Czwartek 18 lipca 2019

Aktualności

W Wólce Łękawskiej oddano do użytku świetlice wiejską, długo wyczekiwaną inwestycję. W uroczystym otwarciu obiektu, które nastąpiło 15.06.2019r. uczestniczyła m.in Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski, Jacek Bakalrczyk wicestarosta bełchatowski, a także Marek Jasiński członek zarządu.
XIII Piknik Ekologiczno-Wędkarski zawody wędkarskie dla dzieci z opiekunem zorganizowano na Wawrzkowiźnie. Głównym organizatorem wydarzenia było Koło Miejskie nr 1 Polski Związek Wędkarski, a patronat nad imprezą objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
Na terenie Powiatu Bełchatowskiego funkcjonuje 126 rodzin zastępczych, w których wychwuje się 170 dzieci. By uhonorować ich poświęcenie i podkreślenie roli rodzicielstwa zastępczego PCPR zorganizował piknik z wieloma atrakcjami.
13-06-2019

Sesja Rady Powiatu

We wtorek 18 czerwca w Sali Herbowej Urzędu Miasta o godz. 10.00 odbędzie się IX Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W porządku obrad przewidzianych jest 27 punktów.
Zakończyła się akcja pod nazwą „Zakręcona pomoc dla Filipa”. W ciągu kilku miesięcy udało się uzbierać ponad 4 tony kolorowych zakrętek.
Jak wygląda Bełchatów w oczach dzieci ? Czy kojarzy im się tylko z szarymi blokowiskami ? Otóż nie! Przedszkolaki z siódemki stworzyły prace plastyczne, które prezentują zielone atrakcje miasta.
Szkoła Podstawowa w Dobiecinie świętowała jubileusz siedemdziesięciolecia powstania. Gośćmi uroczystości z tej okazji byli m.in. jej absolwenci, wśród nich wicestarosta Jacek Bakalarczyk. Spotkanie poświęcono wspomnieniom i wspólnemu spędzeniu czasu na rozmowach, oglądaniu zdjęć i szkolnych pamiątek. Obecni uczniowie przygotowali część artystyczną, w której pochwalili się swoimi talentami wokalnymi. Szkoła szczyci się swoim zapleczem dydaktycznym, sukcesami swoich podopiecznych, ale przede wszystkim rodzinną i serdeczną atmosferą, panującą w jej murach każdego dnia.
Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom kobiet, a wystarczyłoby regularnie się badać. W pierwszych dniach lipca bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w Zelowie.

Dziewiąte Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne ENERGIA 2019 już za nami. Ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec, Portugali i Polski uczestniczyło w trzydniowych warsztatach fotograficznych w Bełchatowie. Warsztatom towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne w Galerii „Na piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów, które otworzył Pan Damian Nowak Dyrektor MCK Bełchatów. Na otwarciu obecni byli również autorzy wystaw Mieczysław Nowak i Tomasz Sikora. Tomasz Sikora światowej sławy fotografik, który również brał w nich udział.
Bezpłatne badania laboratoryjne, konsultację dietetyczną i tygodniową, indywidualną dietę otrzyma dorosły mieszkaniec lub uczeń szkoły, prowadzonej przez bełchatowskie starostwo, który zgłosi się do programu „Ekologiczny styl życia” lub „Zdrowo gram, jestem eko”. Samorząd powiatu bełchatowskiego również w tym roku zachęca mieszkańców do skorzystania z badań i do zdrowego odżywiania się ekologicznymi produktami. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.