Czwartek 28 marca 2024

Aktualności

Powody do zadowolenia mają strażacy z OSP w Kociszewie podziwiając docieplony budynek strażnicy. Termomodernizacja budynku strażnicy została dofinansowana ze środków z budżetu Powiatu Bełchatowskiego na zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w kwocie 20 tys zł.
DSC_3540
Obchody Dnia Patrona Szkoły - przypadającego w 120 rocznicę urodzin generała Czyżewskiego - odbyły się w ZSP nr 3 w Bełchatowie. Uroczystość zaaranżowano w gronie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Delegacja Powiatu Bełchatowskiego przebywała w dniach 4 - 7 października br. w partnerskim powiecie Berchtesgaden w Niemczech. Przygotowany przez gospodarzy program obfitował w wiele różnorodnych zagadnień, w szczególności dotyczących ochrony środowiska i ekologii, gospodarki leśnej, a także bezpieczeństwa.
10-10-2012

Zwiedzamy Polskę

W dniach 29-30.09.2012r. grupa wychowanków placówek opiekuńczo - wychowawczych Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i Ośrodek Interwencyjno-Socjalizacyjny w Bełchatowie spędzała czas na wycieczce integracyjnej, turystyczno – krajoznawczej, na trasie: Inwałd, Wadowice, Bochnia, Kraków, Ojcowski Park Narodowy, Pieskowa Skała, Ogrodzieniec.
Powiat Bełchatowski zawarł w dniu 25.09.2012 r. z Zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) umowę o dofinansowanie w formie dotacji na kwotę 31.795,95 zł na zadanie pn.: „Zaplanowanie i utworzenie pracowni biologiczno-ekologicznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie”. Wartość całego zadania wynosi 38.795,95 zł.
Dwie dotacje, tzw. „zielone pieniądze” powędrują w kierunku Drużbic. W 2012 roku Powiat Bełchatowski wsparł inicjatywy pn: „Termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w m. Drużbice – Kolonia” oraz „Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drużbicach”. Zarezerwowano na ten cel łącznie do 100 tys zł, a kwoty dotacji, zgodnie z Regulaminem finansowania zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, stanowią odpowiednio do 60% wartości każdego z zadań.
Trwa przebudowa sali sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. W drugim tygodniu października  z pomocą dźwigu, który może podnieść aż 90 ton, zdjęty został dach starej sali gimnastycznej. Przebudowa sali będzie kosztować  2.583.026,78 zł. Prace budowlane potrwają najdłużej do 30 czerwca przyszłego roku.
W dniach 22-23 września 2012r. w Zakopanem, odbyły się IV Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w piłce nożnej. Tegoroczna edycja...
W dniu 03.10.2012 r. w Zespole Szkól Pandgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, w związku z realizacją projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” odbyło się spotkanie Komisji Rekrutacyjnej, której celem było wyłonienie 30 Uczestników Projektu.