Czwartek 18 kwietnia 2024

plakat OPP powiatu bełchatowskiego 1,5 proc
Stawiacie Państwo na rozwój i pomoc społeczności lokalnej?
Jeżeli tak, możecie zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1,5 % ze swojego podatku dochodowego.
Od 2023 roku OPP mogą ubiegać się już o 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych!
Dopłaty do kukurydzy
Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.
429660919_719449253581156_3101884658208162083_n
To już finał cyklu warsztatów „Kobiece opowieści. Wizje przyszłości Bełchatowa”, które zrealizowało Stowarzyszenie Tak dla Bełchatowa wraz ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach półrocznego projektu badawczego z dofinansowaniem funduszy UE. Partnerem przedsięwzięcia był Powiat Bełchatowski.

sesja styczeń-112347-1
W środę, 28 lutego, odbędzie się LXVI sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni rozpatrzą na niej między innymi: projekty uchwał w sprawie powierzenia Gminie Bełchatów zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi, dotyczących m.in. przebudowy drogi powiatowej nr 1914E w miejscowości Augustynów (etap II i etap III) oraz rozbudowy i przebudowy drogi powiatowej nr 1911E w miejscowości Niedyszyna oraz projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu na 2024 rok. Radni ponadto zapoznają się z informacją Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej w powiecie bełchatowskim w 2023 roku.
123699
W związku z wystąpieniem kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie uprzejmie prosi o zgłaszanie miejsc znalezienia padłego dzikiego ptactwa, w szczególności mew, łabędzi, kaczek, dzikich gęsi, czy ptaków drapieżnych do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bełchatowie.
harcerze-1-7-21
W minioną sobotę, w MCK w Bełchatowie, zuchy, harcerki i harcerze zrzeszeni w Hufcu ZHP Reduta, działającym na terenie naszego powiatu, spotkali się na I Gali Dnia Myśli Braterskiej, którą honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
auto moto fach-130403-19
Wiedzą teoretyczną i praktyczną musieli wykazać się dzisiaj uczestnicy popularnego konkursu „AutoMotoFach” dla mechaników samochodowych, który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
BHP konkurs-131618-12
Doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów BHP wykazali się uczestnicy VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o BHP i prawie pracy.
kuźnia życzliwości-1536-1
Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia życzliwości” zorganizował I Turniej W Warcaby Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Łódzkiego pod Honorowym Patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
konkurs miłość mi wszystko wyjaśniła-1263-19
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Miłość mi wszystko wyjaśniła…", pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.