Piątek 19 kwietnia 2024

Aktualności

Dwa pokolenia muzyków z rodziny Pospieszalskich wystąpiły w Bełchatowie w wyjątkowym koncercie. Ponad sto minut kolęd i pastorałek sprawiło publiczności prawdziwą radość. Koncert ufundował samorząd powiatu.
Czekamy na firmy z naszego powiatu, które chcą powalczyć o prestiżowy tytuł, szklaną statuetkę i bezpłatną promocję. 31 grudnia mija termin zgłoszeń do konkursu „Firma na medal”. Na początku lutego poznamy laureatów.
O tym, ile pieniędzy i na co wyda samorząd powiatu w nowym roku, zdecydowali radni na sesji 22 grudnia. Budżet został uchwalony i zakłada, że w powiatowym portfelu znajdzie się blisko 120 mln zł.
Starosta bełchatowski informuje o terminie i miejscu wyłożenia do  wglądu  osób  fizycznych,  osób  prawnych i  jednostek organizacyjnych  projektu  operatu  opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków opracowanego w ramach modernizacji dla obrębów: Dobrzelów, Helenów, Myszaki,  Niedyszyna i Wielopole w gminie  Bełchatów...
28-12-2015

Wigilia jak w domu

Pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie dbają o dobrą atmosferę na codzień. Jednakże w okresie Bożego Narodzenia dzieje się w tym miejscu coś magicznego. Pojawia się prawdziwa radość i serdeczność
Nie tylko dobre oceny i wzorowe zachowanie będą liczyć się przy wyborze najzdolniejszych uczniów w powiecie, ubiegających się o stypendium rady powiatu. Zgodnie z nowym regulaminem punkty będą przyznawane także za pracę społeczną.
Krzysztof Jewgiejuk jest - obok Dariusza Roguta -  drugim wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Bełchatowie. Tym samym prezydium RP ma już trzyosobowy skład.
Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, uczestniczył w wigili RIG w Bełchatowie. Spotkanie przedsiębiorców było okazją do złożenia życzeń z okazji nadchodzących świąt oraz zbliżającego się nowego roku. Wydarzenie uświetnił koncert przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Bełchatowie
Na konferencji prasowej podsumowano realizowane w tym roku przez bełchatowskie starostwo programy prozdrowotne dla mieszkańców. W tym roku z bezpłatnych badań medycznych, które w ramach kilku programów prozdrowotnych ufundował samorząd powiatu skorzystało blisko 1700 osób.
21-12-2015

Magiczny czas

Grudzień to czas wielu serdecznych spotkań. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bełchatowie zorganizowały tradycyjne spotkanie wigilijne opiekunów, podopiecznych i władz placówki. Zarząd Powiatu reprezentował Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski