Sobota 20 kwietnia 2024

Aktualności

XIII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna"  przeszedł już do historii. Gala laureatów miała miejsce w Oratorium JP II w Święto Niepodległości. W tegorocznym Przeglądzie wzięła udział rekordowa liczba artystów (blisko 100 podmiotów, czyli solistów, zespołów, chórów).
Rodzinny Ogród Działkowy „Poziomka“ w Bełchatowie obchodzi w tym roku 50. rocznicę powstania. Uroczystość jubileuszowa z udziałem patrona honorowego - starosty Szczepana  Chrzęsta, stała się okazją do życzeń, gratulacji i zabawy, ale także wyróżnień zasłużonych działkowiczów i wspomnień.
150 000 zł przekazały władze Powiatu Bełchatowskiego na doposażenie samochodu ratowniczo – gaśniczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Za tę kwotę straż kupiła zestaw narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych potrzebny przede wszystkim w wypadkach drogowych.
Starosta Bełchatowski, Miejskie Centrum Kultury i Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawe poplenerową fotografii partnerskiego Powiatu Myślenickiego. Wernisaż potrwa od 19 do 25 listopada br. Otwarcie wystawy w dniu 19 listopada o godz. 18.00 w MCK w Bełchatowie.
Przez ostatnie tygodnie drogowcy przebudowywali przepust w miejscowości Roździn na rzece Stawce. Obecnie trwają już ostatnie prace wykończeniowe, a kierowcy moga po wyremontowanej nawierzchni  podążąć od Bełchatowa przez Emilin, Parzno, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Lubcu.
05-11-2012

Kia za 500 zł

Starosta Belchatowski ogłasza aukcję jednego ze zbędnych składników majątku ruchomego, którym jest samochód osobowy marki Kia Clarus 2.0, rocznik 2000, pojemność silnika 1998 cm3. Aukcja odbędzie się 23 listopada br. o godz. 9.00 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Pabianickiej 17/19, pok.111.  Cena wywoławcza 500 zł, wysokość postąpienia musi wynieść co najmniej 10 zł. Przedmiot aukcji można oglądać w dniach od 20 do 23 listopada na placu przed głównym budynkiem starostwa.
Młodzież 6 szkół ponadgimnazjalnych uczestniczy w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa. Program edukacyjno – informacyjno – szkoleniowy pt. Ochrona zdrowia – ABC pierwszej pomocy” wsparł samorząd Powiatu Bełchatowskiego (9,5 tys.zł).
Starosta Bełchatowski zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Programu Współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013. Konsultacje potrwają od 25 października do 6 listopada br.
W dniu 1 listopada, a więc w Dniu Wszystkich Świętych oraz 2 listopada - Dzień Zaduszny, odwiedzając groby na bełchatowskich cmentarzach możemy wziąć udział w corocznej kweście organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa, z której dochód będzie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków.
Wśród tematów obrad  dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu sanitarnemu w powiecie oraz  oświacie w minionym roku szkolnym 2011/2012. Radnym została przekazana także informacja o aktualnej sytuacji MOW w Łękawie.