachęcającą mieszkańców do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z powiatu. O tym, jak organizacje wykorzystują otrzymaną w ten sposób pomoc, mówiono podczas konferencji prasowej.
19-02-2016

CNC znaczy praca

Obrabiarka CNC wzbogaciła wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie. Kosztowała ponad 123 tys. zł.  Urządzenie poszerzy możliwości nowoczesnego szkolenia uczniów i zwiększy ich szanse w dobrze płatnym zawodzie - operator obrabiarek skrawających.
W trakcie „Tygodnia walki z depresją” (22-26.02) specjaliści będą udzielać porad. Już można zapisać się na bezpłatną wizytę. Akcję organizuje klinika Wolmed.  Starosta Waldemar Wyczachowski, objął akcję patronatem honorowym i wsparciem finansowym.
- Biznes to codzienna, mrówcza praca, pełna poświęcenia i zaangażowania - mówi Józef Stelmaszczyk, prezes firmy Metaco, zwycięzcy dziewiątej edycji konkursu ,,Firma na medal”, organizowanego przez bełchatowskie starostwo
Czterysta osób, przede wszystkim uczniów, wzięło udział w XVI Regionalnym Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych. Ideą imprezy jest nie tylko nauka historii i patriotyzmu, ale także pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu.
W czwartek, 11 lutego, przy pamiątkowej tablicy na terenie parafii przy ul Kościuszki w Bechatowie odbyła się uroczystość z okazji rocznicy śmierci płka Ryszarda Kuklińskiego – oficera Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pułkownika.
Ogólniak, działający w ZSP nr 4 w Bełchatowie, istnieje faktycznie tylko „na papierze”. Nabór prowadzony w ostatnich latach kończył się fiaskiem, brakowało uczniów. Radni Rady Powiatu podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły, co uporządkuje sieć szkół.