Niedziela 31 maja 2020

Bawarczycy pod urokiem polskiej gościnności!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Od ponad 12 lat organizowana jest przez bełchatowskie starostwo wymiana uczniów z partnerskim powiatem Berchtesgaden w Niemczech, w której uczestniczy młodzież szkół ponadpodstawowych powiatu i Szkoły Realnej w Bad Reichenhall przy bardzo dużym udziale rodzin polskich.
zdjęcie
Wymiana uczniowska od lat jest najważniejszym punktem współpracy naszych powiatów, ponieważ pozwala na zawieranie nowych przyjaźni i wymianę doświadczeń. Dzięki zaangażowaniu polskich rodzin uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się czym jest polska gościnność.
Niemieccy uczniowie przyjechali do Bełchatowa 14 września w sobotę. Goście w trakcie pobytu w Bełchatowie odwiedzili miejskie  targowisko, w Łodzi samodzielnie przyrządzali czekoladę, w Hotelu Wodnik uczestniczyli w rodzinnym grillu i biesiadowali wraz z polskimi rodzinami, odwiedzili też bełchatowską kopalnię. W Powiatowym Centrum Sportu tworzyli projekt integracyjny pod nazwą „Nasza wspólna przyszłość”. W czasie gdy młodzież udzielała się artystycznie ich opiekunowie z Niemiec wzięli udział w debacie o tematyce: podobieństwa i różnice w systemie edukacji, szkolnictwa, ocenianiu uczniów i awansie nauczycieli. Uczestnikami tego spotkania byli także dyrektorzy szkół z naszego terenu. Wrześniowy, kilkudniowy pobyt dla uczniów sfinansowany jest z budżetu powiatu.

Marzena Rogut-Chrząszcz 
Zespół ds Promocji
 
← powrót