Czwartek 21 marca 2019

Aż chce się uczyć

Szeroka oferta edukacyjna, różnorodne kierunki kształcenia, kursy, szkolenia, praktyki, nowoczesny sprzęt, dobrze wyposażone pracownie, atrakcyjna baza sportowa, wyspecjalizowani nauczyciele – tak w skrócie można zareklamować szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat bełchatowski. Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu starostwa przedstawiły założenia tegorocznego naboru i zasady rekrutacji do szkół średnich. Obecni byli także dyrektorzy pięciu powiatowych szkół, którzy zaprezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek na nowy rok szkolny.
- Przede wszystkim chcę Państwa zapewnić, że nasze szkoły są przygotowane na zwiększoną liczbę uczniów pierwszych klas, ponieważ rok szkolny 2019/2020 będzie wyjątkowy, a to za sprawą reformy oświaty – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.- W murach szkół ponadpodstawowych znajdą się uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i uczniowie trzecich klas gimnazjów. Od 13 maja będzie już można składać wnioski o przyjęcie do naszych szkół, jednak nabory będą przeprowadzane osobno dla podstawówek i gimnazjów. Pod względem bazy lokalowej, jak i stanu kadry nauczycielskiej, jesteśmy gotowi do nowego roku szkolnego.

Każdy tegoroczny absolwent ósmej klasy szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum, w sumie 1981 uczniów pobierających naukę w szkołach na terenie powiatu, znajdzie miejsce w szkole średniej od 1 września 2019 roku. O szczegółach procesu rekrutacji i ofercie szkół powiatowych pisaliśmy w artykule na naszej stronie (tutaj).
Przypomnijmy, że do szkół ponadgimnazjalnych, popularnie nazywanych średnimi, dla których organem prowadzącym jest samorząd Powiatu Bełchatowskiego, należą:
  • I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bełchatowie,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. gen. L. Czyżewskiego w Bełchatowie,
  •  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R.Traugutta w Bełchatowie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie.

Oferty tych szkół również znajdują się w artykule umieszczonym w linku.
 Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy