Poniedziałek 17 czerwca 2019

Aktualności

24 kwietnia rusza przebudowa mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej w Bełchatowie, która jest drogą powiatową. Starostwu udało się pozyskać ponad pół miliona dotacji na ten cel. W związku z remontem nie będzie można przejechać całą ulicą Cegielnianą, na odcinku od ulicy Pabianickiej do ulicy Czaplinieckiej, ponieważ stary most zostanie rozebrany. Będzie jedynie możliwy dojazd do posesji, czy to od strony ulicy Pabianickiej, czy od strony ulicy Czaplinieckiej.
Trwa III edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Do 23 kwietnia mieszkańcy mogą składać wnioski na swoje pomysły, którą zostaną zrealizowane w roku 2020. Do podziału jest aż 8 milionów złotych. O wyborze zadań do realizacji zdecydują mieszkańcy biorąc udział w głosowaniu.
Pszczela Zagroda Edukacyjna w Lipce była celem wyjazdu ekologicznego uczniów Szkoły Podstawowej w Lubcu. Tę wyjątkową lekcję przyrody w terenie zorganizowało bełchatowskie starostwo.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie zaprasza na kiermasz książek przeczytanych, który odbędzie się 29 kwietnia br. w godz. 9-17 w Filii nr 2 (os. Dolnośląskie 204 B). Oferta kiermaszu będzie różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wystawionych na sprzedaż książek nie zabraknie propozycji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zapraszamy wszystkich miłośników czytania i kupowania książek w okazyjnych cenach.
PKS Bełchatów zatrudni kierowców autobusów oraz spawacza do pracy w warsztacie samochodowym. Od kandydatów wymagane są przede wszystkim kwalifikacje zawodowe.
Pisanie dyktanda, konkursy, koncert i interaktywny spektakl będą mieć miejsce 12 maja podczas X Dyktanda Kleszczowskiego, objętego patronatem honorowym Starosty Bełchatowskiego. Przedsięwzięcie jest konkursem jednoetapowym o zasięgu ogólnopolskim. Zgłaszać można się indywidualnie lub grupami. Miejscem ortograficznych zmagań uczestników będzie – tradycyjnie – aula SOLPARKU.

Grupa pierwszoklasistów ze szkół średnich, zarządzanych przez starostwo, pojedzie w maju na kilka dni do partnerskiego powiatu w Niemczech. Wyjazd jest darmowy. Są jeszcze wolne miejsca.
Wiosna to niestety okres, w czasie którego wiele osób bezmyślnie podpala suche trawy i zarośla, nie licząc się z konsekwencjami. Dziś strażacy wspólnie ze starostwem i nadleśnictwem apelowali o powstrzymanie tego procederu.
100 kamizelek odblaskowych i 50 opasek w niecałe dwadzieścia minut rozdali mieszkańcom powiatu Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta, wspólnie z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji Tomaszem Jędrzejczykiem, podczas dzisiejszej akcji „Widoczny- bezpieczny”. Akcję przeprowadzono na ścieżce rowerowej w pobliżu targowiska miejskiego w Bełchatowie.
Tylko cztery szkoły zawodowe w Polsce zostały zaproszone do współpracy z firmą Hager, należącą do ścisłej czołówki światowej w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży i dystrybucji produktów do rozdziału i kontroli energii elektrycznej. Jedną z nich jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.