Czwartek 25 kwietnia 2024

40 lat minęło Klubowi Motorowemu "Energetyk"

Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów świętował 40-lecie powstania. Z okazji jubileuszu odbyła się akademia z udziałem członków, sympatyków i podmiotów wspierających działalność Klubu. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr objęła wydarzenie patronatem honorowym.
glowne
Około stu osób spotkało się w OSIR „Wawrzkowizna” i uczestniczyło w uroczystości z okazji jubileuszu KM „Energetyk”. Była to okazja do podsumowań, podziękowań i nagrodzenia najaktywniejszych działaczy oraz osób, które pomagają Klubowi w jego działalności. Nie zabrakło wielkiego, urodzinowego tortu. Starosta Dorota Pędziwiatr, patron honorowy wydarzenia, skierowała do „Energetyków” list gratulacyjny, w którym czytamy: „Dostrzegam wiele aspektów Państwa działalności, a każdy z nich zasługuje na uznanie. Począwszy od promowania turystyki zmotoryzowanej, aktywnej i rodzinnej rekreacji, poprzez zdobywanie wiedzy o historii i przyrodzie naszego regionu, a na integracji i umacnianiu lokalnego patriotyzmu kończąc. Idea, która przyświecała Państwu od samego początku, przetrwała dzięki osobistemu zaangażowaniu, poświęcaniu czasu, sił i środków wielu z Was. Dziękuję za to serdecznie.” Starosta ufundowała dla jubilata puchar i nagrody o łącznej wartości 400 zł.

Najbardziej wyróżniający się członkowie Klubu otrzymali odznaki i wyróżnienia. Złotą Honorową Odznakę PTTK odebrała Lucyna Papuga, Srebrną Honorową Odznakę PTTK otrzymali: Danuta Hachulska, Elżbieta Bożek i Stanisław Bożek, Brązową Honorową Odznakę PTTK: Bożena Litwicka i Krzysztof Litwicki, Złotą odznaką „Zasłużony w pracy wśród młodzieży” uhonorowano Jerzego Antczaka i Sławomira Figurę, brązową: Danutę Hachulską, Mariolę Gawrysiak, Bożenę Litwicką i Andrzeja Kapusto. Odznakę „Zasłużony przodownik turystyki motorowej” otrzymali: Lucyna Papuga i Stanisław Papuga. Elżbieta Antczak i Jerzy Antczak odebrali Złote Odznaki Krajoznawcze Polski z Szafirem. Wręczono także dyplom Oddziału PTTK Tomaszowi Litwickiemu, a dyplomy gratulacyjne Klubu Jackowi Dudkiewiczowi i Henrykowi Koluszkowskiemu, którzy ponadto odebrali legitymacje i książeczki pracy ratownika drogowego PZM.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji w starostwie
Źródło, foto:  KM "Energetyk"