Sobota 04 lipca 2020

40 lat Klubu "Barwy Jesieni"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
14 maja 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie jubileusz 40-lecia  powstania obchodził Klub Emerytów "Barwy jesieni". Przedsięwzięcie objęła honorowym patronatem Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
zdjęcie
Kwiaty, życzenia od przybyłych gości, tort, a także występ zespołu „Rajka” i kapeli ludowej „Bełchatowianie” towarzyszyły jubileuszowi jednego z najstarszych klubów w Bełchatowie. W uroczystości wzięła udział P. Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.


Klub powstał w 1979 r. przy Domu Kultury "Piwnica" i głównie skupiał emerytowanych pracowników Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego oraz mieszkańców osiedla 1000-lecia. Przez kolejne lata przechodził zmiany i przeobrażenia, zmieniając również nazwę. Z czasem klub podzielił się na dwie grupy – tzw. fabryczną i osiedlową. Ta druga otrzymała nazwę „Czółenko” i od 1996 roku grupa spotykała się w Muzeum Regionalnym. W 1999 r. spośród członków klubu wyłoniono zespół wokalny "Barwy jesieni" i pod tą nazwą funkcjonuje do dzisiaj. W ciągu czterdziestu lat klub rozszerzał formy swojej działalności, nawiązał także współpracę z OPIRO, Domem Pomocy Społecznej, szkołami oraz innymi bełchatowskimi klubami seniora. Dziś skupia ok. 30 członków, którzy z zapałem realizują swoje pasje, organizując wyjazdy, spotkania, biorąc udział w licznych konkursach. Przewodniczącą jest Wanda Lasoń.
 
------------------------------------------------
Zespół ds. Promocji
← powrót