Sobota 20 kwietnia 2024

Aktualności

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza beneficjentów programów realizowanych w ramach Narodowej Strategii Spójności na lata 2007 - 2013 na warsztaty dotyczące sporządzania wniosków o płatność. Bezpłatne zajęćia odbędą się 23 października (wtorek) w godz. 10.00 - 14.00 w Urzędzie Miasta Bełchatowa.
Ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie konkurs „Moje ekologiczne wakacje marzeń” został rozstrzygnięty. Konkurs był adresowany do dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prace mogły zostać wykonane dowolną techniką plastyczną na papierze o formacie A-4 lub A-3, a następnie opatrzone  metryką wraz z załączonym oświadczeniem o niepełnosprawności należało je przysłać do siedziby Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
Wychowankowie placówki opiekuńczo – wychowawczej, tj. Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie bawili się na „Święcie Pieczonego Ziemniaka”.Przy płomieniach ognia śpiewano piosenki harcerskie oraz biesiadne Były gry, zabawy, konkursy i – oczywiście – atrakcje kulinarne. Najlepiej smakowały kiełbaski upieczone na ogniu, pyszna grochówka oraz… ziemniaki pieczone w popiele.
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników jednostek oświatowych administrowanych przez samorząd Powiatu Bełchatowskiego miała charakter akademii z udziałem wielu gości, a odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
Delegacja Powiatu Bełchatowskiego – Damian Nowak – radny Rady Powiatu, Janusz Kuśmierek – wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, uczestniczyła w IX Powiatowym Święcie Ziemniaka, czyli tradycyjnych Słupskich Pokopkach. Impreza odbyła się na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karżniczce (gm. Damnica).
O nowoczesnych metodach leczenia uzależnień i zaburzeń psychicznych, uzależnieniach  i ich wpływie na inteligencje emocjonalną, problemach medycznych, prawnych i rodzinnych związanych z wspomnianymi zagadnieniami dyskutowano w Bełchatowie  podczas dwudniowej (5-6.10.) V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pod patronatem Starosty Bełchatowskiego.
    Uwaga uczniowie zakwalifikowani  do I etapu kursu z zakresu spawania stali, blach i rur metodą MAG (135)
Zakończył się remont basenu przy ulicy Czaplinieckiej, wchodzącego w skład Powiatowego Centrum Sportu. Przebudowa instalacji pozwoli oszczędzać wodę, energię elektryczną i środki chemiczne do uzdatniania. Dzięki temu można się spodziewać oszczędności do 100 tysięcy złotych w skali roku.
Jedną z praktykowanych wśród OSP metod pozyskania środków finansowych przeznaczanych m.in. na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego bądź jego doposażenie (oprócz środków z WFOŚiGW czy NFOŚiGW) – jest dotacja z budżetu Powiatu Bełchatowskiego na zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wsparcie w wysokości 100 tys zł „powędrowało” takim sposobem do OSP Szczerców.