Czwartek 21 listopada 2019

Aktualności

W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie odbył się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Jubileuszowa XX edycja imprezy, jak zawsze miała wyjątkową oprawę i atmosferę. Przegląd ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych jednocześnie pokazując ich nieograniczony potencjał.
Wiktoria, wychowanka Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie, mimo smutnych doświadczeń życiowych, które umieściły ją w placówce, dziś może odczuwać szczęście i radość. Dziewczyna usamodzielniła się, a w dobrym starcie w dorosłość pomogło jej wiele osób.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, to bardzo ważne wydarzenie w społeczności szkolnej. Duże przeżycie dla dzieci jak i ich rodziców. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr miała dzisiaj przyjemność gościć na ślubowaniu pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie.

Podziękowania, kwiaty i nagrody trafiły do pedagogów uczących w szkołach i placówkach oświatowych, prowadzonych przez bełchatowskie starostwo, podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowano w hotelu Wodnik. Podniosła uroczystość była podsumowaniem roku szkolnego 2018/2019, w trakcie której wręczono Nagrody Starosty, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a także podziękowania dla pracowników, którzy w ubiegłym roku szkolnym odeszli na emeryturę.

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członek zarządu Marek Jasiński uczestniczyli dzisiaj w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie za nami. To ważny moment w życiu wszystkich uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli w tej szkole kolejny etap kształcenia.

Prezes Rady Ministrów wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP, alarm ten obowiązuje od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.  Wprowadzony stopień jest drugim w czterostopniowej skali.
W miniony weekend delegacja z Powiatu Bełchatowskiego pokonała ponad 450 km w drodze na Ukrainę, gdzie na zaproszenie władz Rejonu Żółkiewskiego wzięła udział w „Festiwalu Dyni”. Wizyta w zaprzyjaźnionym powiecie stała się powodem nie tylko do uczestniczenia w lokalnym święcie, ale także dała możliwość przedstawicielom powiatu poznanie uroków Ukrainy.
Wiosną tego roku ruszył remont mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej, która jest drogą powiatową. Roboty będą prowadzone jeszcze do 15 listopada, ale od 1 listopada most będzie przejezdny.

Blisko trzydzieści osób wzięło udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowanym dla przedsiębiorców przez Regionalną Izbę Gospodarczą przy współpracy z bełchatowskim starostwem. W ciągu kilku godzin kursanci dowiedzieli się o aspektach prawnych niesienia pomocy bądź jej nieudzielenia poszkodowanym, jak też uczyli się praktycznych czynności ratowniczych.