Czwartek 28 marca 2024

Aktualności

Zielona Linia to instytucja wspierająca działalność urzędów pracy w całej Polsce. Istotą działania Zielonej Linii jest infolinia urzędu pracy, gdzie pod numerem telefonu 19524 można uzyskać szereg bezpłatnych porad dotyczących różnych form pomocy z urzędu pracy.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2013 roku z zakresu sportu i kultury fizycznej.  Ostateczny termin składania ofert mija  22 stycznia 2013 r. Na wspomniane zadania samorząd Powiatu Bełchatowskiego przeznaczył 220 tysięcy złotych. To o 20 tysięcy złotych więcej niz w roku 2012.
Patryk Chojnowski, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego zdobył podczas XIV paraolimpiady w Londynie złoty medal w tenisie stołowym. Włodarze powiatu zaprosili mistrza do starostwa, gdzie osobiście przekazali gratulacje oraz upominek, ale przede wszystkim podziękowania za wzorowe świadectwo sportowej aktywności i determinacji oraz promocję naszego regionu.
Ponad 1300 złotych zebrali w swoim gronie pracownicy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie i przekazali je na zakup paczek świątecznych. Dzięki temu cztery osoby - usamodzielniający się wychowankowie PCPR w Bełchatowie - otrzymały wiele przydatnych rzeczy codziennego użytku.
W połowie grudnia 2012 r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowopowstałej pracowni biologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie. W ramach realizacji zadania pn.: „Zaplanowanie i utworzenie pracowni przyrodniczej „EKOBRONEK” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) doposażono istniejącą pracownię w nowoczesny sprzęt.
13 stycznia 2013 roku odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie mieści się siedziba sztabu, który pod kierownictwem Grzegorza Gryczki, wicedyrektora szkoły, będzie koordynował akcję na naszym terenie.
Świąteczne połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdzie to pierwsze to radość tworzenia, a drugie – edukacja, spełnił konkurs plastyczny EKO – MIKOŁAJ dla podopiecznych Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Bełchatowie.
Powiatowe Centrum Sportu zarządzające powiatowym lodowiskiem w Bełchatowie zainicjowało akcję „Bezpieczne lodowisko”.  Każdy, kto korzysta z lodowiska, może bezpłatnie wypozyczyć kask. Obsługa lodowiska posiada ich prawie 100.
Na powiatowym lodowisku można korzystać z sprzętu, który pomaga dzieciom w nauce jazdy na łyżwach. To tzw. pingwiny lub chodziki lodowe. Można też zapisac sie na profesjonalny kurs.
Laureaci konkursu "Firma na medal- 2011"
Trwa konkurs, którego celem jest promowanie dobrze zarządzanych pod względem finansowym i organizacyjnym róznych form działalności gospodarczej. O tytuł "Firmy na medal" mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność do 2 lat, ale także działający  powyżej 2 lat.  Zgłoszenia do 31 grudnia br.  Zwycięzców poznamy w lutym 2013 roku