Poniedziałek 20 maja 2019

Aktualności

Uczniowie klas Va i Vb ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach wzięli udział w ekologicznej wycieczce do Kampinoskiego Parku Narodowego. Organizację wyjazdu wsparł samorząd powiatu bełchatowskiego w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców.
Blisko trzydziestoosobowa grupa pracowników firm zrzeszonych w Regionalnej Izbie Gospodarczej uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas jednodniowego kursu. Szkolenie zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza z finansowym wsparciem bełchatowskiego starostwa. Kursanci nie płacili za udział.
Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej OLDBOY rozegrane zostały w Bełchatowie po raz trzynasty. Organizatorem MP było Towarzystwo Sportu i Rekreacji "Jupiter" działające w Elektrowni Bełchatów. Osiemnaście drużyn związanych z branżą energetyczną rywalizowało w trwającym trzy dni turnieju (28-30.marca). Do stolicy polskiej energetyki przyjechały ekipy z Warszawy, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Bydgoszczy, Opola, Dolnej Odry, Turowa, Rzeszowa, Łazisk Górnych, Rybnika, Strzelec Opolskich, Raciborza i Wólki Pełkińskiej.
01-04-2019

Kuszenie uczniów

Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego chwaliły się swoją ofertą edukacyjną podczas VIII Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Były degustacje, pokazy, tłumy młodzieży i wiele przydatnych informacji. Targi w tym roku odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. Targi otworzyła Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, w towarzystwie Jacka Bakalarczyka, wicestarosty bełchatowskiego oraz Agnieszki Wasilewskiej, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu

Do połowy kwietnia można oglądać w Gigantach Mocy wystawę Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, współpracującego z naszym BTF. Otwarcie wernisażu miało miejsce 29 marca. Wzięli w nim udział m.in. Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie, Dariusz Rogut, Dyrektor Oddziału IPN w Łodzi, Tomasz Trawiński, Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego i Honorowy Obywatel Bełchatowa oraz mieszkańcy, miłośnicy fotografii.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie brał udział w Regionalnym Kongresie Zawodowym w Kleszczowie. Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie oraz dyrektor popularnego „Energetyka”, Piotr Mielczarek uczestniczyli w panelu dyskusyjnym dotyczącym kształcenia zawodowego młodzieży.
Międzynarodowy Dzień Teatru, celebrowany na świecie 27 marca, miał swoje godne obchody także w Bełchatowie. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego zorganizowała z tej okazji Powiatowy Festiwal Teatrzyków Szkolnych dla klas I-III podstawówek. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
Do IV Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego został tydzień. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz rejestracyjny, na którym wybierają również panele dyskusyjne, które ich najbardziej interesują. Uwadze pań, prowadzących działalność gospodarczą, polecamy temat „Kobieta w biznesie”. Uczestniczki dyskusji to także bizneswomen. Wspólnie zastanowią się, czy kobiecość bardziej pomaga czy przeszkadza w ich pracy, czy w ogóle ma znaczenie?
28-03-2019

Dwie godziny obrad

Na VI sesji Rady Powiatu radni zadecydowali o określeniu zadań i przeznaczeniu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Bełchatowskim w 2019 roku. Ponadto podjęto uchwałę w sprawie nowych stawek dodatków funkcyjnych i motywacyjnych dla nauczycieli szkół prowadzonych przez powiat. Komendant Powiatowy Policji przedstawił informację na temat stanu porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu w 2018 roku.

Od 1 do 30 kwietnia w bełchatowskiej bibliotece przy ul. Kościuszki 9 będzie można oglądać wystawę prac malarskich pt. „Impresjonistyczne inspiracje”. Autorami prac są uczniowie II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, które powstały pod artystyczną opieką Magdaleny Pałuchy nauczycielki wiedzy o kulturze. Serdecznie zapraszamy.