Piątek 29 marca 2024

Aktualności

Samorząd Powiatu Bełchatowskiego pokrył koszty doposażenia średniego samochodu pożarniczego  należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękawie. Za 18,5 tys. zł kupiono agregat prądotwórczy oraz motopompę.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie podpisał umowy dotyczące współfinansowania zadań, których realizacja przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego w naszym powiecie. Szczęśliwymi benficjentami są gminy: Zelów i Drużbice.
18-07-2014

Wakacje bez nudy

Leśne gry terenowe z XII Drużyną Harcerską „TEM”, ognisko z kiełbaskami, wycieczka rowerowa, walki sumo, paintball to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają uczestników cyklu zajęć „Wakacje bez Nudy”, których organizatorem jest Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów.
17-07-2014

MultiWakacje z PCS

Zmagania lekkoatletyczne i sprawnościowe, mecze badmintona i koszykówki, to nie jedyne atrakcje przygotowane dla dzieci, które spędzą dwa tygodnie wakacji razem z Powiatowym Centrum Sportu. Na turnusowe "Wakacje z PCS", które zakończą się 22 sierpnia, zdecydowało się ok. 240 dzieci.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza dzieci z terenu Powiatu Bełchatowskiego w wieku 4 – 13 lat ( z opiekunem) do udziału w bezpłatnych jednodniowych zajęciach z edukacji ekologicznej pod nazwą  „ Kwitnące Wakacje”. Zadanie  realizowane jest przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa (WOŚRiL) w dniach 21- 25 lipca 2014 r. Każdego dnia w zadaniu będzie uczestniczyć jedna grupa osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca przez WOŚRiL Starostwa Powiatowego w Bełchatowie pod numerami telefonów: (44) 635 86 06, 635 86 04.
W dniu 7 lipca 2014 r. Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski wraz z Jolantą Pawlikowską, Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przekazali Społecznej Straży Rybackiej reprezentowanej przez...
W ramach projektu „Wiedza moją szansą – dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych”, współfinansowanego przez Unię Europejską, ZSP Nr 4 w Bełchatowie wzbogacił się o sprzęt komputerowy, wspomagający kształcenie uczniów poprzez nowoczesne technologie. Sprzęt jest nowy, nowoczesny i ekologiczny.
Konkurs fotograficzny "Najciekawsze eko - miejsce" w powiecie bełchatowskim przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Zdjęcia należy nadsyłać do siedziby Starostwa do dnia 30 września 2014 r. w postaci odbitek w formacie od A5 do A3 i nagranych na płycie CD. Każdy uczestnik na konkurs może przesłać tylko 1 zdjęcie. Za najciekawsze zdjęcie z eko-miejscem Starostwo przewidziało cenne nagrody: za I, II, III miejsce oraz 5 wyróżnień.    ZAPRASZAMY!
W niedzielę, 13 lipca 2014 r. miłośnicy rowerów z Bełchatowa i okolic spotkali się przy zbiorniku wodnym na Słoku. Przy pięknej pogodzie, na łonie przyrody odbyło się długo oczekiwane uroczyste otwarcie szlaku rowerowego Słok- Góra Kamieńsk.
10-07-2014

Rajdowy weekend

Stowarzyszenie "Moja Wieś-Mój Dom" zaprasza wszystkich mieszkańców na III Rodzinny Rajd Rowerowy po terenie powiatu bełchatowskiego, który odbędzie się w sobotę 12 lipca 2014 r. Rowerowa wyprawa startuje o godzinie 13.00 z centrum Kaszewic. Planowana trasa przejazdu wynosi 31 kilometrów.