Czwartek 25 kwietnia 2024

Aktualności

Ponad trzy miliony złotych musi w tym roku wpłacić do budżetu państwa Powiat Bełchatowski w ramach tak zwanego „janosikowego”.
24 stycznia 2015 r. (sobota) w strzelnicy pneumatycznej „Sokolik" w budynku PGM przy ul. Czyżewskiego 7 w Bełchatowie odbędą się I Zawody Strzeleckie „O szablę Józefa Turczynowicza" z okazji 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Starosta Bełchatowski objął zawody honorowym patronatem oraz ufundował nagrodę główną – symboliczną szablę Józefa Turczynowicza. Do rywalizacji można zgłosić się w dniu zawodów. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10.00.
Fundacja Rozwoju Gminy Zelów udzieli kolejnych preferencyjnych pożyczek dla firm i start-upów z terenu powiatu bełchatowskiego.
Drużyna GKS I Bełchatów (rocznik 2002) wygrała Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Młodzików, który odbył się w Bełchatowie 18 stycznia. W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Mecze rozegrano w dwóch  grupach. Starosta Bełchatowski objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.
Jak bardzo popularne i lubiane są kolędy i pastorałki, wykonywane przede wszystkim w okresie bożonarodzeniowym i karnawału, pokazał XIV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek - Bełchatów 2014.  W przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się w grudniu ub. r. wzięło udział 80 solistów, 33 zespoły, 7 duetów. Starosta Bełchatowski ufundował nagrody dla laureatów.
W Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z dnia 31 grudnia 2014 r., poz. 4781 ukazała się Informacja STAROSTY BEŁCHATOWSKIEGO, że projekt operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i...
07-01-2015

Aktywni w ferie

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zimowa edycja zajęć sportowych „Ferie z Powiatowym Centrum Sportu”. Zapisy na zajęcia prowadzone są dopiero od 2 stycznia, a już nie ma wolnych miejsc.
Nie zrobiłem nic wielkiego, na pewno każdy postąpiłby tak na moim miejscu -  mówi skromnie o swojej postawie Piotr Pędziwiatr, 24-letni mieszkaniec gminy Rusiec, który będąc świadkiem wypadku pomógł poszkodowanemu kierowcy wydostać się z auta. Dzś (17.12) był gościem gospodarzy powiatu.
Samorząd Powiatu Bełchatowskiego wsparł finansowo inwestycje ekologiczne w lokalnych parafiach. Wśród dofinnasowanych przedsięwzięć są m.in. tereny zielone utworzone wokół świątyń, instalacja centralnego ogrzewania i prace w budynkach służące zwiększeniu ich energooszczędności.
Ochotnicza Straż Pożarna w Hucie to kolejna z wielu jednostek, której Powiat Bełchatowski pomógł sfinansować zakup średniego samochodu pożarniczego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. OSP w Hucie zakupiła samochód za kwotę prawie 600 tys. zł, z czego Powiat przeznaczył 100 tys. zł dotacji.