Czwartek 28 marca 2024

Aktualnie w DPS

Sytuacja w bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej, w którym potwierdzono ponad 50 przypadków zarażenia koronawirusem, jest pod stałym monitoringiem. W dniu wczorajszym do Zgierza zostało przetransportowanych sześciu pensjonariuszy, z czego trzech zostało przekierowanych do izolatorium, a trzech pozostałych przebywa w warunkach szpitalnych. Dzisiaj cztery osoby zostały skierowane do Zgierza, a pięć do szpitala w Belchatowie.
główne
Przypomnijmy, że po tym, jak 17 września u jednego hospitalizowanego pensjonariusza DPS stwierdzono obecność Sars-CoV-2, w placówce przeprowadzono testy wśród pracowników i mieszkańców. Wyniki potwierdziły 56 przypadków pozytywnych. Placówka jest w kwarantannie od kilku dni, którą objęci są także pracownicy. Dla poprawy bezpieczeństwa i zapewnienia bezpośredniej opieki lekarskiej mieszkańcom wczoraj (22 września) i dziś przewieziono w sumie kilkanaście osób do lecznic. Dziesięć osób trafiło do Zgierza, a pięć do Bełchatowa. Stan zdrowia i samopoczucie tych, którzy pozostali w placówce, jest na bieżąco monitorowany. Całodobowy nadzór nad DPS pełni stacja sanepidu oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pozostaje w stałym kontakcie ze służbami Wojewody Łódzkiego.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji