Czwartek 25 kwietnia 2024

Badanie i dietetyk pomogą nam schudnąć

Niebawem startuje program bezpłatnych badań dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego, dzięki któremu łatwiej będzie dbać o zdrowie. Na projekt pt.”Ekologiczny styl życia” składają się, oprócz badań morfologii krwi, także konsultacje z dietetykiem.
glowne2
W piątej edycji programu „Ekologiczny styl życia” może wziąć udział tysiąc dorosłych mieszkańców powiatu bełchatowskiego, którzy nie korzystali z akcji w roku ubiegłym. Powinni wziąć w nim udział przede wszystkim osoby z nadwagą, problemami z układem krążenia, chorobami przewodu pokarmowego, chorobami tarczycy i cukrzycą. Otrzymają oni cenne wskazówki, jak zadbać o kondycję fizyczną, a przede wszystkim właściwą dietę. Konsultacje ze specjalistą poprzedzą badania laboratoryjne krwi obejmujące:
- cholesterol całkowity (HDL, LDL),
- trójglicerydy
- morfologia,
- ASPAT,
- ALAT,
- TSH,
- elektrolity,
- poziom cukru we krwi.

Program rozpocznie się 26 lutego i potrwa do czasu wykonania badań dla tysiąca osób, jednak nie dłużej niż do 28 września br. Badania realizuje przychodnia Mega Med przy ul. Czaplinieckiej 93/95 w Bełchatowie. Rejestracja telefoniczna czynna jest w dni powszednie od godz. 10 do 20 pod numerami tel. 44 635 29 01 i 44 635 29 02. W sprawie uzyskania dodatkowych informacji o programie można dzwonić w godz. 8.30 do 16 pod nr 44 635 29 98 lub 695 351 751. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Poprzednie cztery edycje projektu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu. Podczas czterech edycji „Ekologicznego stylu życia” przebadanych zostało 3750 osób z terenu powiatu bełchatowskiego.