Poniedziałek 09 grudnia 2019

Aktualności

Podziękowania, kwiaty i nagrody trafiły do pedagogów uczących w szkołach i placówkach oświatowych, prowadzonych przez bełchatowskie starostwo, podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowano w hotelu Wodnik. Podniosła uroczystość była podsumowaniem roku szkolnego 2018/2019, w trakcie której wręczono Nagrody Starosty, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a także podziękowania dla pracowników, którzy w ubiegłym roku szkolnym odeszli na emeryturę.

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członek zarządu Marek Jasiński uczestniczyli dzisiaj w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie za nami. To ważny moment w życiu wszystkich uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli w tej szkole kolejny etap kształcenia.

Prezes Rady Ministrów wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP, alarm ten obowiązuje od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.  Wprowadzony stopień jest drugim w czterostopniowej skali.
W miniony weekend delegacja z Powiatu Bełchatowskiego pokonała ponad 450 km w drodze na Ukrainę, gdzie na zaproszenie władz Rejonu Żółkiewskiego wzięła udział w „Festiwalu Dyni”. Wizyta w zaprzyjaźnionym powiecie stała się powodem nie tylko do uczestniczenia w lokalnym święcie, ale także dała możliwość przedstawicielom powiatu poznanie uroków Ukrainy.
Wiosną tego roku ruszył remont mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej, która jest drogą powiatową. Roboty będą prowadzone jeszcze do 15 listopada, ale od 1 listopada most będzie przejezdny.

Blisko trzydzieści osób wzięło udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowanym dla przedsiębiorców przez Regionalną Izbę Gospodarczą przy współpracy z bełchatowskim starostwem. W ciągu kilku godzin kursanci dowiedzieli się o aspektach prawnych niesienia pomocy bądź jej nieudzielenia poszkodowanym, jak też uczyli się praktycznych czynności ratowniczych.
Pół tysiąca pierwszoklasistów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (popularny „Energetyk') złożyło dziś ślubowanie na sztandar swojej szkoły, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz gości z instytucji współpracujących z placówką, jak uczelnie wyższe, Centrum Kształcenia Zawodowego, policja, straż pożarna czy spółki PGE. Wydarzenie uświetniło obchody Dnia Patrona Szkoły, którym jest gen. Ludwik Czyżewski. Młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony historii jego życia i dokonań podczas II wojny światowej.
7 października  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łodzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie podsumowujące projekt stypendialny „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”. Aż 101 uczniów szkół zawodowych, branżowych szkół I stopnia i techników prowadzonych przez Powiat Bełchatowski zostało objętych programem stypendialnym i otrzymało stypendium w kwocie 6000 zł w dwóch transzach.
MiPBP w Bełchatowie zaprasza na Kiermasz książek przeczytanych, który odbędzie się 17 – 18 października br. w godz. 10-18 w Filii nr 3 (ul. Okrzei 45).