Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Choć zima dopiero delikatnie przypomina o sobie znać, to drogowcy z Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie są już na jej ewentualne ataki od dawna dobrze przygotowani. Na placach w obwodach drogowych w Szczercowie i Kalisku zabezpieczono do zimowego utrzymania dróg 200 ton soli i 500 ton piasku, oraz 890 ton mieszanki piasku i soli drogowej.
Podopieczni Hufca Pracy 5-11 i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 postanowili z okazji Mikołajek drobnymi prezentami obdarować innych. Słodką niespodziankę przygotowali dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowane zostało spotkanie "U nas w Europie". Prowadzili je przedstawiciele Piotrkowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „EUROCENTRUM”. W jego trakcie przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów klas drugich i trzecich IV Liceum Ogólnokształcącego.
Zapraszamy na Kulturę Dostępną w kinie Helios Bełchatów. Tylko polskie seanse o godzinie 13:00 i 18:00 za 10 złotych. Już 20 grudnia komedia „Listy do M. 3”.
Uczniowie z Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z opiekunami Anną Matyszewską i Moniką Czarnecką rejestrowali chętne osoby do niesienia pomocy chorym na nowotwory krwi. W zorganizowaniu jednodniowej akcji pomógł również ZSP nr 3. Zainteresowanym udzielano informacji o bazie danych DKMS (dawcy komórek macierzystych i szpiku) oraz wyjaśniano, na czym dokładnie polega ewentualna pomoc. Do rejestru zgłosiło się trzydziestu młodych ludzi.

Mikołajki – czas niespodzianek, wręczania drobnych upominków i życzliwych gestów. Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski wraz z powiatową maskotką - Gryfinkiem odwiedzili pacjentów oddziałów pediatrycznego i chirurgicznego w szpitalu oraz podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Wizyta powiatowego włodarza była niespodzianką dla maluchów i ich wychowawców.
Gminny Ośrodek Kultury w Klukach i Stowarzyszenie Zespół Wokalny „Biedroneczki” organizują dla dzieci i młodzieży z powiatu bełchatowskiego I Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. 15 grudnia w Klukach odbędą się przesłuchania uczestników, 6 stycznia – koncert laureatów. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego.
Drugą w obecnej kadencji samorządu powiatowego sesję zdominował podział wśród radnych funkcji i zadań w zasadniczych organach władz powiatu, jak prezydium rady, zarząd powiatu i komisje stałe rady.
4 grudnia radni spotkają się o godz. 16 w Sali Herbowej Urzędu Miasta na II sesji w obecnej kadencji. W porządku obrad jest m.in. wybór wiceprzewodniczących w prezydium rady, wicestarosty, członków zarządu powiatu oraz składów komisji stałych rady. Transmisję obrad będzie można oglądać w Internecie.