Środa 13 listopada 2019

Aktualności

W Kalisku zorganizowano uroczystość, w czasie której odsłonięto... Pomnik upamiętniający zamordowanych 12 cywili we wrześniu 1939 roku…Starostwo Powiatowe reprezentował wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie uczczono rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Przedstawiciele władz powiatu, miasta, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, a także mieszkańcy złożyli kwiaty i odmówili modlitwę za poległych w obronie ojczyzny. Spotkanie było też okazją do wspomnień i historycznych komentarzy. Odprawiona została także msza św. w intencji Ojczyzny. Powiat Bełchatowski reprezentował Jacek Bakalarczyk, wicestarosta i Marek Jasiński, członek zarządu.
Eko-Piknik 2019 i IV Powiatowy Dzień Miodu organizowany przez bełchatowskie starostwo odbył się 27 września przy MCK PGE Gigant Mocy w Bełchatowie.
Tegoroczny eko-piknik, organizowany przez bełchatowskie starostwo, odbędzie się w piątek, 27 września, na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie. Na uczestników czekają m.in. warsztaty ekologiczne, degustacje zdrowych potraw, gry i zabawy. Na estradzie wystąpią m.in. Promienie Bełchatowa, Ale Babki, Moderato i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurówek-Kurów. Eko-piknik połączony będzie z obchodami Powiatowego Dnia Miodu. Pszczelarze przygotują dla gości słodkie niespodzianki. Zapraszamy.
Powiatowe Centrum Sportu i Załoga Rowerowa Zgrzyt zapraszają na „Rajd Szlakiem Polskich umocnień Polowych z 1939 r.” Trasa będzie ekstremalna, gdyż do przejechania będzie aż 60 km.

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie, dla których przygotowali wyjątkową niespodziankę. Było to głośne czytanie książek.
II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie jeszcze w tym roku zyska nowe boiska. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk, podpisali dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi umowę o udzieleniu z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej Powiatowi Bełchatowskiemu w kwocie 90 tys zł na zadanie pod nazwą „Przebudowa i Rozbudowa Kompleksu Sportowego przy II liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie”.
24 września odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu Mikrogranty „Łódzkie na Plus” 2019, zorganizowane przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z bełchatowskim starostwem. Wzięło w nim udział blisko 50 osób. Zebrani pytali głównie o to, kto może ubiegać się o pieniądze i na jakich warunkach.
W niedzielę  22 września na stadionie Włókniarza Zelów odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Zakończył się rozgrywany 23 i 24 września na stadionie Powiatowego Centrum Sportu IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Podobnie, jak w zawodach dla klas młodszych, także w turnieju dla klas VII-VIII najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie.