Piątek 19 kwietnia 2024

Aktualności

Ten nowoczesny samochód strażacki jest nowym nabytkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzelowie, kupionym dzięki m.in. wsparciu samorządu Powiatu Bełchatowskiego. Z powiatowego portfela przekazano strażakom 100 tysięcy złotych. W roku 2012 do ośmiu jednostek OSP w powiecie trafiło ponad 700 tys. zł.
Członkowie Stowarzyszenia Załoga Rowerowa „Zgrzyt” wyhodowali dwadzieścia dwie sadzonki z żołędzi „Dębu Cygańskiego”, 900-letniego pomnika przyrody, który spłonął w ubiegłym roku. Dwie z nich przekazano 17.01. gospodarzowi powiatu, staroście Szczepanowi Chrzęstowi.
Ponad 175 tysięcy złotych przekazało bełchatowskie starostwo na zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia w jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat. Swoimi zakupami m.in. do pracowni spawalniczej, pochwaliło się  włodarzom powiatu i lokalnym redakcjom Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowi.
Zabytkowy, pochodzący z drugiej połowy XIX w. budynek Muzeum Modlitewnika Polskiego przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie doczekał się termomodernizacji, na którą przekazał pieniądze samorząd Powiatu Bełchatowskiego. Wysokość dotacji wyniosła 20 tysięcy złotych.
15-01-2013

KOMUNIKAT

Starosta Bełchatowski informuje, że Uchwałą Rady Powiatu w Bełchatowie Nr XXVI/210/2012 z dnia 12.12.2012 r. przyjęto "Program Ochrony Środowiska Powiatu Bełchatowskiego na lata 2012...
Naczelnik WOŚRiL w bełchatowskim starostwie -  Jolanta Pawlikowska przypomina, że do dnia 31 stycznia 2013 r. każdy podmiot korzystający ze środowiska zobowiązany jest do uiszczenia opłat z tytułu:1. wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza,2. wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi,3. poboru wód,4. składowania odpadów.
Ponad 22 tysiące złotych przekazały władze Powiatu Bełchatowskiego na zakup 4 sztuk ubrań gazoszczelnych dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Ubrania gazoszczelne są podstawowym wyposażeniem strażaka ratownika w zakresie ochrony indywidualnej podczas działań ratownictwa chemicznego i ekologicznego. W celu zwiększenia skuteczności podejmowanych czynności ratowniczych Powiat Bełchatowski sukcesywnie udziela wsparcia finansowego na doposażenie jednostek strażackich.
Trwa przebudowa sali gimnastycznej przy I LO im. W. Broniewskiego w Bełchatowie. Pierwszy etap prac zakończył się w grudniu ubiegłego roku. Sala ma już nowy dach, wstawione zostały także okna i drzwi. Przebudowa będzie kosztować 2.583.026,78 zł. Prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku.
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi wydał publikację pn. „Unijna droga do własnego biznesu” prezentującą efekty realizacji projektów w ramach Działania 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – unijnego instrumentu mającego za zadanie tworzyć sprzyjające warunki dla rozwoju nowych firm. Polecamy lekturę.
„Zaplanowanie i utworzenie pracowni biologiczno-ekologicznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie”  to zadanie, które Powiat Bełchatowski zrealizował w ramach programu „Moja wymarzona ekopracownia”.  Zadanie współfinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a w ramach dofinansowania, które wyniosło 31.795,91 zł, pracownia w ZSP nr 4 w Bełchatowie zyskała wiele cennych pomocy dydaktycznych.