Wtorek 19 marca 2024

konkurs miłość mi wszystko wyjaśniła-1263-19
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Miłość mi wszystko wyjaśniła…", pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
Lubisz kręcić filmiki i dzielić się nimi w sieci? Lubisz marzyć i kreować nową rzeczywistość? Zastanawiałeś się, jak może wyglądać przyszłość Bełchatowa w 2050 roku? Czy wiesz, na czym polega proces sprawiedliwej transformacji regionu bełchatowskiego? Wyobrażasz sobie, jaki wpływ na nasz region będzie miała nowa technologia i sztuczna inteligencja? Jakie zawody pojawią się w przyszłości? Jeśli tak i jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu bełchatowskiego, to konkurs „Nakręć się na transformację” jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy, do zdobycia są atrakcyjne nagrody - sprzęt elektroniczny o wartości 1.500 zł za I miejsce, 1.000 zł na II miejsce i 500 zł za III miejsce. Termin zgłaszania prac przedłużyliśmy do 4 marca 2024 r. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny w załącznikach.
pracownik960
Z dniem 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu "Aktywny samorząd 2024", finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie jako realizator programu dla Powiatu Bełchatowskiego ogłasza kolejną edycję. Program jest skierowany do osób z niepełnosprawnością zamieszkujących teren powiatu bełchatowskiego, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz spełniających warunki uczestnictwa.
424937281_904109438385017_2572303573641293235_n
W niedzielę 18 lutego odbył się Walentynkowy Turniej Dwójek Mikstów o Puchar Starosty Bełchatowskiego w piłce siatkowej.
konkurs landeskunde-0171-14
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie odbył się XXII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych ,, Landeskunde" pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
IMG_5216
Kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego zostanie przeprowadzona w lokalu przy ul. Pabianickiej 34 w Bełchatowie w terminie 28 marca – 29 kwietnia 2024 roku.
ZAWODY STRZELECKIE-9237-1
W sobotę na strzelnicy ,,Sokolik” odbyły się Zawody Strzeleckie upamiętniające 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Organizowane przez BKL - Sekcję Strzelectwa Sportowego "Iglica" Bełchatów, zawody przyciągnęły utalentowanych strzelców.
ulotka_v_2_02 (1)_page-00011
Potrzebujesz wsparcia? Napisz, zadzwoń, porozmawiaj!

pexels-rachel-claire-4577831-1
Zbliżające się wakacje to doskonały czas na planowanie aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dlatego też powiatowa spółka PKS w Bełchatowie przygotowała dodatkowe atrakcyjne kolonie nad morzem, w górach oraz na Mazurach. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zapoznania się z szczegółami na plakacie.
729x308
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju (możliwe, że również powiatu bełchatowskiego), będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Siły Zbrojne RP apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i niewjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Nie należy ponadto publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych.