Wtorek 19 marca 2024

IMG_9355
Ach, co za noc! Maturzyści z naszej szkoły ZSP Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie bawią się dzisiaj w Sali Wrzosowa w Kamieńsku.
Marsz powstańców stycz-2126-39
Blisko 250 osób przeszło w XXIV Regionalnym Marszu Powstańców Styczniowych z 1863 r. pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
II LO konkurs geograficzny-2548-10
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się XV Powiatowy Konkurs Geograficzny "Mapa bez tajemnic" pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
I LO konkurs loistening-2440-26
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Listening To You” pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
IMG_9039
Podczas obchodów 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Członek Zarządu Marek Jasiński złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego oddając hołd pamięci tym, którzy zginęli w walce z rosyjskim zaborcą.
IMG_8115
Tę wyjątkową noc i wspaniały bal na symboliczne 100 dni przed maturą zapamiętają na zawsze. Maturzyści z I LO w Bełchatowie wraz z osobami towarzyszącymi bawili się w sobotę na studniówce w Restauracji Jan. Po tradycyjnym, pięknie zatańczonym polonezie były życzenia i podziękowania dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, a potem symboliczny toast lampką szampana i tort.
kurso1
Co powiecie na udział w akcji promującej Powiat Bełchatowski pn. "Świętuj z Babcią i Dziadkiem”? Do udziału w akcji zaprasza Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
plakat_kgw_IV_edycja_siec1
W związku z organizowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej IV edycją Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu bełchatowskiego do udziału w konkursie.
Bełchatów_page-00011-1
Pracownicy mobilnej pracowni mammograficznej będą oczekiwać na Panie w Bełchatowie 2 lutego w godzinach od 8.30 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. św. Faustyny Kowalskiej 2.