Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Dwudziestu sześciu sportowców i sześciu trenerów zostało wyróżnionych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w mijającym roku. Najwyższa nagroda wyniosła 1590 zł.
Cztery osoby zostały w tym roku uhonorowane nagrodą Zarządu Powiatu w Bełchatowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Trzy z nich to muzycy, czwarta działa w obszarze sztuki plastycznej, fotograficznej i poetyckiej.
Za spektakl pt. „Leśni bohaterowie” Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie zdobyła Grand Prix Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci, który organizuje bełchatowskie starostwo. W ciągu dwóch dni festiwalowych (28 i 29 listopada) dzieci zaprezentowały w sumie szesnaście przedstawień, w których chwaliły piękno przyrody i zachęcały do dbania o środowisko.
Druga sesja Rady Powiatu w Bełchatowie obecnej kadencji została zwołana przez przewodniczącego Sławomira Malinowskiego na wtorek, 4 grudnia. Radni spotkają się o godz. 16 w Sali Herbowej miejskiego ratusza. Wybiorą wiceprzewodniczących w prezydium rady, wicestarostę, członków zarządu powiatu oraz ustalą składy komisji stałych rady. Przypomnijmy, 21 listopada, na pierwszej sesji nowi radni wybrali przewodniczącego, zaś funkcję starosty powierzyli Dorocie Pędziwiatr. Do czasu powołania pełnego składu zarządu powiatu, jego zadania pełni dotychczasowy zarząd ze starostą Waldemarem Wyczachowskim. Sesja będzie transmitowana w Internecie.
Konkursem pieśni patriotycznych młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. R. Traugutta uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysokim poziomem umiejętności wokalnych, ale także doborem poruszającego serca repertuaru, uczniowie zachwycili swoich kolegów i nauczycieli wzruszającym koncertem.
Krem z kasztanów, pierś z kaczki w sosie pomarańczowo-imbirowym i pierogi dyniowe z nadzieniem mięsno-warzywnym to mistrzowskie dania „jesiennej kuchni” w konkursie pt. „I ty możesz zostać masterchefem”. 28 listopada w  kulinarnej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas gastronomicznych w ZSP nr 4. Starosta bełchatowski ufundował nagrody w ramach patronatu honorowego.
Na zaproszenie posła Dariusza Kubiaka uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie pojechali do stolicy zwiedzić polski parlament. Młodzież mogła przysłuchiwać się obradom, poznać bliżej pracę parlamentarzystów. Wyjazd był elementem edukacji obywatelskiej, ale przede wszystkim nagrodą za dobre wyniki w nauce.
W dniach 29-30 listopada 2018 r. (czwartek-piątek) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi organizuje w Bełchatowie (Rezydencja Dwór Polski, ul. Czapliniecka 144) ogólnopolską konferencję naukową „W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Uczestnicy konferencji omówią najważniejsze okoliczności prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawione zostaną zarówno działania prowadzone na ziemiach polskich, jak i uwarunkowania międzynarodowe, które doprowadziły do odbudowania suwerennej Rzeczypospolitej. Ważnym zadaniem będzie prześledzenie różnych koncepcji i porównanie często odmiennych wizji, których celem było odrodzenie Polski.
Sportowa rywalizacja, wykłady, akcja oddawania krwi, pokazy i konkursy złożyły się na Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców w Kleszczowie. Impreza miała już swoją czwartą edycję. Patronował jej starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
Zapraszamy  na Kulturę Dostępną w kinie Helios Bełchatów. Tylko polskie seanse o godzinie 13:00 i 18:00 za 10 złotych. Film wyświetlony 22 listopada to "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem starosty bełchatowskiego.