Wtorek 23 kwietnia 2024

Aktualności

Szczepan Chrzęst - Starosta bełchatowski oraz prof. Henryk Cudak ze Społecznej Akademii Nauk Wydział Bełchatów, podpisali list intencyjny dotyczący współpracy samorządu Powiatu Bełchatowskiego ze SAN. Uczelnia "zaopiekuje" się uczniami szkół ponadgimnazjalnych, by lepiej poradzili sobie na przyszłych studiach.
W Łodzi odbyły się Międzynarodowe Targi – Regiony Turystyczne pod nazwą „Na styku kultur”, w których Powiat Bełchatowski brał czynny udział. Polegał on na przygotowaniu stoiska promocyjnego adresowanego do odwiedzających imprezę mieszkańców regionu w celu przybliżenia naszych zalet i walorów.
W dniu 25 lutego 2014 r. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie było organizatorem bezpłatnego szkolenia informacyjnego na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych z WFOŚiGW w Łodzi na działania proekologiczne. Wzięło w nim udział 80 osób.
Podczas tradycyjnego noworocznego spotkania władz Powiatu Bełchatowskiego z przedsiębiorcami, które miało miejsce  21 lutego, ogłoszone zostały wyniki konkursu "Firma na medal - 2013". O tytuł walczyło 14 firm, które do końca grudnia ub.r. poddały swoją działalność ocenie Kapituły Konkursu. W gali podsumowującej finał uczestniczyło blisko 200 osób, w tym delegacje samorządów gmin. Szklane statuetki nagrodzonym firmom wręczyli Edward Olszewski - Przewodniczący Rady Powiatu i Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski. Event przygotował Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu w starostwie (naczelnik Agnieszka First).
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie informuje, że 25 lutego 2014 r. od godziny 10:00 do godziny 14:00 w sali nr 11 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przeprowadzą szkolenie informacyjne dla osób zamierzających ubiegać się o wsparcie finansowe na zadania proekologiczne.
Uroczystość wręczenia zdolnym studentom, sportowcom i artystom dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium bądź nagrody Starosty i Powiatu Bełchatowskiego zgromadziła w Miejskim Centrum Kultury w piątkowe popołudnie (7.02.) ponad sto osób. Wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera.
19-02-2014

Kacza uczta

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie rozsypywały na brzegach rzeki Rakówki  karmę dla przebywajacych tam kaczek. Zorganizowana 14 lutego przez pracowników wydziału ochrony środowiska w starostwie współnie z Bełchatowskim Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt akcja dokarmiania ptaków miała tym samym powtórkę z roku ubiegłego.
Pierwsza edycja zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie akcji „A ja sosnę przerosnę” została ostatecznie zakończona i podsumowana. W finale spotkali się bohaterowie - uczniowie pierwszych klas podstawówek, którzy na ciekawych zdjęciach pokazali, jak sadzili swoje drxewka.
W powiecie bełchatowskim trwa kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1995 roku. Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66 w Bełchatowie. Łączna liczba osób podlegających w tym roku kwalifikacji wojskowej w naszym powiecie  to 770.
W Przedszkolu Nr 4 w Zelowie trwały przez tydzień Ferie Młodego Ekologa, których hasło przewodnie brzmiało: Żyj z przyrodą w zgodzie. W ich trakcie odbyły się różnorodne zajęcia i zabawy, których celem było wspomaganie myślenia twórczego oraz zdolności plastycznych oraz edukacja ekologiczna najmłodszych.