Niedziela 09 sierpnia 2020

Aktualności

Zakończył się rok szkolny 2019/2020, pełen zawirowań, niepewności i trudności. Z pewnością ten rok szkolny na długo zostanie zapamiętany przez uczniów. Epidemia koronawirusa doprowadziła do sytuacji, w której żadna ze szkół nie zorganizowała uroczystych akademii podsumowujących mijający rok szkolny. O formie odebrania przez uczniów  świadectw decydowali dyrektorzy szkół.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce ufundować 16 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych bez wymagania jakiegokolwiek wkładu własnego. Kto zyska wóz w akcji „Bitwa o wozy 2020” - gminy do 20 tys. mieszkańców, w których będzie największa frekwencja w najbliższych wyborach.
Symboliczny czek z dotacją na ponad milion złotych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr. 1920E na odcinku Kluki-Grobla” wręczył dzisiaj wicestaroście bełchatowskiemu Jackowi Bakalarczykowi wicewojewoda Karol Młynarczyk.
W czwartek, 25 czerwca, upływa termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny, lub kwalifikowany za 2020 rok.
Nagrody i dyplomy wręczono dzisiaj uczestnikom XVII Powiatowego Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”. Finał konkursu zorganizowano w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościuszki. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Bełchatowskie starostwo przygotowuje wydawnictwo, w którym stowarzyszenia działające na terenie powiatu zaprezentują swoje osiągnięcia. Starosta Dorota Pędziwiatr zachęca, by skorzystać z takiej możliwości promocji, która będzie alternatywą dla corocznego Pikniku Stowarzyszeń. Z powodu zagrożenia epidemicznego wydarzenie w tym roku nie odbędzie się.
Konkurs „EKO-ogródek” w Gminnym Przedszkolu w Niedyszynie podsumowany. Konkurs organizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace przedszkolaków jak zawsze były oryginalne i ciekawe.
Osiem stanowisk do rejestracji pojazdów i jedno do wyrejestrowania pracują pełną parą w wydziale komunikacji w bełchatowskim starostwie. Mieszkańcy mogą rezerwować dla siebie termin przez aplikację internetową, ale nie tylko. Zostało uruchomione stanowisko interwencyjne, na którym obsługiwane są osoby, które ww. terminu nie bukowały. Muszą się jednak liczyć z ewentualnym zaczekaniem w kolejce.
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie podsumowano Gminny Konkurs Plastyczny ,,Ziemia to nie śmietnik”, skierowany do uczniów podstawówek z terenu gminy Zelów. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, ukazującej problem zanieczyszczania przez człowieka otaczającego środowiska. Przedsięwzięcie wsparło bełchatowskie starostwo, przekazując nagrody dla laureatów.
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie wsparli akcję #GaszynChallenge pomocy dla Wojtusia Howisa. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na najdroższy lek świata- wart 9 mln zł. Do zbiórki przyłączyło się tysiące osób, strażaków, policjantów, samorządowców, koła gospodyń wiejskich z całej Polski. Uczestnicy akcji robią po 10 pompek i wpłacają pieniądze na konto chorego chłopca.