Czwartek 21 marca 2019

Aktualności

Absolwenci popularnego „Bronka”, czyli najstarszego bełchatowskiego liceum ogólnokształcącego, spotkają się 15 czerwca br. na zjeździe, który zakończy wspólna zabawa. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im. W. Broniewskiego. Chętni mogą zgłaszać swój udział do 15 kwietnia.
Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczestniczą w nowatorskim projekcie finansowanym ze środków EFS pt. „Zawodowo damy radę”. Dziesięciu niepełnosprawnych uczniów rozpoczęło w styczniu grupowe praktyki wspomagane, zorganizowane w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.
Psychologowie, terapeuci i prawnicy udzielają bezpłatnych porad mieszkańcom w wyznaczonych terminach i miejscach na terenie powiatu bełchatowskiego. Pomoc tę organizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W  razie potrzeby można bezpośrednio zwrócić się do PCPR lub udać na miejsce, gdzie czekają specjaliści. Placówka udostępnia harmonogram ich pracy.
13-02-2019

Piłkarski Buczek

Sto czterdzieścioro dzieci urodzonych w 2010 r. i 2011 r. uczestniczyło w turnieju piłki nożnej w Buczku. Głównym trofeum zawodów był Puchar Burmistrza Zelowa. Przedsięwzięciu patronowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, przekazując na jego organizację 1 tys. zł.
Jak fantazyjnie złożyć serwetkę, jak ułożyć stołową zastawę, ale także jak zachęcić klienta do skosztowania potraw używając odpowiedniego słownictwa? Tego uczyli się uczestnicy kursu kelnerskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie. Szkolenie przeprowadzono na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym.
13-02-2019

Mammobus w Zelowie

22 lutego przyjedzie do Zelowa mammobus z personelem medycznym i aparaturą do wykonania badań piersi. Panie w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z nich bezpłatnie w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
30 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu na realizację dodatkowych, ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Pieniądze na dodatkowe zajęcia trafią do trzech powiatowych placówek. Najwięcej otrzymały działania z zakresu szkolnictwa zawodowego.
W IX Zimowym Turnieju Kibiców GKS Bełchatów wzięło udział czternaście piłkarskich drużyn. W całym wydarzeniu uczestniczyło w sumie około siedmiuset osób. Organizację przedsięwzięcia wsparło bełchatowskie starostwo.
To będzie wiosna pełna hitów! Znajdującą się w czołówce rozgrywek II ligi drużynę PGE GKS Bełchatów czekają niezwykle ważne i atrakcyjne pojedynki na stadionie przy Sportowej 3. “Brunatni” są już niemal w pełni gotowi na tę rywalizację. Teraz pora na kibiców.
12-02-2019

Cygan w bibliotece

4 marca br. o godz. 18:00 w MiPBP w Bełchatowie odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem - poetą, prozaikiem, autorem tekstów piosenek, librecistą. W latach 2002–2005 był jurorem w programie telewizyjnym "Idol". "Jaka róża taki cierń", "C'est la vie – Paryż z pocztówki", „To nie ja!” czy "Wypijmy za błędy”, to tylko kilka tytułów napisanych przez niego piosenek, które można już nazwać kultowymi.Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek „Życie jest piosenką” oraz „Przeznaczenie, traf, przypadek” autorstwa Jacka Cygana wraz z jego autografem.