Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Dorota Pędziwiatr została wybrana nowym starostą bełchatowskim. Natomiast Sławomir Malinowski został przewodniczącym rady. Decyzje zapadły 21 listopada podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Powiatu w Bełchatowie.
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie rusza z akcją promującą bezpieczne korzystanie z lodowiska. W najbliższą niedzielę na wszystkich, którzy będą korzystać z lodowiska jeżdżąc na łyżwach w kaskach ochronnych, przygotowano niespodzianki.
Sześćdziesięciu uczniów i pięciu nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie poszerza od września kompetencje zawodowe poprzez kursy zawodowe, szkolenia, zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych oraz staże zawodowe w lokalnych firmach. Zapewnia to projekt dofinansowany przez Unię Europejską, na który bełchatowskie starostwo otrzymało ponad 700 tysięcy złotych.
Zdjęciami i filmem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie udokumentował uroczystość z okazji tegorocznego Dnia Niepodległości.
Dla dwudziestu niepełnosprawnych uczniów zajęcia dodatkowe i praktyki zawodowe z wynagrodzeniem, a dla dwunastu oligofrenopedagogów kursy nowych kompetencji lub studia podyplomowe oferuje powiatowy projekt pt. „Zawodowo damy radę!”. Zrealizuje go Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Trwa nabór chętnych. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Powiatowy Dzień Seniora uczcili członkowie i sympatycy Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który ma siedzibę w Bełchatowie. W zorganizowaniu uroczystego spotkania pomógł starosta Waldemar Wyczachowski, patron honorowy przedsięwzięcia.
Prawdziwe oblężenie przeżył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie 15 listopada otwierając swoje drzwi dla przyszłorocznych absolwentów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Szkoła zaprezentowała swoją ofertę organizując dla blisko 900 gości lekcje pokazowe, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i poczęstunek.
Uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu tegorocznych imprez wszystkich szkół. Relacją ze swojego patriotycznego przedsięwzięcia pochwaliło się II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie.
Wyjątkowe wydawnictwo od wyjątkowej redakcji, czyli kwartalnik pt. "Warsztatówka", powstaje w Warsztattach Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości placówka przeprowadziła ciekawą akcję. Sto egzemplarzy gazetki wysłano do stu innych WTZ w kraju. Uczestnicy WTZ  w taki sposób uczcili patriotyczny jubileusz, ale liczą także na nawiązanie kontaktów.
Wiedzą i sprawnością fizyczną popisywali się przed policjantami uczniowie podstawówek podczas powiatowych eliminacji konkursu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Zwycięzcy, Gracja Siut i Filip Murzyła, będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim rywalizacji. Imprezie, która odbyła się w Bełchatowie, patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.