Piątek 29 marca 2024

29-09-2012

Gest dla innych

W akcji „Samorządowcy oddają krew", która odbyła się w ostatni piątek września, uczestniczyło 37 osób, do oddania krwi zakwalifikowano 31 osób. Zebrano prawie 14 litrów krwi, rok temu – 11 litrów. - Każde działanie służące innym, niosące pomoc potrzebującym, warte jest naśladowania - podsumowuje swój udział w akcji wicestarosta Marek Jasiński.
Święto Pieczonego Ziemniaka - inicjatywa Stowarzyszenia Moja Wieś - Mój Dom w Kaszewicach zorganizowano w tym roku po raz trzeci. Także po raz trzeci festyn był sukcesem: frekwencyjnym, kulinarnym. organizacyjnym. Atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie przyciągneły tłumy mieszkańców, również z okolicznych miejscowości.
19 września 2012 r. odbył się II turniej piłkarski o Puchar Starosty Bełchatowskiego w którym udział wzięło 7 drużyn. Klasyfikacja generalna turnieju przedstawia się następująco: 1 miejsce:  PG 4; 2 miejsce:     PG 1; 3 miejsce:    PG Zelów.
22-osobowa delegacja samorządowców z Berchtesgadener Land przebywała w naszym powiecie w miniony weekend (22-23.09.). Partnerstwo regionów ma już dziesięcioletnią tradycję, a jego głównym celem jest wymiana doświadczeń  w wielu dziedzinach, wzajemne poznawanie kultur,  historii, geografii, wreszcie obyczajów czy języków.
Starosta  Szczepan Chrzęst chce, by zabezpieczone szczątki spalonego w sierpniu Dębu Cygańskiego umieścić w Szkółce Leśnej w Borowinach. W tej sprawie skierowano pytanie do Nadleśnictwa Bełchatów i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.
24-09-2012

Srebro dla nas

Reprezentacja Powiatu Bełchatowskiego przywiozła z Zakopanego puchar wicemistrza  IV Mistrzostw Polski Samorządowców w piłce nożnej, które odbyły się w dniach 22-23 września 2012r.  Do rywalizacji przystąpiło aż 37 zespołów z całej Polski. Najlepiej grali samorządowcy ze Skarżyska-Kamiennej.
XXIII Sesję Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się w dniu 26 września (środa) 2012 roku o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie, przy ul. Kościuszki 1. W porządku obrad jest m.in. wręczenie listów gratulacyjnych stypendystom - uczniom szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski.
XIII Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbył się w Warszawie (15.09.) z udziałem prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP - Waldemarem Pawlakiem. Delegatem na Zjazd – jedynym z powiatu bełchatowskiego -  był Marek Jasiński. Gośćmi obrad byli reprezentanci władz państwowych i administracyjnych, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze Związkiem, kierownictwo KG PSP i komendanci wojewódzcy PSP oraz delegacje zagraniczne.
W dniach 14-16.09.2012 r. delegacja z Powiatu Bełchatowskiego uczestniczyła w uroczystościach zorganizowanych w zaprzyjaźnionym Rejonie Solecznickim na Litwie. Odbyły się tam dożynki, które stały się okazją do spotkania przedstawicieli samorządów partnerskich. W tym roku przyjechało kilkadziesiąt delegacji z Polski, a także z Białorusi, Niemiec i Francji.
Trwa rekrutacja uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie do projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizację przedsięwzięcia zainaugurowała specjalna konferencja.