Poniedziałek 20 maja 2019

Aktualności

F.H.U. DIAMENT Karolina Bartczak – hurtownia pokryć dachowych w Bełchatowie, PERFECT SMILE Anna Ostrowska-Goździewicz – przychodnia stomatologiczna oraz FPH „CHRUPEX" S.C. Aldona, Grzegorz Łyga to tegoroczni laureaci konkursu „Firma na medal”, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone podczas IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Nagrodę specjalną otrzymała Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska ze Szczercowa. Statuetką „Bełchatowskie skrzydła” został uhonorowany przez RIG Tadeusz Markiewicz.
W kościele Miłosierdzia Bożego na os. Binków odbyły się uroczystości poświęcone rocznicy Zbrodni Katyńskiej, organizowane przez Starostwo Powiatowe, Związek Strzelecki „Strzelec” oraz parafię. Hołd ofiarom Zbrodni katyńskiej oddali samorządowcy, delegacje ze szkół i jednostek oraz mieszkańcy. Władze powiatowe reprezentowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu.
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy, jak nie paść ofiarą oszustów internetowych, jak przekazać firmę dzieciom czy czego można nauczyć się od Chińczyków? Na te i wiele innych pytań lokalni przedsiębiorcy znaleźli odpowiedzi podczas IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego, zorganizowanego przez samorząd powiatu. W wydarzeniu wzięło udział 250 osób.
Wędkarze z regionu walczyli o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Zawody w dyscyplinie spławikowej odbyły się na zbiorniku Wawrzkowizna, a najlepsi okazali się zelowiacy.
W Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się kolejny XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Regionalnej „Bełchatów – moje zielone miasto” dla uczniów klas III szkół podstawowych. W konkursie udział wzięło 6 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Bełchatowa.
Emocje jak na olimpiadzie, doping jak na stadionie piłkarskim, rywalizacja godna mistrzów sportu – tak w krótkich słowach opisać można dwudzieste siódme Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków, które odbyły się w bełchatowskiej hali „Energia”. Zmaganiom małych sportowców przyglądał się Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu, a do walki zagrzewał Gryfinek, powiatowa maskotka.
Niebywałą okazję poznania tajników kuchni molekularnej mieli dziś uczniowie kierunków gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4. Kamil Klekowski - mistrz kuchni przeprowadził spektakularne szkolenie połączone z praktycznymi warsztatami. Było na co popatrzeć i było co próbować.
Zimny, kwietniowy wiatr nie ostudził ani o stopień gorących serc uczestników bełchatowskich obchodów Dni Świadomości Autyzmu „Ich świat, nasz świat, jeden świat”. Patronat nad wydarzeniem sprawowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. Niebieski korowód przeszedł ulicami miasta, pokazując, że społeczeństwo nie wyklucza osób dotkniętych autyzmem czy innego rodzaju schorzeniami.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Związek Strzelecki “Strzelec” Józefa Piłsudskiego Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiego i Parafia Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie zapraszają do udziału w obchodach 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości odbędą się 7 kwietnia (niedziela) w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie na os. Binków.
Ponad stu kibiców oraz zawodników wzięło udział w VI Gminnych Igrzyskach Przedszkolaków, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Chabielicach. Hasło tegorocznego wydarzenia „EKOprzedszkole w pole” komponowało się z zasadniczymi ideami przedsięwzięcia, które promowały wśród dzieci przyjazne środowisku zachowania.