Czwartek 21 marca 2019

Aktualności

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje o rozpoczęciu realizacji projektu pt. ,,Szansa na nowy start”. Jest on  adresowany do osób, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy straciły pracę lub są przewidziane do zwolnienia z przyczyn pracodawcy. Udział w projekcie umożliwi założenie własnej firmy lub zyskanie nowych kwalifikacji.
5 marca od godz. 9.00 w auli kompleksu SOLPARK rozpocznie się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Kleszczowie. Impreza organizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się już po raz ósmy. W tym roku uczestnicy będą oceniani za wykonanie w języku angielskim, niemieckim lub hiszpańskim przebojów pochodzących z musicali.
11-02-2019

Nowy dyrektor

Jacenty Pajkert został nowym dyrektorem Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Bełchatowie. Był jedynym kandydatem startującym w konkursie na to stanowisko. Został zatrudniony na czas nieokreślony.
Od 1 marca 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r. będzie realizowany w Bełchatowie projekt „Wykonywanie robót drogowych VIII”. W jego ramach zostaną przeprowadzone kursy dla operatorów sprzętu ciężkiego. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat i wykształcenie minimum podstawowe bądź gimnazjalne. Udział w projekcie jest bezpłatny. Jedyny koszt to badania lekarskie (35 zł).
Maraton studniówek w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez starostwo dobiegł końca. W ostatni weekend na tradycyjnych balach bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Przyszłym maturzystom życzenia powodzenia na egzaminie złożyli przedstawiciele Zarządu Powiatu – Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski.
Po raz dziewiętnasty dzieci, młodzież i dorośli wyruszyli śladami historii, biorąc udział w Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych. Łącznie kilkaset osób przemaszerowało po terenie powiatu, odwiedzając miejsca związane z Powstaniem Styczniowym.
Na taneczne szaleństwo na lodzie zaprasza Powiatowe Centrum Sportu.
Już tylko godziny dzielą dzieci i młodzież województwa łódzkiego od przerwy w nauce – ferii zimowych. Wszystkim, którzy ten czas będą mieli wolny, życzymy udanego wypoczynku, jednocześnie apelujemy, aby był to wypoczynek bezpieczny i udany. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się briefing na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Dwieście zawodów sportowych, w których wzięło udział prawie 4500 uczniów wszystkich szczebli szkół powiatu bełchatowskiego, drugie miejsce naszego powiatu we współzawodnictwie wojewódzkim – to krótkie podsumowanie roku szkolnego 2017/18 w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym. W Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych sportowców i trenerów, zorganizowana przez PSZS, w której wzięli udział Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu.
07-02-2019

Wstąp w szeregi

14 lutego w powiecie bełchatowskim rozpocznie się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2000 roku. Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66 w Bełchatowie. Łączna liczba osób podlegających w tym roku kwalifikacji wojskowej w powiecie bełchatowskim to 651, rok temu było 691.