Czwartek 25 kwietnia 2024

Aktualności

Najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w roku szk.2011/2013 otrzymali Stypendia Motywacyjne Rady Powiatu w Bełchatowie. Listy gratulacyjne i symboliczne czeki stypendyści odebrali w obecności radnych podczas XXIII sesji. W tym roku przyznano 16 stypendiów o łącznej wysokości 15 000 zł.
Powiat Bełchatowski przekazał tzw. „zielone pieniądze” Gminie Bełchatów na budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Łękawie (gm. Bełchatów). Środki budżetowe z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej zostały zabezpieczone na tę inwestycję do kwoty 100 tys. zł (tj. do 60% wartości całego zadania).

Uwaga! Wandale

Nieznani sprawcy zniszczyli jedną z kilku ławek, które w tym roku Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie ustawił przy powiatowej ścieżce rowerowej prowadzącej od Bełchatowa przez Wawrzkowiznę do Słoku. Zniszczone ławki to nie jedyne straty, jakie ponosi Powiatowy Zarząd Dróg w związku z wybrykami wandali. Najczęściej niszczone są znaki drogowe. Według danych PZD, tylko 20 procent znaków wymienianych jest z powodu korozji, 80 procent wymian, to skutki wandalizmu i kradzieży.

Bezpiecznie ubrani

Bełchatowskie starostwo przekaże ponad 26 tysięcy złotych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie na zakup czterech sztuk ubrań gazoszczelnych. Ubrania gazoszczelne trafią do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bełchatowskiej straży. Tego typu stroje są podstawowym wyposażeniem strażaka ratownika w zakresie ochrony indywidualnej podczas działań ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Umożliwiają pracę w atmosferze o podwyższonym stężeniu substancji toksycznych lub zubożonej w tlen.

E K O B R O N E K

Powiat Bełchatowski podpisał w dniu 17.09.2012 r. z Zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.pl) umowę o dofinansowanie  w formie dotacji na kwotę 19.090,00 zł na zadanie pn.: „Zaplanowanie i utworzenie pracowni przyrodniczej „EKOBRONEK” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie”. Wartość całego zadania wynosi 22.090,00 zł. Utworzenie nowej pracowni w szkole zaplanowano do końca tego roku. W ramach realizacji zadania zostaną zakupione m.in. pomoce dydaktyczne związane bezpośrednio z edukacją ekologiczną.
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie i Starosta Bełchatowski zapraszają mikroprzedsiębiorców do udziału w V edycji konkursu "Moja firma - moja przyszłość". Przedmiotem konkursu są samodzielne, oryginalne prace prezentujące utworzoną firmę według kryteriów zawartych w Regulaminie konkursu.
01-10-2012

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przy współpracy z Nadleśnictwem Bełchatów i Spółką Eko-Region w Bełchatowie, zorganizowało akcję „Drzewko za makulaturę". Akcja odbyła się w 22.09.  na parkingu...
29-09-2012

Gest dla innych

W akcji „Samorządowcy oddają krew", która odbyła się w ostatni piątek września, uczestniczyło 37 osób, do oddania krwi zakwalifikowano 31 osób. Zebrano prawie 14 litrów krwi, rok temu – 11 litrów. - Każde działanie służące innym, niosące pomoc potrzebującym, warte jest naśladowania - podsumowuje swój udział w akcji wicestarosta Marek Jasiński.
Święto Pieczonego Ziemniaka - inicjatywa Stowarzyszenia Moja Wieś - Mój Dom w Kaszewicach zorganizowano w tym roku po raz trzeci. Także po raz trzeci festyn był sukcesem: frekwencyjnym, kulinarnym. organizacyjnym. Atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie przyciągneły tłumy mieszkańców, również z okolicznych miejscowości.
19 września 2012 r. odbył się II turniej piłkarski o Puchar Starosty Bełchatowskiego w którym udział wzięło 7 drużyn. Klasyfikacja generalna turnieju przedstawia się następująco: 1 miejsce:  PG 4; 2 miejsce:     PG 1; 3 miejsce:    PG Zelów.