Sobota 20 kwietnia 2024

Aktualności

Od lewej: Marek Jasiński i Szczepan Chrzęst podczas tzw. odbioru zakończonych prac (OSP Grocholice).
Strażnice Ochotniczych Straży Pożarnych w Bełchatowie-Grocholicach, Parznie i Kaszewicach zostały docieplone. Na termomodernizacje budynków przekazał pieniądze także samorząd Powiatu Bełchatowskiego.
Pod koniec listopada br. zakończono pracę nad przebudową drogi powiatowej w Pożdżenicach na terenie Gminy Zelów. Realizacja zadania przyczyniła się do podniesienia standardu infrastruktury drogowej  w miejscowości Pożdżenice, a także poprawiła bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.
W dniach 2-5 grudnia 2012 r. w Warszawie odbyły się  warsztaty  dla uczestników polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży organizowane przez Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wzięło w nich udział ok. 130 osób z różnych regionów Polski i Rosji. Powiat Bełchatowski również otrzymał zaproszenie, bowiem starał się o wsparcie dla projektu „Polsko-rosyjska wymiana młodzieży 2012”. który jednak nie znalazł się na liście beneficjentów.
Pod koniec listopada odbyła się w Bełchatowie „Debata oświatowa – czas na kształcenie zawodowe”,  poświęcona kształceniu zawodowemu w naszym powiecie. Wnioski będące wynikiem tego przedsięwzięcia określają niezbędne działania do podjęcia przez różne instytucje.
Mali pacjenci oddziału pediatrycznego i chirurgii dziecięcej w belchatowskim szpitalu mieli 6 grudnia niezywkłe odwiedziny. Z okazji Mikołajek słodkie pierniki i cukierki przyniósł  dla nich starosta Szczepan Chrzęst.  Zamiast św. Mikołaja pojawił się natomiast wielki Król Lew.
Samorząd powiatu wsparł finansowo inicjatywy z dziedziny ochrony środowiska wykonane przez samorząd Bełchatowa: „Zagospodarowanie doliny rzeki Rakówki – IX etap” (52 000 zł),  „Zieleniec przy ul. Tkackiej”  (100 000 zł).
Zgodnie z porządkiem obrad XXV sesji  radni rozpatrywali m.in. przyznanie Gorzkowicom pomocy finansowej na odbudowanie dachu szkoły po pożarze, zapoznali się z informacją o działalności Spółki "EKO-REGION", zajęli się Programem współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.
Prawdopodobnie na początku przyszłego roku zostanie wstrzymany ruch tranzytowy na drodze powiatowej Kącik – Mzurki.  Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski zamierza zamknąć drogę dla ruchu ciężarówek o wadze powyżej 8 ton.
Na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany jest  projekt badawczy „Wieś czy globalna wioska?". Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich.
8 grudnia w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie zmagali się młodzi piłkarze - rocznik 1997, w ramach II części Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Zgłosiło się 10 drużyn z regionu łódzkiego. Główne trofeum wywalczyli chłopcy z Łasku.