Poniedziałek 20 maja 2019

Aktualności

100 kamizelek odblaskowych i 50 opasek w niecałe dwadzieścia minut rozdali mieszkańcom powiatu Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta, wspólnie z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji Tomaszem Jędrzejczykiem, podczas dzisiejszej akcji „Widoczny- bezpieczny”. Akcję przeprowadzono na ścieżce rowerowej w pobliżu targowiska miejskiego w Bełchatowie.
Tylko cztery szkoły zawodowe w Polsce zostały zaproszone do współpracy z firmą Hager, należącą do ścisłej czołówki światowej w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży i dystrybucji produktów do rozdziału i kontroli energii elektrycznej. Jedną z nich jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.
11-04-2019

W ilości siła

W bełchatowskim Urzędzie Miasta odbyło się dziś spotkanie kilkunastu samorządów województwa łódzkiego, sygnatariuszy porozumienia o współpracy partnerskiej samorządów z terenu obszaru funkcjonalnego zagłębia górniczo-energetycznego Bełchatów – Szczerców – Złoczew. Powiat bełchatowski reprezentowali członkowie Zarządu – Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, etatowy członek zarządu.
Kolejna porcja pomocy dla Polaków mieszkających w Rejonie Solecznickim na Litwie dotarła na miejsce. Pod koniec ubiegłego roku firma Elmen z Rogowca przekazała dwa tysiące złotych, za które zakupiono różnego rodzaju artykuły chemiczne. W pomoc włączyła się także Fundacja Przyjazna Planeta z Radomska. Dary odebrał w zeszłym tygodniu Zdzisław Palewicz, mer Rejonu Solecznickiego, który był gościem IV Forum Gospodarczego.
W roku szkolnym 2012/13 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie powstała idea ogólnopolskiego konkursu „Od ignoranta do eleganta”. Miał on za zadanie propagować zasady poprawnego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Uczestnicy konkursu nadsyłali kilkuminutowe etiudy filmowe, spośród których w procesie eliminacji wybierano filmy do finału konkursu. Finałowa gala była połączona z pokazem etiud, ogłoszeniem oficjalnych wyników oraz wręczeniem nagród, w tym również Nagrody Publiczności, którą przyznawali widzowie, zgromadzeni w auli kleszczowskiego SOLPARKU.
Kiermasz nasion, sadzonek, mebli ogrodowych, poradników branżowych, a ponadto występy na estradzie, konkursy z nagrodami i prezentacje rękodzieła ludowego będą miały miejsce 14 kwietnia w Bratoszewicach podczas targów ogrodniczych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Uwaga rowerzyści! Przez dwa dni w maju oraz sześć dni w lipcu zamknięta będzie część powiatowego szlaku rowerowego Bełchatów – Wawrzkowizna – Słok – Góra Kamieńsk, na odcinku prowadzącym wzdłuż lewej grobli zbiornika Słok. Powodem zamknięcia części trasy będą zawody wędkarskie, organizowane przez Polski Związek Wędkarski, okręg w Piotrkowie Trybunalskim. Powiatowy Zarząd Dróg zaleca objazd.
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko” dla szkół podstawowych, III klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego.
09-04-2019

Przegląd dróg

350 kilometrów dróg powiatowych znajduje się na terenie naszego powiatu. Wczoraj z ich stanem zapoznali się członkowie Zarządu Powiatu, Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski. Poszczególne odcinki dróg oraz bazy Powiatowego Zarządu Dróg pokazał Jerzy Michalak, dyrektor PZD w Bełchatowie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Domiechowicach poznawali tajniki wielu dziedzin nauki w łódzkim Centrum Nauki „Experymentarium”. Ekologiczny wyjazd zorganizował Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie.