Sobota 21 września 2019

Aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje, iż na terenie powiatu bełchatowskiego jest realizowany program polityki zdrowotnej pn. „Program szczepień przeciwko grypie sezonowej dla pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą z terenu województwa łódzkiego”.

 
Powiatowe Centrum Sportu i Załoga Rowerowa Zgrzyt zapraszają 31 sierpnia na „Rajd Szlakiem Polskich umocnień Polowych z 1939 r.” Tym razem, będzie to trasa ekstremalna, gdyż do przejechania będzie 60 km. 
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie organizuje we wrześniu zajęcia nauki pływania, a także doskonalenia już posiadanych umiejętności. Zapisy chętnych zaczną się 26 sierpnia.
Plenerowa uroczystość GMINNEGO ŚWIĘTA PLONÓW będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 25 sierpnia w miejscowości Wolica, na terenie miejscowego boiska sportowego.

 
W imieniu Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr zapraszamy mieszkańców do udziału w VIII Pikniku Stowarzyszeń, który w sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się na Placu Narutowicza w Bełchatowie. Na stoiskach promocyjnych organizacji pozarządowych z naszego powiatu będzie można uzyskać informacje o ich działalności, ale także praktyczne porady z wielu dziedzin. Wśród  stowarzyszeń oraz osób odwiedzających piknik zostaną rozlosowane wartościowe nagrody.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza na spotkanie szkoleniowe skierowane do przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej dotyczące przeszkolenia z obsługi Systemu Witkac.pl służącego do przeprowadzania otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.
Klub Emerytów, Rencistów i Inwalidów „ENERGETYK” w Bełchatowie zorganizował spotkanie z okazji Dnia Energetyka. Głównym celem pikniku była integracja wszystkich członków klubu, a także podkreślenie święta energetyków. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. 
21-08-2019

Cuba Libr(e)ary

30 sierpnia 2019 r. w bibliotece głównej przy ul. Kościuszki 9 będziemy mogli poczuć atmosferę i urok malowniczej Kuby. O godzinie 18:00 przed budynkiem biblioteki, tancerze ze szkoły Timbaila porwą uczestników w energetyczny rytm Ruedy de Casino.
Blisko 250 tysięcy złotych otrzyma Powiat Bełchatowski z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na wsparcie potrzeb osób niepełnosprawnych. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali w poniedziałek, 19 sierpnia, umowę z PFRON o dofinansowanie montażu windy w budynku bełchatowskiego starostwa oraz zakupu specjalistycznego autobusu.
19-08-2019

Uroczysta akademia

Tradycyjnie, pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna spotkali się na uroczystej akademii. W centralnych uroczystościach energetycznego święta wzięli udział pracownicy elektrowni i elektrociepłowni wchodzących w skład PGE GiEK S.A., a także zaproszeni goście.