Środa 17 lipca 2019

Aktualności

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na lekkoatletyczne wydarzenie roku. Już w najbliższy weekend na stadionie PCS odbędą się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U18 i U20 (juniorów młodszych i juniorów). To ostatnia kategoria wiekowa przed przejściem zawodniczek i zawodników do wieku młodzieżowca i dalej kariery seniorskiej. To gwarantuje, że poziom zawodów będzie wysoki, a kibice będą mogli obserwować wartościowe rezultaty. Na chwilę obecną zarejestrowaliśmy już blisko trzysta osobostartów (jeden zawodnik/zawodniczka może startować w maksymalnie dwóch konkurencjach).Pierwszego dnia, w sobotę rywalizacja rozpocznie się o godz. 13 (oficjalne otwarcie imprezy o godz. 12.50), a drugiego o godz. 12.
Uczniowie z Kleszczowa i Tomaszowa „zgarnęli” główne nagrody w konkursie „Bezpieczna elektryczność 2019”. W gronie jedenastu laureatów znalazła się tylko jedna reprezentantka Bełchatowa, Żaneta Nowicka z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego.
Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą zgłaszać swoje posesje na konkurs, który wyłoni tę najpiękniejszą. Na laureatów czekają wartościowe nagrody. Partnerem bełchatowskiego starostwa w tej inicjatywie jest Leroy Merlin.
Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie oraz ich wychowawcy i rodzice - w sumie około dwustu osób - bawili się na pikniku, zorganizowanym specjalnie dla nich przez górników. Okazją był Dzień Dziecka, a miejscem OSIR „Wawrzkowizna”.
O takim dniu dziecka można jedynie pomarzyć. Czyste niebo, piekna, słoneczna pogoda, wszędzie zieleń  i kolorowy raj dla dzieci. Ochotnicza Straż Pożarna w Ludwikowie przygotowała dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka  darmowe atrakcje,  takie jak dmuchańce, gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów.  Nowo powstały plac zabaw przy OSP był oblegany przez najmłodszych do późnych godzin wieczornych.
Jak co roku, fani jednośladów zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych urządzeń dla podopiecznch z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. W tym roku udało się zebrać aż 5 tysięcy złotych co pozwoliło na zakup dużego telewizora, trzech komputerów oraz resztą pieniędzy motocykliści pokryją koszty posiłków podczas wycieczki do Krakowa.
Zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wsparcia przedsiębiorców przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, które 6 czerwca odbędzie się w Bełchatowie. W jego trakcie odbędą się warsztaty „Google Internetowe Rewolucje”, poświęcone narzędziom ułatwiającym firmie osiągnięcie celu eksportowego. Jednym z tematów warsztatów będą mediacje. Spotkanie odbędzie się w godzinach 15.00-18.30 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.
W Solparku odbyła się 10. edycja Dyktanda Kleszczowskiego - Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Jak co roku i w tym również, wydarzenie przyciągnęło miłośników ortografii i sympatyków dyktanda, w sumie ponad 150 osób.
„By z autyzmem żyło się lepiej” - pod takim hasłem odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa, zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie (30 maja). Uczestnikami wydarzenia byli goście z powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego: dyrektorzy szkół i placówek, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci, nauczyciele oraz rodzice dzieci i nastolatków dotkniętych autyzmem.

Ponadczasowe piosenki Anny Jantar w wykonaniu młodych artystów z naszego powiatu stworzyły wyjątkową ucztę, którą uczestnicy  koncertu w OSP Grocholice długo będą pamiętać.