Piątek 29 marca 2024

Aktualności

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie było organizatorem I Pikniku Stowarzyszeń, który w minioną sobotę odbył się na placu Narutowicza w Bełchatowie. Podczas pikniku zaprezentowało się prawie 20 stowarzyszeń z terenu powiatu bełchatowskiego.
Powiat Bełchatowski zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pn. „Moje ekologiczne wakacje marzeń” skierowanym do dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich z terenu powiatu bełchatowskiego.  Konkurs polega na wykonaniu prac dowolną techniką plastyczną na papierze o formacie A-4 lub A-3. Oceny dokona Komisja Konkursu powołana przez Organizatora w terminie do 28 września 2012 r.  Poprzedni termin (27 lipca) został tym samym wydlużony.
08-08-2012

Remont basenu

Od 1 sierpnia z powodu remontu nieczynny jest basen przy ulicy Czaplinieckiej, wchodzący w skład Powiatowego Centrum Sportu. Według planów remont potrwa do września tego roku.
90 lat istnienia świętował Zelowski Klub Sportowy „Włókniarz”. Obchody zbiegły się z turniejem piłkarskim „Oldboy” im. Krzysztofa Surlita, znanego piłkarza, który był wychowankiem zelowskiego klubu.
Corocznie Powiat Bełchatowski wspiera ochronę powietrza atmosferycznego i klimatu. Środki budżetowe na zadania i przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej  powędrują tym razem w kierunku Ruśca. Powiat wsparł 2 termomodernizacje budynków gminnych, jednego w Woli Wiązowej, drugiego zaś w Ruścu. Na ten cel zabezpieczono kwotę do 100 tys. zł, co stanowi odpowiednio po 60% wartości całych zadań.
Trwa przebudowa drogi powiatowej w Pożdżenicach na terenie Gminy Zelów. Inwestycje realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie.
W dniach 16 – 23 lipca 15-osobowa grupa młodzieży z terenu Powiatu Bełchatowskiego spędziła wakacje na Warmii i Mazurach. Letni obóz młodzieżowy został zorganizowany w ramach współpracy partnerskiej Powiatu Bełchatowskiego z Powiatem Kętrzyńskim. Na wypoczynek wyjechali najzdolniejsi uczniowie z terenu naszego powiatu, którzy mieli możliwość poznania najpiękniejszych miejsc oraz licznych atrakcji turystycznych w Powiecie Kętrzyńskim i jego okolicach.
Starosta bełchatowski Szczepan Chrzęst spotkał się dziś (03.08.2012 r.)  z rodzinami ze wsi Łęczyca (gmina Drużbice), którym spłonęły doszczętnie domy podczas środowego pożaru.
W bełchatowskim starostwie odbyło się spotkanie z bełchatowianinem Mateuszem Kopka, który zdobył pierwsze miejsce z udzielania pierwszej pomocy oraz pierwsze miejsce ze znajomości przepisów ruchu drogowego w XIII Ogólnopolskim Konkursie Instruktor Roku. W klasyfikacji ogólnej Mateusz Kopka zajął ósme miejsce wśród dwudziestu siedmiu instruktorów z całego kraju.
02-08-2012

Pamiętamy!

01 sierpnia o godzinie 17.00 w wielu miastach naszego kraju zawyły syreny na pamiątkę wydarzeń Powstania Warszawskiego. Również w Bełchatowie, jak co roku chwilą ciszy i zadumy oraz modlitwą uczczono ofiary warszawskich walk z 1944 roku.